01/20/2022

Jak usunąć konto Gmail z urządzenia z systemem Android

Udostępnij teraz w social media:

Jedynym sposobem usunięcia konta Gmail z urządzenia z systemem Android jest usunięcie skojarzonego z nim konta Google. Możesz uniemożliwić Gmailowi ​​synchronizowanie nowych wiadomości e-mail, ale jeśli chcesz pozbyć się określonego konta Google z telefonu lub tabletu, oto jak to zrobić.

Usunięcie konta Google oznacza, że ​​usługi takie jak Mapy Google, Sklep Google Play i inne aplikacje staną się niedostępne. Będzie to wymagało dodania kolejnego konta Google do urządzenia z Androidem lub posiadania drugiego konta Google już zalogowanego, aby zapewnić nieprzerwany dostęp do tych aplikacji.

Jak wspomniano, zamiast tego możesz wyłączyć synchronizację Gmaila. Spowoduje to, że Gmail nie będzie aktualizować skrzynki odbiorczej na Twoim urządzeniu, a Twoje konto będzie dostępne do użytku w innym miejscu.

Sprawdź -   Jak automatycznie synchronizować pliki między komputerami z systemem Linux z synchronizacją

Jeśli zdecydowałeś się usunąć swoje konto Gmail, musisz mieć urządzenie pod ręką, chociaż w razie potrzeby możesz wylogować się z konta zdalnie.

Wyłączanie synchronizacji Gmaila

Zanim zaczniemy, ważne jest, aby zwrócić uwagę, że kroki, aby uzyskać dostęp do menu Ustawienia urządzenia, mogą się nieco różnić, w zależności od posiadanej wersji Androida. Poniższe kroki powinny działać począwszy od systemu Android 9 Pie.

Wejdź do menu „Ustawienia” swojego urządzenia, klikając aplikację w szufladzie aplikacji lub przesuwając w dół obszar powiadomień i dotykając ikony koła zębatego.

W ustawieniach urządzenia znajdź i naciśnij „Konta” lub „Konta i kopia zapasowa”, w zależności od nazwy na urządzeniu.

Sprawdź -   Najlepsze skróty Siri na dobry początek

Uwaga: na niektórych urządzeniach musisz kliknąć dodatkowe menu „Konta”, aby zlokalizować różne konta i zarządzać nimi.

Obszar ustawień Androida z podświetlonymi kontami

Znajdź swoje konto Google i dotknij go, aby uzyskać dostęp do indywidualnych ustawień konta. Kliknij „Synchronizuj konto” lub „Synchronizuj konto”.

Przycisk synchronizacji konta w obszarze ustawień konta Android

Znajdź ustawienie synchronizacji Gmaila i dotknij przełącznika, aby je wyłączyć.

Ustawienia synchronizacji konta Google na urządzeniu z Androidem

Wyciszanie powiadomień Gmaila

Możesz również wyłączyć powiadomienia dla swojego konta w Gmailu, pozostawiając je zalogowane i zsynchronizowane, ale z wyciszonymi powiadomieniami.

Otwórz aplikację Gmail, dotknij ikony menu hamburgera w lewym górnym rogu, aby uzyskać dostęp do menu bocznego, przewiń w dół i kliknij „Ustawienia”.

Przycisk ustawień w menu Gmaila

Znajdź i stuknij swoje konto, a następnie w obszarze ustawień konta dotknij „Powiadomienia”.

Sprawdź -   Jak zapisywać prezentacje Microsoft PowerPoint jako pliki PDF

Ustawienia konta w Gmailu z podświetlonymi powiadomieniami

Zmień intensywność powiadomień na swoim koncie z „Wszystkie” na „Brak”. Możesz też wybrać „Tylko o wysokim priorytecie”, jeśli chcesz zezwolić na powiadomienia o najważniejszych wiadomościach e-mail.

Ustawienia powiadomień dla konta Gmail

Jeśli wybierzesz „Brak”, powiadomienia na Twoim koncie Gmail zostaną wyciszone; nadal będziesz otrzymywać e-maile po cichu, jeśli zajdzie potrzeba ich sprawdzenia w przyszłości.

Usuwanie konta Gmail

Jeśli jesteś zdeterminowany, aby usunąć swoje konto Gmail z urządzenia, możesz to zrobić w kilku prostych krokach. Powinieneś to rozważyć, jeśli przełączasz się na zupełnie nowe konto Gmail lub przenosisz swoje urządzenie na inne

x