Aktualizacje systemu Windows są ogólnie podzielone na dwa typy; comiesięczne aktualizacje, które zawierają aktualizacje zabezpieczeń i poprawki małych błędów, oraz główne aktualizacje funkcji, które są wdrażane dwa razy w roku. Aktualizacje funkcji są ogromne w porównaniu do aktualizacji miesięcznych, a ich instalowanie zajmuje więcej czasu niż comiesięczne aktualizacje, które są dostarczane.

Windows10 Uaktualnij folder

Folder uaktualnienia systemu Windows10 jest tworzony, gdy w systemie zainstalowana jest ważna aktualizacja systemu Windows 10, tj. Aktualizacja funkcji. Te aktualizacje są duże i wymagają do zainstalowania sporo wolnego miejsca na dysku. Podobnie jak wiele innych aktualizacji, aktualizacja funkcji może się nie udać. Aby uniknąć problemów, pliki są zapisywane w tym folderze, aby pomóc w aktualizacji.

Sprawdź -   Jak wyświetlić podgląd czcionek w wierszu poleceń w systemie Linux

Folder uaktualnienia systemu Windows10 jest ważny do momentu zaktualizowania systemu Windows 10. Po zakończeniu aktualizacji nie musisz już przechowywać folderu. Folder Windows.old jest tym, czego potrzebujesz, aby móc cofnąć aktualizację. Folder Windows10Upgrade nie ma z tym nic wspólnego. Jeśli martwisz się, że możesz go później potrzebować, zawsze możesz wykonać kopię zapasową na zewnątrz, ale ten folder nie musi znajdować się na dysku systemu Windows i zajmować miejsce.

Usuń folder Windows10Upgrade

Istnieją dwa sposoby usunięcia folderu Windows10Upgrade.

1. Usuń folder Windows10Upgrade

Będziesz potrzebować uprawnień administratora, aby wysłać folder do kosza.

Zaloguj się do systemu Windows 10 za pomocą konta administratora. Uzyskaj dostęp do dysku Windows (zwykle dysku C). Poszukaj folderu Windows10Upgrade i wybierz go. Kliknij Usuń, aby wysłać go do Kosza, lub Shift + Delete, aby go usunąć bez wysyłając go do Kosza. Jeśli pojawi się monit o przyznanie uprawnień administratora, kliknij przycisk Kontynuuj w monicie i poczekaj na usunięcie folderu.

Sprawdź -   Jak naprawić błąd „Nie można połączyć się z tą siecią” w systemie Windows 10

2. Odinstaluj Asystenta uaktualnienia systemu Windows 10

Folder Windows10Upgrade jest tworzony przez narzędzie o nazwie Windows 10 Upgrade Assistant, które jest instalowane podczas aktualizacji systemu. Usunięcie tego narzędzia spowoduje usunięcie utworzonego folderu.

Otwórz Panel sterowania. Przejdź do Programy> Odinstaluj program. Poszukaj i wybierz Windows 10 Update Assistant. Kliknij przycisk Odinstaluj u góry. Zostanie otwarte nowe okno. Kliknij Odinstaluj, aby potwierdzić, że chcesz usunąć narzędzie asystenta aktualizacji. Po odinstalowaniu narzędzia folder Windows10Upgrade zniknie.

Wniosek

Folder Windows10Upgrade ma zwykle niewielki rozmiar. To niewiele więcej niż kilka MB, ale jeśli masz mało miejsca na dysku C, będziesz chciał zaoszczędzić każdą możliwą przestrzeń. Aktualizacja systemu Windows 10 zwykle pozostawia sporo plików po zakończeniu, więc uruchomienie czyszczenia dysku po zainstalowaniu aktualizacji jest dobrym pomysłem, aby upewnić się, że nie zostanie zmarnowane miejsce.

Sprawdź -   Jak zmienić harmonogram tworzenia kopii zapasowych w systemie Windows 10

newsblog.pl

BIULETYN