Jak usunąć Draft Reel na Instagramie

Instagram jest niezwykle lubiany przez ludzi w każdym wieku, od małych dzieci po seniorów, ponieważ umożliwia użytkownikom angażowanie się i dzielenie się doświadczeniami życiowymi. Jeśli często korzystasz z Instagrama, być może wiesz, że wszystkie Twoje niekompletne posty są automatycznie przenoszone przez aplikację do folderu wersji roboczych. Post, który może być zdjęciem, filmem lub filmem, będzie znajdować się w folderze wersji roboczych, jeśli jeszcze go nie opublikowałeś. Po zapisaniu posta w wersji roboczej możesz wrócić później i wznowić jego modyfikowanie. Chociaż wersja robocza jest ważna, niektórzy użytkownicy mogą chcieć wyczyścić swoje foldery, aby uniknąć niechlujnego wyglądu. Jeśli korzystasz z Instagrama, czy zastanawiałeś się kiedyś, jak usunąć Draft Reel na Instagramie? Jeśli szukasz więcej informacji na temat wersji roboczych na Instagramie, przygotowaliśmy przydatny przewodnik, który może odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania, w tym jak usuwać wersje robocze na Instagramie.

Jak usunąć Draft Reel na Instagramie

Instagram, popularny serwis społecznościowy, jest używany przez miliard ludzi każdego miesiąca. Co sekundę dodawana jest zupełnie nowa historia, post lub klip. Codziennie do aplikacji dołączają tysiące nowych użytkowników. Kontynuuj czytanie tego artykułu, aby dowiedzieć się, jak wyeliminowałeś wersje robocze z Instagrama i nie tylko.

Gdzie są wersje robocze na Instagramie?

Znalezienie zapisanych postów na później może być trudne, jeśli nie korzystasz z Instagrama. Chociaż po zrozumieniu ma to sens, system nie jest najbardziej przyjazny dla użytkownika na świecie. W sekcji kamery IG możesz znaleźć swoje wersje robocze Instagrama.

Gdzie na Instagramie zapisywana jest wersja robocza Reel?

Instagram rozszerzył swój szeroki wybór udostępniania wideo o Instagram Reels, które są 15-60-sekundowymi fragmentami wideo z możliwością dodawania muzyki, filtrów, dołączania naklejek itp. Ale czy rolki można napisać przed ich opublikowaniem? Tak, możesz tworzyć wersje robocze na Instagramie przed ich przesłaniem. Aby znaleźć bębny robocze:

1. Otwórz aplikację Instagram na swoim Android lub iOS urządzenia.

2. Stuknij w zakładkę Profil w prawym dolnym rogu ekranu.

3. Stuknij ikonę Reels, aby znaleźć wszystkie swoje posty i niewysłane wersje robocze.

Jak usunąć Draft Reels na Instagramie?

Dlatego dobrym pomysłem jest usunięcie poprzednich bębnów roboczych, jeśli nie chcesz, aby Twój profil został schrzaniony. Oto przewodnik, jak usunąć wersję roboczą na Instagramie.

1. Otwórz aplikację Instagram z szuflady aplikacji na Androida.

2. Stuknij w zakładkę Profil w prawym dolnym rogu.

3. Stuknij w zakładkę Reels w profilu.

4. Stuknij w folder Wersje robocze.

5. Stuknij w Wybierz w prawym górnym rogu.

6. Wybierz żądaną wersję roboczą i dotknij opcji Odrzuć.

7. Stuknij ponownie w Odrzuć w wyskakującym okienku potwierdzenia.

Proszę bardzo! Oto jak usunąć wersje robocze na Instagramie za pomocą kilku prostych kroków. Oprócz rolek możesz także przechowywać inne posty na Instagramie, w tym zdjęcia i filmy w sekcji wersji roboczych. Ponadto możesz później edytować zapisane wersje robocze postów.

Czy możesz odzyskać usunięte wersje robocze bębnów na Instagramie? Czy możesz cofnąć usunięcie wersji roboczej?

Tak, możesz odzyskać usunięte wersje robocze bębnów na Instagramie. W tym celu możesz użyć tworzenia i zapisywania kopii zapasowych, aby uzyskać dostęp do ostatnio utraconych elementów. Poza tym powinieneś mieć dostęp do swoich wersji roboczych, jeśli przechowujesz je na dowolnej platformie do przechowywania w chmurze.

Dlaczego nie mogę usunąć wersji roboczych na Instagramie?

Możesz mieć trudności z usuwaniem wersji roboczych Instagrama z różnych powodów, w tym:

  • Instagram boryka się z awarią serwera.
  • Twoje połączenie internetowe jest niestabilne.
  • Twoje urządzenie jest niezgodne z aplikacją Instagram.
  • Nie zaktualizowałeś aplikacji Instagram na swoim smartfonie z Androidem.
  • Twój smartfon zawiera złośliwe oprogramowanie.

Jak długo trwają wersje robocze na Instagramie?

Teraz, gdy wiesz, jak usunąć wersję roboczą na Instagramie, przejdźmy do przodu. Instagram umożliwia zapisywanie zdjęć lub filmów do późniejszego udostępnienia i jest stworzony tak długo, jak chcesz. Wersje robocze wygasną jednak po siedmiu dniach, a niewysłany tekst zostanie automatycznie usunięty. W przypadku osób, które mają tylko niewielką pojemność na swoich urządzeniach, wygaśnięcie wersji roboczych zwalnia miejsce. Aby nie dopuścić do wygaśnięcia projektów, konieczne jest opublikowanie informacji przed upływem tego siedmiodniowego okna.

Czy wersje robocze na Instagramie znikają?

To zależy. Użytkownicy Instagrama często zgłaszają, że ich wersje robocze znikają, jeśli odinstalują aplikację ze swoich smartfonów z Androidem. Jednak dla innych szkice bębnów na Instagramie pozostają takie, jakie były, bez żadnych zmian, tylko przez określony czas. Innymi przyczynami mogą być:

  • Jedną z możliwości jest to, że przypadkowo je usunąłeś. Wersje robocze mogły zniknąć, jeśli przypadkowo zresetowałeś lub wyczyściłeś folder wersji roboczych. Jeśli wersje robocze zostały przypadkowo przeniesione do folderu kosza, możesz to również sprawdzić, zaglądając tam.
  • Możliwe jest również, że wersje robocze zostały utracone w wyniku błędu technicznego. Wersje robocze mogły nie zostać prawidłowo zapisane z powodu problemów z oprogramowaniem lub połączeniem internetowym. W tym scenariuszu, jeśli Twoje urządzenie ma problemy z połączeniem z witryną Reel, może być konieczne skontaktowanie się z pomocą techniczną.
  • W niektórych okolicznościach możliwe jest również, że wirus lub inne złośliwe oprogramowanie na twoim urządzeniu jest winne usunięcia wersji roboczych. Zawsze aktualizuj oprogramowanie antywirusowe i inne narzędzia bezpieczeństwa, aby uniknąć powtórzenia się takiej sytuacji.

Jeśli żaden z wymienionych problemów nie wydaje się stanowić problemu, dobrze byłoby skontaktować się z obsługą klienta na stronie internetowej kołowrotka, aby zgłosić problem i zapytać, dlaczego Twoje wersje robocze mogły zniknąć.

Czy ludzie mogą zobaczyć moje wersje robocze na Instagramie?

Nie, tylko Ty możesz przeglądać swoje wersje robocze Reels. Nie mogą zobaczyć twoich wersji roboczych, nawet jeśli są obserwującymi, którzy mają dostęp do twojego Reel. Niemniej jednak masz możliwość sprawdzenia i wprowadzenia poprawek do filmu przed udostępnieniem go do oglądania obserwującym, gdy publikujesz wersję roboczą.

***

Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się, jak usunąć wersję roboczą na Instagramie. Zachęcamy do kontaktu z nami w sprawie pytań i sugestii za pośrednictwem sekcji komentarzy poniżej. Daj nam też znać, o czym chcesz się dowiedzieć w następnej kolejności.