Udostępnij teraz w social media:


W 2015 roku, kilka miesięcy przed wydaniem systemu Windows 10, wielu użytkowników korzystało z wersji poglądowych systemu operacyjnego, które firma Microsoft udostępniła każdemu i wszystkim zainteresowanym ich przetestowaniem. Początkowe recenzje były dobre, ale użytkownicy nadal zauważyli w interfejsie kilka rzeczy, które im się nie podobały. Jedną z godnych uwagi skarg było to, że paski tytułu wszystkich aplikacji komputerowych były białe. Wszystkie okna miały bardzo cienką kolorową linię wokół granicy, ale to wszystko. Użytkownicy szybko zabrali się za włamanie do kolorowego paska tytułu, a Microsoft ostatecznie włączył ich ponownie w późniejszej aktualizacji. Zakładamy, że większość użytkowników jest teraz zadowolona, ​​że ​​mają z powrotem swoje kolorowe paski tytułu, ale jeśli podobały Ci się te zwykłe białe paski tytułu w systemie Windows 10, oto, jak możesz je odzyskać.

Sprawdź -   Jak otworzyć urządzenia do odtwarzania i nagrywania w systemie Windows 10 1803

Rocznicowa aktualizacja systemu Windows 10 ma opcję, która pozwala wyłączyć kolor na paskach tytułu. Na razie zobaczysz tę opcję tylko wtedy, gdy korzystasz z wersji zapoznawczej systemu Windows 10 wydanej po wydarzeniu Build 2016.

Otwórz aplikacje Ustawienia i przejdź do grupy ustawień Personalizacja. Na karcie Kolory przewiń w dół do miejsca, w którym znajdują się opcje włączania / wyłączania kolorów w menu Start, pasku zadań i Centrum akcji. Zobaczysz nowy przełącznik o nazwie „Pokaż kolor na pasku tytułu”. Wyłącz to, a paski tytułu nie będą już miały koloru.

Oto, jak będzie wyglądać pasek tytułu aktywnego okna Chrome. To trochę mdłe, ale nie będziemy oceniać, czy lubisz swoje okna.

Sprawdź -   Jak naprawić brak dźwięku w aktualizacji systemu Windows 10 z kwietnia

no-color-title-bar-win10

Wyłączenie koloru na paskach tytułu za pomocą tego przełącznika wyłącza go zarówno dla aplikacji stacjonarnych, jak i uniwersalnych, takich jak aplikacja Windows Store. Kontur nadal pozostaje w aplikacjach stacjonarnych i uniwersalnych i może być w stanie wskazać, które okno aplikacji jest aktywne.