Jak usunąć pasek wyszukiwania z paska zadań w systemie Windows 10


Widzieliśmy, jak system Windows 10 ewoluuje z każdą zaktualizowaną kompilacją, która została wydana, a bardzo ważną, często omawianą funkcją, która została wprowadzona, był nowy pasek wyszukiwania dodany obok przycisku Start. Zajmuje miejsce na pasku zadań, które zwykle rezerwujemy dla naszych często używanych aplikacji i jest nieco zbędne, ponieważ nadal możesz przeszukiwać komputer z menu Start. Na szczęście istnieją dwa bardzo proste sposoby wyłączenia paska wyszukiwania, aby nie pojawiał się na pasku zadań w systemie Windows 10. Oto jak to zrobić.

Oba te procesy są proste, a jeden jest szybszy niż drugi. Kliknij prawym przyciskiem myszy pasek zadań, a zobaczysz nową opcję w menu kontekstowym o nazwie „Wyszukaj”. Rozszerza się, ukazując trzy opcje; wyłącz, pokaż ikonę wyszukiwania lub pokaż pole wyszukiwania. Masz duży wybór, jak ma wyglądać funkcja wyszukiwania. Wybierz opcję Wyłącz, aby ukryć pasek wyszukiwania, ikonę i wszystko.

Drugim, nieco dłuższym i nieco niewygodnym sposobem na ukrycie paska wyszukiwania jest otwarcie właściwości paska zadań. Kliknij prawym przyciskiem myszy pasek zadań i wybierz „Właściwości”. Przejdź do zakładki „Paski narzędzi” iz listy rozwijanej „Wyszukaj na pasku zadań” wybierz opcję wyłączania, aby całkowicie ją ukryć.

disable_searchbar_windows10

Jeśli ukrywasz pasek wyszukiwania, aby zaoszczędzić miejsce, możesz ustawić, aby wyświetlał tylko ikonę wyszukiwania. Nawet przy wyłączonym wyszukiwaniu nadal możesz używać Cortany za pomocą polecenia głosowego i jak wspomniano wcześniej, menu Start ma doskonale działającą funkcję wyszukiwania, której możesz użyć do tego samego efektu.

taskbar_windows_10

Jedyną dziwną rzeczą jest to, że funkcja wyłączania, a także opcje wyświetlania ikony lub tylko paska wyszukiwania, są nieco zbędne w ich obecnej implementacji.

x