Jak usunąć najczęściej odwiedzane witryny w Google Chrome

Google Chrome jest podstawowym narzędziem dla większości użytkowników internetu. Jest pełen funkcji i zarządzany przez giganta technologicznego Google. Duża baza użytkowników chwali Chrome za szybkość i łatwy w użyciu interfejs użytkownika, ale nawet po tym często pojawiają się pewne problemy w Chrome. Ostatnim problemem, który irytuje niektórych użytkowników Chrome, jest funkcja wyświetlająca często odwiedzane witryny w postaci miniatur w nowej karcie. Chrome śledzi najczęściej odwiedzane witryny i ustawia je jako miniatury, aby mieć do nich łatwy dostęp w nowej karcie. Niektórzy użytkownicy mogą uznać to za przydatne, ale wielu chce usunąć odwiedzane witryny ze strony głównej Chrome. Jeśli chcesz ukryć najczęściej odwiedzane na stronie Nowa karta Chrome, jesteś we właściwym miejscu. Dajemy Ci pomocny przewodnik, który nauczy Cię, jak usunąć najczęściej odwiedzane witryny w Google Chrome w nowej karcie.

Jak usunąć najczęściej odwiedzane witryny na stronie głównej Google Chrome?

Ta funkcja została dodana w Chrome bez żadnego powiadomienia, więc większość użytkowników nie była w stanie jej usunąć. Nie ma również bezpośredniego sposobu, w jaki użytkownicy mogą wyłączyć tę funkcję, chociaż istnieją pewne metody, za pomocą których można dowiedzieć się, jak usunąć najczęściej odwiedzane witryny w Google Chrome w nowej karcie i są one następujące.

Metoda 1: Zmodyfikuj ustawienia nowej karty

Chrome umożliwia dostosowanie wyglądu nowej karty na różne sposoby. Jednym z nich jest możliwość usunięcia skrótów z nowej karty, skróty te mają postać miniatur najczęściej odwiedzanych witryn. Wyłączenie ich rozwiąże ten problem. Oto jak możesz to zrobić.

1. W przeglądarce Google Chrome naciśnij jednocześnie klawisze Ctrl + N, aby otworzyć nową kartę.

2. Kliknij opcję Dostosuj Chrome znajdującą się w prawym dolnym rogu.

3. W wyskakującym okienku Dostosuj tę stronę przejdź do zakładki Skróty.

4. W zakładce Skróty włącz opcję Ukryj skróty.

5. Kliknij opcję Gotowe.

Teraz za każdym razem, gdy otworzysz nową kartę, nie zobaczysz żadnych skrótów, a następnie miniatury najczęściej odwiedzanych witryn również zostaną usunięte.

Metoda 2: Zmodyfikuj ustawienia flagi

Flagi to funkcje testowane w przeglądarce Chrome przez Google. Są ukryte w menu głównym w Chrome, ale mogą zmieniać wrażenia użytkownika, ponieważ mogą zmieniać ustawienia Chrome. Wyłączenie jednej takiej flagi spowoduje usunięcie odwiedzanych witryn ze strony głównej Chrome. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki.

1. Uruchom przeglądarkę Google Chrome.

2. Wpisz chrome://flags/ w pasku adresu i naciśnij klawisz Enter. Otworzy się strona Eksperymenty.

3. W pasku wyszukiwania na stronie Eksperymenty wpisz Top Sites from Site Engagement i naciśnij klawisz Enter.

4. Kliknij menu rozwijane obok flagi Top Sites from Site Engagement i wybierz opcję Wyłączone.

Metoda 3: Wyczyść dane i historię pamięci podręcznej Chrome

Innym rozwiązaniem, jak usunąć najczęściej odwiedzane witryny w Google Chrome w nowej karcie, jest wyczyszczenie danych przeglądania Chrome. Spowoduje to zresetowanie skrótów do witryn i nie zobaczysz miniatur najczęściej odwiedzanych witryn w nowej karcie. Oto jak możesz to zrobić.

1. Otwórz przeglądarkę Google Chrome.

2. Naciśnij jednocześnie klawisze Ctrl + H, aby otworzyć historię.

3. Kliknij opcję Wyczyść dane przeglądania. Otworzy się Ustawienia w nowej karcie z wyskakującym okienkiem Wyczyść dane przeglądania.

4. Kliknij menu rozwijane obok opcji Zakres czasu.

5. W rozwijanym menu wybierz Cały czas.

6. Kliknij przycisk Wyczyść dane.

Uwaga: spowoduje to usunięcie całej historii przeglądania.

Teraz wiesz, jak usunąć najczęściej odwiedzane witryny w Google Chrome w nowej karcie.

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Czy Google Chrome zapewnia prywatność?

Odp. Google Chrome słynie z gromadzenia danych użytkownika i śledzenia jego działań. Większość swoich pieniędzy zarabia na sprzedaży danych firmom reklamowym. Nie jest preferowany przez użytkowników, którzy troszczą się o swoją prywatność.

Q2. Czy przeglądarka Google Chrome jest bezpieczna?

Odp. Google Chrome jest uważany za dość bezpieczną przeglądarkę. Posiada funkcje takie jak Bezpieczne przeglądanie, które wyświetlają monity za każdym razem, gdy odwiedzają złośliwą witrynę lub pobierają coś potencjalnie niebezpiecznego.

***

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był pomocny i udało Ci się zrozumieć, jak usunąć najczęściej odwiedzane witryny w przeglądarce Google Chrome i udało Ci się ukryć najczęściej odwiedzane na stronie nowej karty Chrome. Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, możesz je umieścić w sekcji komentarzy.