iOS

Jak usunąć naklejkę blokującą wiadomość w iOS

Aplikacje iMessage zostały wprowadzone w iOS 10, kiedy Apple dokonał przeglądu aplikacji Wiadomości. Dodano całkowicie nowy App Store dla aplikacji stworzonych do współpracy z nową aplikacją Wiadomości. Istnieje kilka produktywnych aplikacji Wiadomości, ale zdecydowana większość z nich to naklejki. To niekoniecznie jest złe. Naklejki są fajne i zwykle tylko 0,99 USD za zestaw, chociaż niektóre ceny detaliczne są znacznie wyższe, a inne są bezpłatne. To wszystko jest całkiem zabawne, dopóki nie masz naklejki blokującej wiadomość i nie ma sposobu, aby ją odciągnąć. Oto, co możesz zrobić, aby go usunąć i przeczytać zablokowaną wiadomość.

Naklejka blokująca wiadomość

Możesz usunąć naklejkę z wiadomości, ale przycisk usuwania nie jest łatwy do znalezienia. Otwórz aplikację Wiadomości i przewiń do wiadomości, która jest blokowana przez naklejkę. Naciśnij i przytrzymaj naklejkę, a pojawi się menu wraz z paskiem reakcji. W menu poszukaj opcji Szczegóły naklejki i dotknij jej.

Na stronie Szczegóły naklejki zobaczysz naklejkę, która blokuje wiadomość, oraz przycisk „Wyświetl”. Przycisk Widok powie Ci, z której aplikacji pochodzi naklejka i jest bezużyteczny w przeciwnym razie. Aby usunąć naklejkę blokującą wiadomość, przesuń palcem w lewo na ekranie Szczegóły naklejki. Wyświetli się przycisk „Usuń”. Dotknij go, a naklejka zostanie usunięta z wiadomości. Nie ma możliwości odzyskania go, gdy już go nie ma.

Działa to zarówno dla nadawcy, jak i odbiorcy. Jeśli usuniesz naklejkę, zostanie ona usunięta tylko z Twojej strony, a nie dla innej osoby w rozmowie. Wysłana naklejka nie może zostać przez nikogo przeniesiona, a jeśli w efekcie zasłoni część wiadomości, jedynym rozwiązaniem jest jej usunięcie. To dziwne, biorąc pod uwagę, że Apple zwykle rozważa takie rzeczy. Naklejki można przesyłać tylko przez iMessages, więc włączenie funkcji ruchomej naklejki, która może odzwierciedlać zmianę po obu stronach, nie powinno być zbyt trudne.

Nawet jeśli opcja przeciągnij i upuść jest zbyt skomplikowana, aby ułatwić znalezienie przycisku usuwania, nie może być takie trudne. Być może Apple po prostu założył, że nikt tak naprawdę nie przeciągnie i nie upuści naklejki na wiadomość, ale jeśli to możliwe, ludzie zrobią to, nawet jeśli jest to tylko irytujące.

Jeśli masz iPhone’a X, możesz użyć animoji jako naklejek, a jeśli jedna z tych naklejek blokuje wiadomość, ta sama sztuczka pozwoli ci ją usunąć i przeczytać wiadomość pod nią.

x