Jak usunąć konto Vine

Twitter uruchomił Vine, platformę do udostępniania krótkich filmów, w 2013 roku. Każdy Vine lub film trwał tylko sześć sekund, zanim był stale zapętlany. W tamtych czasach ta krótka koncepcja blogowania wideo była hitem, a Vine otrzymał świetną odpowiedź od użytkowników. Pomimo dużej bazy użytkowników i oglądalności, Vine nie mógł konkurować z innymi głównymi graczami w branży mediów społecznościowych. Coraz więcej osób używa Snapchata i Instagrama do tworzenia ciekawych filmów. Z tego powodu Twitter zdecydował się zakończyć Vine w październiku 2016 roku. Czy byłeś użytkownikiem Vine i oglądałeś Vine dla rozrywki? A teraz nie używasz go i zastanawiasz się, jak usunąć konto Vine? Albo jak znaleźć starą nazwę użytkownika Vine? Jeśli szukasz więcej informacji związanych ze swoim starym kontem Vine, bądź na bieżąco do końca! Dajemy Ci pomocny przewodnik, który rozwiąże wszystkie te pytania z dodatkowymi, takimi jak sposób trwałego usunięcia konta Vine lub dlaczego Vine zostało wycofane z Twittera.

Jak usunąć konto Vine

W dalszej części tego artykułu dowiesz się, jak usunąć konto Vine i znaleźć starą nazwę użytkownika Vine. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Czy winorośl nadal istnieje?

Aplikacja Vine została wycofana przez Twitter w październiku 2016 r. Jednak usługi Vine są nadal dostępne, ponieważ użytkownicy nadal mogą uzyskać dostęp do witryny i aplikacji Vine, aby przeglądać i pobierać treści. Ale teraz użytkownicy nie mogą już publikować nowych filmów w Vine. W grudniu 2017 r. Twitter uruchomił aplikację mobilną Vine Camera jako samodzielną aplikację fotograficzną, która może nagrywać krótkie i filmy w pętli. Ale teraz wyłączyli funkcję przesyłania, a użytkownicy mogą bezpośrednio publikować swoje nagrane filmy na Twitterze lub zapisywać je bezpośrednio w pamięci telefonu.

Czy nadal możesz uzyskać dostęp do winorośli?

TAk. Niestety, Twitter przerwał Vine, krótką, 6-sekundową platformę do udostępniania wideo w pętli. Ale te filmy Vine nie są usuwane przez Twittera. Możesz oglądać stare winorośle, wyszukując vine.co/username, zastąpione nazwą użytkownika, do którego winorośli chcesz uzyskać dostęp. Jeśli masz link do starego filmu Vine, ten link nadal będzie otwierał stronę tego filmu w archiwum Vine lub na Twitterze, aby go obejrzeć.

Czy wszystkie winorośle zostały usunięte?

Nie. Kiedy odwiedzasz Witryna winorośli, pokazuje wiadomość pożegnalną. Ale Twitter nie usunął żadnego z Vines przesłanych przez użytkowników. Aby uzyskać dostęp do filmów Vine, możesz wyszukać w Google nazwę vine.co/nazwa użytkownika konta, którego vine chcesz oglądać. Możesz też dotknąć dowolnego łącza wideo Vine, co spowoduje otwarcie strony wideo w archiwum Vine.

Kiedy Vine zostało zamknięte?

Twitter uruchomił Vine, platformę do udostępniania krótkich filmów, w 2013 roku. Jednak z powodu konkurencji, braku polityki monetyzacji i innych powodów, aplikacja i strony internetowe The Vine zostały wycofane lub zamknięte w 2016 roku. Ale jako forma pocieszenia, Twitter utrzymywał wszystkie winorośle w archiwum winorośli i działał w formie aplikacji o nazwie Vine Camera, używanej do nagrywania krótkich filmów. Ale możesz przesłać go na Twittera lub zapisać na swoim urządzeniu. Niestety w 2020 roku kamera Vine i Archiwum Vine zostały usunięte z użytku. Czytaj dalej ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak usunąć konto Vine.

Dlaczego zaprzestano produkcji winorośli?

Są głównie te powody, dla których Vine został wycofany z Twittera.

Powód #1: Brak odpowiedniej polityki monetyzacji

Vine nie było w stanie prawidłowo wdrożyć swojej polityki monetyzacji, przez co jej działalność nie przynosiła żadnych zysków. W przeciwieństwie do innych firm zajmujących się mediami społecznościowymi, nie eksperymentowały z różnymi sposobami monetyzacji, ponieważ osiąganie zysków jest najważniejszym czynnikiem w biznesie. Oznaczało to jednak, że po zatrzymaniu ekspansji nie byłoby już żadnego celu utrzymywania usługi i dlatego Vine został wycofany z Twittera.

Powód #2: wysoka konkurencja

W 2013 roku uruchomiono Vine i jego główny konkurs Instagram. Użytkownicy zawsze byli bardziej przyciągani do Instagrama, ponieważ Instagram ma funkcję nagrywania 15-sekundowych filmów w porównaniu do 6 sekund zapewnianych przez Vine. Kiedy ludzie odkryli, że mogą znaleźć wszystko, czego potrzebują na Instagramie, Vine stało się przestarzałe. Ostatecznie Instagram stał się preferowaną platformą do udostępniania filmów, ponieważ zarówno zwykli użytkownicy, jak i celebryci Vine pragnęli więcej czasu na swoje nagrania.

Powód 3: Problemy spowodowane przez Twitter

Widzieliśmy, że Instagram rozrósł się wykładniczo, odkąd został przejęty przez Facebooka. Ale kiedy Vine został przejęty przez Twittera, nie mógł się rozwijać. Głównym powodem tego było to, że Twitter przejął Vine na bardzo wczesnym etapie, a strategicznym celem Twittera w przejęciu Vine w tak młodym wieku było wykorzystanie go do rozszerzenia własnej marki i firmy Twittera. Ponadto Twitter uruchomił własną funkcję wideo. Dlatego unieważnia potrzebę istnienia Vine. Z tego powodu Vine nigdy nie był głównym problemem Twittera; była to tylko platforma do promowania własnej marki.

Powód 4: Brak reklamy

Vine został uruchomiony jako platforma do mikroblogowania, na której użytkownicy przesyłają krótkie, 6-sekundowe filmy. Początkowo sprawiło, że Vine stało się popularne, ale filmy Vine są tak krótkie, że używanie go do reklam nigdy nie miało sensu. Ta koncepcja krótkiego filmu również sprawiła, że ​​nie był on idealny dla firmy, która ma nadzieję na skorzystanie z popularności aplikacji. Dlatego marketerzy i reklamodawcy woleli Instagram, Snapchat i Facebook od Vine ze względu na kiepski model reklamowy Vine.

Powód 5: winorośl nie była w stanie zrozumieć i zaspokoić potrzeb użytkownika

W przypadku Vine większość treści jest produkowana tylko przez ograniczoną liczbę użytkowników Vine. Tak więc sukces Vine był w dużej mierze zasługą aktywnych dostawców treści platformy. Ale powody, takie jak trzymanie się 6-sekundowego filmu, utrudniały twórcom Vine stworzenie zabawnego filmu w porównaniu z Instagramem. Ponadto tworzenie filmów na Vine nie było dobrym źródłem dochodu dla twórców w porównaniu z tworzeniem filmów na Youtube czy Instagramie. Z tego powodu twórcy wykorzystali Vine, aby początkowo pozyskać niektórych obserwujących, a następnie przeskoczyć na inne platformy z lepszą polityką monetyzacji niż Vine.

Z tych wszystkich powodów Twitter został zmuszony do zaprzestania świadczenia usług Vine. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak znaleźć starą nazwę użytkownika Vine i jak usunąć konto Vine.

Jak znaleźć nazwę użytkownika starej winorośli?

Jeśli zastanawiasz się, jaki jest najprostszy sposób na znalezienie starego konta Vine, oto przewodnik, jak go znaleźć w kilku prostych krokach.

1. Otwórz aplikację Twitter na swoim Android lub iOS telefon.

2. Stuknij ikonę Profil w lewym górnym rogu, jak pokazano.

3. Następnie dotknij Profil.

4. Stuknij w Edytuj profil.

5. Następnie włącz przełącznik opcji Pokaż mój profil winorośli i dotknij Zapisz.

6. Po dokonaniu powyższych zmian na swoim koncie Twitter, dotknij opcji Vine w swoim profilu.

Teraz zostaniesz przekierowany do swojego profilu Vine, skąd możesz pobrać nazwę użytkownika swojego starego konta Vine.

Jak znaleźć stare konto Vine?

Usługi Vine zostały wycofane przez Twitter i nie możesz uzyskać dostępu do swojego konta Vine z jego oficjalnej strony internetowej, ponieważ wyświetla komunikat pożegnalny. Możesz znaleźć swoje stare konto Vine za pośrednictwem swojego konta na Twitterze. Wykonaj czynności wymienione powyżej, aby znaleźć stare konto Vine. Dzięki temu zostaniesz przekierowany do swojego archiwum Vine i możesz zobacz wszystkie swoje stare przesłane filmy wideo i profil Vine.

Jak usunąć swoje konto Vine?

Ponieważ strona internetowa Vine nie działa, możesz dezaktywować swoje konto tylko za pomocą ich pomocy e-mail. Oto przewodnik, jak usunąć konto Vine w kilku prostych krokach.

Uwaga: upewnij się, że masz dostęp do nazwy użytkownika swojego starego konta Vine, aby kontynuować ten przewodnik. Możesz go znaleźć w swoim menedżera haseł, jeśli go zapisałeś, lub z konta na Twitterze, jak opisano w powyższym nagłówku.

1. Wizyta Twoje konto Gmail lub dowolne inne konto e-mail w przeglądarce.

2. Kliknij opcję Utwórz i wprowadź [email protected] w polu Do.

3. Wpisz e-mail z prośbą, który powinien zawierać nazwę użytkownika profilu i link do strony profilu z prośbą o usunięcie konta do pomocy technicznej Vine.

4. Następnie kliknij Wyślij.

Po pomyślnym usunięciu konta Vine otrzymasz wiadomość e-mail z odpowiedzią od pomocy technicznej Vine.

Jak trwale usunąć konto Vine?

Aby trwale usunąć konto Vine, musisz skontaktować się z pomocą e-mail Vine, wysyłając prośbę o usunięcie konta z nazwą użytkownika konta Vine.

Przeczytaj i wykonaj czynności wymienione powyżej, aby trwale usunąć swoje konto Vine.

***

Mamy nadzieję, że nauczyłeś się, jak usunąć konto Vine i znaleźć starą nazwę użytkownika Vine. Zachęcamy do kontaktu z nami w sprawie zapytań i sugestii za pośrednictwem poniższej sekcji komentarzy. Daj nam również znać, o czym chcesz się dowiedzieć w następnej kolejności.