12/08/2021

Jak usunąć Internet Explorer z Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Internet Explorer wciąż jest dostępny, ale nikogo to nie obchodzi. Nawet Microsoft. Ma inną przeglądarkę, którą przekazuje użytkownikom systemu Windows 10, tj. Edge, a ta przeglądarka jest już przebudowywana. Jest bardzo mało prawdopodobne, abyś go używał, ale może nadal znajdować się w twoim systemie. To nic nie robi. W przeciwieństwie do Edge, nie ma funkcji systemu Windows 10, które na nim polegają, dlatego możesz chcieć usunąć Internet Explorer z Windows 10.

Usuń Internet Explorera

Program Internet Explorer można usunąć z Panelu sterowania. Otwórz Panel sterowania i kliknij Programy. Na ekranie Programy kliknij opcję Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows.

Sprawdź -   Jak szybko wyszukiwać emotikony na iPhonie lub iPadzie

Otworzy się lista funkcji systemu Windows zainstalowanych w systemie. Przejdź przez to, a znajdziesz Internet Explorer 11. Domyślnie zostanie sprawdzony, co oznacza, że ​​jest zainstalowany. Odznacz to i kliknij OK.

Otrzymasz alert na ekranie informujący, że usunięcie Internet Explorera 11 może zepsuć niektóre i poprosić o potwierdzenie, że chcesz go usunąć. Kliknij Tak, a zostanie odinstalowany. Odinstalowanie zajmie trochę czasu, a kiedy to nastąpi, będziesz musiał ponownie uruchomić system. Po ponownym uruchomieniu systemu Internet Explorer zniknie.

Jeśli kiedykolwiek będziesz musiał go odzyskać, z jakiegokolwiek powodu, możesz. Proces jest prosty; otwórz Panel sterowania i przejdź do Programy. Kliknij tę samą opcję „Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows” i na liście opcji zaznacz pole obok opcji Internet Explorer i kliknij przycisk OK. Windows 10 zainstaluje przeglądarkę i ponownie, będziesz musiał ponownie uruchomić system, aby zmiana została zastosowana.

Sprawdź -   Jak dołączyć do serwera Minecraft w systemie Windows 10

Internet Explorer 11 nie jest nawet domyślną przeglądarką w systemie Windows 10 po zainstalowaniu. Jest tam, ponieważ zawsze tam był. Jest to część systemu Windows i chociaż Windows 10 ma teraz więcej użytkowników niż Windows 7, nie zawsze tak było. Wiele witryn nadal działa poprawnie tylko w tej przeglądarce, dlatego wciąż tam jest. Żadna funkcja dodana przez firmę Microsoft do systemu Windows 10 nie polega na działaniu przeglądarki Internet Explorer. Używa Cortany lub Edge.

Microsoft może ostatecznie wycofać przeglądarkę, ale może to nastąpić wkrótce. Wycofanie przeglądarki, szczególnie takiej, która była przeglądarką zapasową w głównym systemie operacyjnym od ponad piętnastu lat, to nie to samo, co wycofanie aplikacji Paint. Wielu użytkowników nadal korzysta z tej przeglądarki. Może to nie być bezpieczne lub rozsądne rozwiązanie, ale ludzie nadal z niego korzystają.

Sprawdź -   Jak oglądać interaktywne treści Netflix na Windows 10 i Mac

x