Jak usunąć konto DoorDash?

W Stanach Zjednoczonych DoorDash jest jedną z najpopularniejszych usług zamawiania i dostarczania posiłków online. Tylko Stany Zjednoczone, Australia i Kanada mają obecnie dostęp do Doordash. DoorDash ma obecnie największy udział w rynku w Stanach Zjednoczonych, z ponad 56 procentami rynku. Głównym celem tej firmy jest łączenie lokalnych klientów z lokalnymi restauracjami poprzez umożliwienie dostaw za pośrednictwem niezależnych wykonawców. Dziś pokażemy, jak usunąć lub dezaktywować konto DoorDash.

Jak usunąć lub dezaktywować konto DoorDash?

Być może miałeś negatywne doświadczenia z dostawcami żywności lub po prostu nie chcesz już kupować żywności online. Bez względu na powód, dla którego chcesz usunąć konto DoorDash, jest to łatwa procedura, którą można wykonać w ciągu kilku minut. Przeprowadzimy Cię przez proces anulowania usługi dostawy posiłków. Przed trwałą dezaktywacją konta DoorDash umożliwia wyeksportowanie danych, w tym szczegółów zamówienia i rachunków. Przed usunięciem upewnij się, że anulujesz subskrypcję DashPass, która zapewnia klientom nieograniczoną bezpłatną dostawę zakupów powyżej 12 USD za 9,99 USD miesięcznie. Ponieważ nie możesz usunąć konta DoorDash z urządzenia mobilnego, jedyną opcją, aby to zrobić, jest użycie przeglądarki internetowej na komputerze.

Zanim zaczniemy, powinieneś znać kilka powodów, dla których możesz chcieć usunąć swoje konto DoorDash. Oto niektóre z powodów, dla których możesz chcieć usunąć swoje konto DoorDash.

  • Biegacz, który przyniósł twój posiłek, miał złe doświadczenia.
  • Inne usługi zamawiania posiłków online, które Twoim zdaniem są lepsze.
  • Podjęcie decyzji o zaprzestaniu kupowania jedzenia online i rozpoczęciu samodzielnego przygotowywania posiłków jest sprawą osobistą.
  • Podczas rejestracji popełnij błąd, wybierając niewłaściwą opcję między kreską a klientem.
  • Nie możesz ufać DoorDash swoimi danymi osobowymi, ponieważ w przeszłości doszło do naruszenia bezpieczeństwa, które skutkowało utratą danych.

Teraz, gdy zdecydowałeś się usunąć swoje konto DoorDash, możesz to zrobić na dwa sposoby: jeden samodzielnie, a drugi z pomocą obsługi klienta, ale możesz je tylko dezaktywować.

Jak wykonać kopię zapasową danych osobowych

Uzyskaj dostęp do swoich danych osobowych i pobierz je przed dezaktywacją konta DoorDash, aby upewnić się, że nie zostaną one usunięte wraz z kontem. Pamiętaj, że aby pobrać swoje dane osobowe i anulować konto, musisz mieć możliwość uwierzytelnienia swojej tożsamości za pomocą weryfikacji dwuetapowej. Aby uzyskać swoje dane osobowe, postępuj zgodnie z poniższymi procedurami.

1. Ze strony głównej konta DoorDash przejdź do szczegółów konta.

2. W prawym górnym rogu strony kliknij Zarządzaj kontem.

3. Przejdź do Poproś o archiwum.

4. Wykonaj weryfikację dwuetapową, a następnie kliknij Zażądaj archiwizacji.

5. Na koniec otrzymasz wiadomość z informacją, że Twoje archiwum jest przygotowywane. Zostaniesz powiadomiony e-mailem.

Masz dwie opcje, jeśli chodzi o usunięcie konta Doordash:

  • Po zalogowaniu się za pomocą danych logowania do konta na oficjalnej stronie internetowej i trwale anulowaniu konta w menu Ustawienia, możesz samodzielnie usunąć swoje konto Doordash.
  • Możesz skontaktować się z autoryzowanym przedstawicielem pomocy technicznej i poprosić o wyłączenie konta. Ta opcja po prostu wyłączy twoje konto, więc możesz potencjalnie cofnąć wybór, ponownie kontaktując się z tym samym działem obsługi.

Poniżej znajdują się metody usuwania lub dezaktywacji konta DoorDash.

Metoda 1: Za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej

Jeśli zdecydowałeś się usunąć swoje konto Doordash, powinieneś mieć świadomość, że najprawdopodobniej będzie to trwała procedura, więc zastanów się dobrze przed wykonaniem poniższych kroków. Oto jak usunąć konto DoorDash:

Uwaga: Jeśli nie masz pewności, czy będziesz korzystać z DoorDash w przyszłości, zalecamy wykonanie kolejnego kroku poniżej, który po prostu wyłączy konto, zamiast je usunąć.

1. Aby rozpocząć, przejdź na oficjalną stronę DoorDash.

2. Następnie, używając swoich danych logowania, zaloguj się do swojego konta.

3. Teraz przewiń w dół i kliknij Szczegóły konta.

4. Tutaj kliknij opcję Zarządzaj kontem.

5. Następnie kliknij opcję Usuń konto.

Uwaga: Masz możliwość odzyskania historii swojego konta DashDoor, która zawiera informacje o twoich wcześniejszych transakcjach, przed anulowaniem konta, dlatego zalecamy zrobienie tego dla twojego bezpieczeństwa.

6. Wprowadź kod otrzymany na Twój numer w celu weryfikacji dwuetapowej.

7. Następnie kliknij Kontynuuj, aby usunąć swoje konto.

8. Następnie wybierz opcję Usuń konto, aby potwierdzić usunięcie konta.

9. Otrzymasz wiadomość, że Twoje konto jest usuwane.

Metoda 2: Za pośrednictwem pomocy obsługi klienta

Kontakt z przedstawicielem obsługi klienta DoorDash ma wiele zalet, mimo że trwa dłużej. Jeśli skorzystasz z tej metody, będziesz mógł wyłączyć swoje konto zamiast je usuwać, co oznacza, że ​​będziesz mógł je ponownie aktywować, jeśli zechcesz ponownie korzystać z usługi w przyszłości. Oto jak usunąć lub dezaktywować konto DoorDash.

Postępuj zgodnie z poniższymi procedurami, aby skontaktować się z przedstawicielem obsługi klienta DoorDash i wyłączyć swoje konto:

1. Odwiedź stronę obsługi klienta DoorDash.

2. Kliknij Odwiedź Centrum pomocy.

3. Wyszukaj, jak usunąć konto DoorDash.

4. Postępuj zgodnie z instrukcją podaną na poniższym rysunku.

5. Jeśli nie możesz usunąć danych osobowych, możesz wybrać opcję Czatuj z nami w obsłudze klienta DoorDash.

6. Musisz podać pewne dane osobowe, a następnie w zakładce opisu wpisz, że chcesz usunąć swoje konto DoorDash.

Uwaga: przed przesłaniem informacji i oczekiwaniem na odpowiedź od zespołu obsługi klienta sprawdź je dwukrotnie.

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Co dalej, gdy usuniesz swoje konto Doordash?

Odp.: Twój profil zostanie zniszczony, jeśli dezaktywujesz swoje konto i nie będziesz już mógł zalogować się na swoje konto, aby korzystać z aplikacji lub strony internetowej DoorDash. Możesz jednak ponownie aktywować swoje poprzednie konto, jeśli chcesz. Po tym będziesz mógł zalogować się przy użyciu tego samego konta i nadal korzystać z usług witryny.

Q2. Co się stanie, jeśli anulujesz subskrypcję DoorDash / DashPass?

Odp.: Jeśli zrezygnujesz z subskrypcji Dashpass, nie zostaniesz obciążony opłatą za kolejny miesiąc członkostwa. Musisz jednak anulować co najmniej jeden dzień przed kolejną zaplanowaną datą odnowienia subskrypcji. Po anulowaniu członkostwa Twoje uprawnienia DashPass pozostaną aktywne do końca bieżącego cyklu rozliczeniowego. Jeśli zrezygnujesz z członkostwa w okresie próbnym, Twoje przywileje zostaną natychmiast cofnięte.

***

Mamy nadzieję, że te informacje okazały się przydatne i że wiedziałeś, jak usunąć lub dezaktywować konto DoorDash. Daj nam znać, która technika była dla Ciebie najbardziej korzystna. Jeśli masz jakieś pytania lub uwagi, skorzystaj z poniższego formularza.

x