Jak usunąć lub zainstalować kartę SIM w telefonie iPhone

Każdy iPhone ma gniazdo karty SIM po prawej stronie. W tym gnieździe znajduje się taca, w której znajduje się karta SIM twojego iPhone’a. Ta karta SIM umożliwia telefonowi łączenie się z operatorem, dzięki czemu możesz nawiązywać i odbierać dane komórkowe.

Możesz nigdy nie potrzebować dostępu do karty SIM, jeśli kupiłeś iPhone’a z fabrycznie zainstalowaną kartą SIM. Jeśli jednak kupisz telefon odblokowany i bez karty SIM lub kupujesz używany, będziesz musiał wiedzieć, czym jest karta SIM i jak ją wymienić.

Na szczęście dostęp do kieszeni karty SIM iPhone’a nie jest skomplikowany, ale zanim zaczniesz, będziesz potrzebować trzech rzeczy.

IPhone (oczywiście)
Karta SIM, którą chcesz zainstalować
Narzędzie do włożenia w bok iPhone’a, aby wysunąć tacę SIM

Ten ostatni może być trochę trudny. W zależności od posiadanego iPhone’a w pudełku może znajdować się narzędzie do wyjmowania karty SIM. Jeśli tak, jesteś gotowy. Jeśli nie, to oni głupio-tanio na Amazon, ale możesz też użyć rozwiniętego spinacza biurowego, igły lub prawie wszystkiego innego, co jest cienkie i spiczaste. Po prostu staraj się nie dźgać się w drodze.

Gdy masz już narzędzie do wyjmowania karty SIM (lub proxy), włóż je do małego otworu, który stanowi część tacki SIM. Powinieneś poczuć pewien opór i musisz trochę przez to przejść. Jeśli robisz to po raz pierwszy, może to wydawać się trochę dziwne, ale musisz użyć trochę siły, aby wyjąć tackę. Gdy to zrobisz, taca zacznie się wysuwać, a wszystko, co musisz w tym momencie, to wyciągnąć ją do końca.

Po wysunięciu tacy wyjmij istniejącą kartę SIM i zainstaluj nową. Upewnij się, że masz go we właściwy sposób, używając ściętych narożników jako wskazówki. Po zainstalowaniu karty w tacce włóż ją ponownie do iPhone’a, upewniając się, że otwór na szpilkę pokrywa się z otworem w telefonie.

Po zakończeniu instalacji karta powinna zostać rozpoznana przez iPhone’a bez ponownego uruchamiania urządzenia. Jeśli nie, spróbuj włączać i wyłączać tryb samolotowy lub całkowicie ponownie uruchomić iPhone’a. To powinno sprawić, że będziesz dobrze działać.