Jak usunąć historię wyszukiwania z Chrome

Chrome korzysta z historii wyszukiwania, aby pomóc Ci szybciej wprowadzać zapytania. Może być konieczne ciągłe wyszukiwanie tego samego, aw takim przypadku ta funkcja jest niezwykle przydatna. W innych przypadkach, gdy nie potrzebujesz już tego konkretnego zapytania wyszukiwania, po prostu staje się szumem na pasku adresu URL. Oto, jak możesz usunąć historię wyszukiwania z Chrome zarówno na komputerze, jak i w aplikacji mobilnej.

Historia wyszukiwania a historia przeglądania

Jest to małe, ale ważne rozróżnienie, które należy wprowadzić przed kontynuowaniem. Twoja historia wyszukiwania to słowa lub frazy, które wpisujesz w pasku adresu URL, aby coś wyszukać. Twoja historia przeglądania to strony, które odwiedzasz.

Na przykład, jeśli wpiszesz Lody w pasku adresu URL, staną się one częścią historii wyszukiwania. Jeśli otrzymasz wyniki wyszukiwania dla Ice Cream i odwiedzisz jeden z tych wyników, np. Ben & Jerry’s, te strony będą częścią Twojej historii przeglądania. Usunięcie czegoś z historii wyszukiwania nie ma wpływu na historię przeglądania. Jeśli używasz Chrome w trybie incognito, Twoja historia wyszukiwania nie zostanie zapisana.

Usuń historię wyszukiwania – komputer

Aby usunąć element z historii wyszukiwania, musisz otworzyć nową kartę w Chrome. Kliknij wewnątrz paska adresu URL i wpisz kilka pierwszych liter frazy. Kontynuując mój poprzedni przykład, jeśli wpiszesz Lód, a wcześniej wyszukiwałeś lody, Chrome wyświetli je jako sugestię. Użyj klawiszy strzałek lub myszy, aby go podświetlić, a następnie dotknij skrótu klawiaturowego Shift + Delete, aby go usunąć.

Usuń historię wyszukiwania – telefon komórkowy

Otwórz nową kartę w Chrome i wprowadź wyszukiwane słowo lub frazę, które chcesz usunąć. Gdy pojawi się w sugestiach, przesuń palcem w lewo, a zobaczysz przycisk usuwania. Stuknij, aby usunąć wpis z historii wyszukiwania.

Powinniśmy wspomnieć, że historia wyszukiwania jest jedną z rzeczy, które są synchronizowane, jeśli masz włączoną synchronizację w Chrome. Jeśli szukałeś czegoś na pulpicie i usunąłeś to, ale powtórzyłeś wyszukiwanie w telefonie, fraza powróci na pulpit.

Jeśli usuniesz frazę, zostanie ona usunięta ze wszystkich Twoich urządzeń. Nie musisz się martwić o zsynchronizowanie dodania go z powrotem po usunięciu, chyba że ponownie aktywnie wyszukasz tę samą frazę. Nie ma możliwości zbiorczego usuwania historii wyszukiwania ani w wersji na komputer, ani w mobilnej wersji przeglądarki.