Jak usunąć konto VK

VKontakte to jedna z najpopularniejszych rosyjskich platform mediów społecznościowych. To jak rosyjska wersja Facebooka. Możliwe jednak, że tylko niewielka liczba osób mieszkających poza Rosją zna VK i korzysta z niego. Być może założyłeś konto z ciekawości lub w celu komunikowania się z rosyjskimi kumplami. Jednak Twoi rosyjscy znajomi mogli dołączyć do Facebooka, przez co VKontakte stało się przestarzałe. Jeśli jesteś jednym z nich, który zarejestrował konto tylko po to, aby później odkryć, że tak nie jest, najlepiej je usunąć; mamy twoje plecy. W tym artykule pokażemy, jak usunąć konto Vkontakte (VK).

Jak usunąć konto VK

Zacznijmy od archiwizacji danych na Twoim koncie VKontakte. VKontakte prześle Ci archiwum zawierające wszystkie Twoje informacje. Nie możesz jednak oczekiwać, że otrzymasz wszystko, co zebrałeś przez cały czas na VKontakte. Ponieważ korporacja zakazuje ściągania muzyki i filmów, archiwum będzie pod tym względem bezużyteczne. Do eksportowania plików multimedialnych z VK dostępnych jest mnóstwo programów i wtyczek. Należy jednak pamiętać, że wszystkie są nieautoryzowane, co oznacza, że ​​mogą być niewiarygodne, a nawet wrogie. W rezultacie nie zalecamy ich używania. Nadal możesz zachować wiele ważnych informacji:

  • Czaty między osobami: Wszystkie Twoje czaty z osobami i społecznościami, nawet te, które ostatnio usuniesz, zostaną wysłane do Ciebie pocztą elektroniczną (nie wcześniej niż sześć miesięcy przed utworzeniem archiwum).

  • Twoje posty: dokładniej tekst Twoich postów, który zawiera linki do zdjęć, filmów i samych postów, a także przypomnienie, że zawierały one dźwięk (jeśli takowy był). Innymi słowy, gdy usuniesz swój profil, pliki multimedialne w Twoich postach zostaną usunięte, ale nadal możesz uzyskać dostęp do wiadomości innych osób, które opublikowałeś za pomocą linku w archiwum.

  • Twoje obrazy. Otrzymasz stronę HTML zawierającą wszystkie Twoje albumy, zapisane zdjęcia i zdjęcia, na których zostałeś oznaczony. To prawda, że ​​​​zdjęcia są publikowane z serwerów VKontakte na tej stronie i można je oglądać tylko na tych serwerach. Pozostaną one na Twoim koncie przez co najmniej kolejne 210 dni po ich usunięciu, co daje mnóstwo czasu na ich odzyskanie. Po tym można je usunąć, dlatego zalecamy przechowywanie ulubionych memów pojedynczo.

  • Listy znajomych, a także osób i społeczności, którymi jesteś zainteresowany. Będziesz mógł przeglądać ich posty, nawet jeśli usuniesz swoje konto, jeśli takie profile nie są ograniczone do osób niezarejestrowanych.

  • Informacje o Twoim profilu: tworzona jest strona HTML z Twoimi informacjami kontaktowymi, zdjęciem użytkownika, listą zainteresowań, ulubionymi cytatami i innymi udostępnionymi przez Ciebie informacjami o sobie.

Warto zauważyć, że utworzenie archiwum może zająć kilka dni, więc nie ma możliwości szybkiego pobrania i usunięcia. Gdy administracja VKontakte prześle ci wiadomość z linkiem do kopii zapasowej, zapisz ją od razu; archiwum będzie dostępne do pobrania tylko przez tydzień. Poniżej znajdują się metody usuwania konta VK na różnych platformach.

Uwaga: po 210 dniach Twoje konto VK zostanie trwale zniszczone, jeśli je usuniesz.

Metoda 1: Za pośrednictwem oficjalnej strony

Nadszedł czas, aby zabrać się do pracy, teraz, gdy zaoszczędziłeś wszystko, co możesz. Opuszczenie VKontakte jest proste. Wykonaj podane kroki, aby usunąć swoje konto Vkontakte (VK) w systemie Windows.

1. Przejdź na oficjalną stronę VKontakte i zaloguj się na swoje konto.

2. W prawym górnym rogu strony kliknij ikonę zdjęcia użytkownika.

3. Kliknij opcję Ustawienia.

3. Przewiń w dół i wybierz opcję Tutaj możesz usunąć swoje konto.

4. Wybierz przyczynę i kliknij przycisk Usuń konto.

Metoda 2: Za pośrednictwem aplikacji VK

Możliwe, że nie masz dostępu do komputera stacjonarnego lub laptopa i chcesz usunąć konto VK. Niestety w aplikacji mobilnej VKontakte nie ma takiej opcji. Aby wylogować się z sieci społecznościowej na smartfonie, musisz najpierw zalogować się za pomocą przeglądarki. Oto kroki, aby usunąć VKontakte w przeglądarce internetowej.

1. Otwórz aplikację VK i dotknij ikony profilu.

2. Wybierz opcję Ustawienia.

3. Następnie dotknij swojego profilu.

4. Tutaj dotknij opcji Bezpieczeństwo i logowanie.

5. Następnie wybierz Usuń konto VK ID.

6. Na koniec dotknij przycisku Usuń konto.

Jak usunąć stronę, do której nie masz dostępu?

Teraz, gdy wiesz, jak usunąć konto VK i widzisz, usunięcie profilu VKontakte nie jest trudne. Jednak usunięcie strony, do której nie masz dostępu, może być trudne. Oto jak spróbować usunąć stronę, do której nie masz dostępu. Najpierw spróbujmy przywrócić dostęp:

1. Przejdź do strony logowania do konta VK.

2. Wprowadź swój numer telefonu i kliknij Kontynuuj.

3. Następnie kliknij opcję Zapomniałem hasła.

4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby się zalogować.

Możesz śledzić podane punkty, jeśli masz problemy z logowaniem.

  • Jeśli nie przypominasz sobie żadnych szczegółów lub nie możesz znaleźć powiązanego telefonu, użyj formularza odzyskiwania, aby podać łącze do odpowiedniej strony.
  • Zostaniesz poproszony o podanie prawidłowego numeru telefonu i potwierdzenie tożsamości przez sieć społecznościową.
  • Aby to zrobić, musisz zapamiętać numer telefonu użyty do połączenia strony lub jedno z poprzednich haseł, a jeszcze lepiej oba. Jeśli nie możesz nic wymyślić, zostaniesz poproszony o zrobienie sobie zdjęcia na tle aplikacji i przesłanie go.
  • W ostateczności możesz skontaktować się z zespołem pomocy technicznej za pośrednictwem innego konta.

Jeśli przesadziłeś z awatarami anime i wymyślonymi imionami, prawdopodobnie nie otrzymasz pomocy. Jeśli jednak profil, który chcesz usunąć, zawiera Twoje imię i nazwisko oraz zdjęcie, wykonaj następujące czynności:

1. Zaloguj się na swoje nowe konto, kliknij symbol awatara w prawym górnym rogu ekranu.

2. Następnie wybierz Pomoc z menu rozwijanego.

3. Rozwiń odpowiedź na pytanie Jak mogę zablokować konto, do którego nie mam dostępu? to w wynikowej liście FAQ.

4. Następnie kliknij opcję Zablokuj stare konto pod nią.

5. Zostaniesz poproszony o opisanie problemu, podanie linku do strony internetowej i dołączenie dwóch zdjęć: jedno przedstawiające siebie na tle prośby o zablokowanie, a drugie na tle prośby o zablokowanie.

6. Wypełnij puste pola, prześlij wymagane pliki i wyślij żądanie.

7. Poczekaj na odpowiedź pracowników obsługi klienta, a następnie postępuj zgodnie z ich instrukcjami.

Co się stanie, jeśli Twoje konto VK zostanie usunięte?

Zgodnie z regulaminem VK wszystkie Twoje dane nie zostaną usunięte przez co najmniej sześć miesięcy po usunięciu konta. Twoje komentarze i polubienia nie zostaną usunięte. Na listach znajomych i członków społeczności Twoje imię i nazwisko będzie nadal wyświetlane.

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Czy moje usunięte konto VK zostanie przywrócone?

Odp.: W ciągu 7 miesięcy będziesz mógł odzyskać swoje konto (210 dni). Informacje i treść Twojej strony będą ponownie dostępne. Twoje konto zostanie całkowicie usunięte po 7 miesiącach.

Q2. Co mam zrobić, jeśli moje konto zostało zawieszone?

Odp.: Zaloguj się na swoje konto, aby poznać przyczynę blokady i czas jej trwania, a następnie postępuj zgodnie z procedurami, aby odzyskać dostęp do swojej strony. Aby uniknąć ponownego zbanowania, uważnie przeczytaj wytyczne dotyczące bezpieczeństwa.

***

Mamy nadzieję, że te informacje okazały się przydatne i że wiesz, jak usunąć konto VKontakte VK. Daj nam znać, która technika była dla Ciebie najbardziej korzystna. Skorzystaj z poniższego formularza, jeśli masz jakiekolwiek pytania lub uwagi.