Jak usunąć i cofnąć wiadomość na Instagramie, zanim odbiorca ją zobaczy?

Jedną z największych lekcji, jakie wyciąga się obecnie w świecie mediów społecznościowych, jest to, że ludzie chcą treści, które mogą kontrolować. Facebook może chcieć wiedzieć o tobie wszystko, ale jeśli nie możesz kontrolować, kto może to zobaczyć, to nawet moc Zuck jest niewystarczająca, aby zmusić cię do udostępnienia tego. Chcemy mieć kontrolę nad tym, co wchodzi i wychodzi z naszego wirtualnego życia. Czasami oznacza to po prostu, że zdjęcia znikają po jednym wyświetleniu lub po upływie określonego czasu. Czasami oznacza to całkowite wciśnięcie przycisku resetowania, wyczyszczenie tablicy i udawanie, że nie wysłałeś zdjęcia, na którym jesteś pijany i nosisz insygnia RenFair do swojej sekretnej sympatii lub szefa.

Instagram to rozumie i chociaż nie mogą pozwolić ci bezpośrednio cofnąć czasu (teraz byłaby najlepiej sprzedająca się aplikacja), mogą pozwolić ci usunąć wiadomość, której nie chciałeś wysłać (lub po prostu żałować) przed odbiorcą dostrzega to. To znaczy, oczywiście, jeśli jesteś wystarczająco szybki.

Wysyłanie bezpośrednich wiadomości na Instagramie

Poczekaj sekundę? Wiadomości? Ale myślałem, że wszyscy Twoi obserwatorzy mogą zobaczyć Twoje treści?

Jeśli jesteś nowy na Instagramie lub po prostu nie nadążasz za aktualizacją aplikacji przez ostatnie kilka lat, możesz być zaskoczony wiadomością, że możesz wysyłać pojedyncze wiadomości do swoich ulubionych obserwatorów. Czas na przyspieszony kurs komunikacji bezpośredniej na Instagramie.

Poszukaj ikony komunikatora lub małego papierowego samolotu w prawym górnym rogu aplikacji. To jest Twój klucz do bezpośredniej komunikacji. Prawdopodobnie widziałeś to dziesiątki razy i po prostu to zignorowałeś.

 • W swoim kanale dotknij tej ikony, aby wyświetlić listę obserwujących. Wybierz obserwującego, do którego chcesz wysłać wiadomość, i miej przy nim.
 • Z poszczególnych postów w swoim kanale lub z poszczególnych postów w Twoim profilu, dotknij tej samej ikony, aby udostępnić treści, które zostały już opublikowane za pośrednictwem wiadomości bezpośredniej.
 • Z aparatu na Instagramie zrób nowe zdjęcie lub nagraj film, dotknij Wyślij do i wybierz odbiorców.

Tylko osoby, które określisz, mogą zobaczyć zawartość. Co więcej, nie mogą udostępniać tych treści nikomu innemu. Przynajmniej nie mogą, chyba że przekazują telefon. Lub robienie zrzutów ekranu. Ale niektóre rzeczy są poza naszymi rękami.

Niewysyłanie bezpośrednich wiadomości na Instagramie

Świetny. Teraz wiesz, jak wysłać wiadomość. Ale co się stanie, gdy poczujesz żal posłańca?

Instagram ułatwia wysyłanie wiadomości.

 • Stuknij ikonę wiadomości bezpośredniej.
 • Przejdź do rozmowy zawierającej wiadomość, którą chcesz cofnąć wysłanie.
 • Dotknij i przytrzymaj wiadomość.
 • Kliknij Cofnij wysłanie.
 • Oczywiście nie ma gwarancji, że odbiorca jeszcze go nie widział.

  Informowanie, czy Twoja wiadomość została zauważona

  Instagram również Cię tu omawia. Aplikacja zawiera sposób na sprawdzenie, czy Twoje wiadomości zostały wyświetlone.

  • Jeśli wiadomość została wysłana tylko do jednej osoby, poszukaj znacznika „widziano” pod wiadomością. Jeśli nic tam nie ma, wiadomość nie została jeszcze przejrzana.
  • Jeśli wiadomość została wysłana do wielu określonych osób, poszukaj widocznego tagu pod wiadomością. Wyświetlona zostanie nazwa użytkownika osoby, która przeglądała wiadomość.

  Teraz weź to wszystko z przymrużeniem oka. Prawda jest taka, że ​​istnieją obejścia. Szybkie wyszukiwanie w Internecie ujawni sposoby przeglądania wiadomości bez ujawniania jej. Co więcej, aby tag „seen” został wyzwolony, użytkownik faktycznie musi otworzyć aplikację i wejść na czat. Jeśli zobaczą wiadomość za pośrednictwem powiadomienia push na swoim telefonie, nie będziesz mieć możliwości dowiedzenia się.

  Wysyłanie znikających treści

  Jeśli masz zamiar coś wysłać i podejrzewasz, że możesz tego żałować, rozważ wysłanie znikających treści. W ten sposób odbiorca otrzyma tylko jeden widok. Zasadniczo ta twoja sympatia może zobaczyć ten zawstydzający kostium, ale nie będzie mógł pokazać swoim przyjaciołom.

  W nieustannej odysei każdej aplikacji, aby być jak każda inna, Instagram umożliwia teraz wysyłanie tego rodzaju treści do osób za pośrednictwem wiadomości bezpośredniej. Jednak ustalenie, w jaki sposób jest trochę trudne.

 • Przejdź do bezpośrednich wiadomości, dotykając ikony komunikatora.
 • Stuknij w przycisk aparatu obok profilu użytkownika.
 • Zrób zdjęcie lub nagraj film jak zwykle.
 • Wybierz, czy chcesz zezwolić na powtórkę, czy tylko na pojedynczy widok.
 • Stuknij Wyślij lub Wyślij do innych, jeśli chcesz dodać odbiorców.
 • Wybierz odbiorców.
 • Pamiętaj, że jeśli uzyskasz dostęp do kamery na Instagramie w inny sposób, nie będziesz mieć kontroli funkcji odtwarzania. Obejmuje to dotknięcie ikony aparatu z kanału lub przesunięcie w prawo z kanału. Musisz uzyskać dostęp do kamery tylko z bezpośrednich wiadomości.

  A teraz idź tam i cofnij wysyłanie, dopóki twoje serce nie zadowoli. Tylko bądź ostrożny. Jeśli twoja sympatia zobaczy powiadomienie push, a następnie otworzy bezpośrednie wiadomości, aby nie znaleźć żadnej wiadomości, będą wiedzieć, co się dzieje, a ty będziesz musiał wyjaśnić.

  Masz inne porady lub triki dotyczące Instagrama? Podziel się nimi z nami poniżej!