Jak usunąć pliki na Chromebooku

Dla użytkowników, którzy rozpoczynają swoją przygodę z Chromebookiem, przygotowaliśmy różne podstawowe zasoby ułatwiające poruszanie się po systemie operacyjnym Chrome. Możesz postępować zgodnie z naszym przewodnikiem, aby dowiedzieć się, jak usuwać aplikacje na Chromebooku. Oprócz tego możesz dowiedzieć się, jak ponownie uruchomić Chromebooka na trzy proste sposoby. W tym przewodniku przedstawiamy samouczek dotyczący usuwania plików na Chromebooku. Od plików lokalnych po pliki Linuxa i Dysku Google, możesz je łatwo usunąć w systemie operacyjnym Chrome. Oprócz tego możesz także przywrócić pliki, jeśli przypadkowo usunąłeś plik. Więc w tej notatce przejdźmy dalej i dowiedzmy się, jak trwale usunąć pliki i foldery na Chromebooku.

Usuń pliki na swoim Chromebooku (2023)

Usuń pliki lokalne na swoim Chromebooku

Usuń pliki za pomocą aplikacji Pliki systemu operacyjnego Chrome

Jeśli chcesz usunąć lokalne pliki przechowywane na Chromebooku, musisz uzyskać dostęp do aplikacji Pliki i usunąć je ręcznie. Oto jak to zrobić:

1. Otwórz program uruchamiający aplikacje i kliknij aplikację „Pliki”. Aplikacja Pliki w systemie operacyjnym Chrome jest podobna do Eksploratora plików w systemie Windows.

2. Następnie przejdź do „Pobranych plików”, aby znaleźć pliki lokalne.

3. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy plik, który chcesz usunąć i wybierz „Przenieś do kosza” z menu kontekstowego.

4. Alternatywnie możesz także kliknąć przycisk „Usuń” w prawym górnym rogu po wybraniu pliku.

Użyj skrótu klawiaturowego, aby usunąć pliki na Chromebooku

Jeśli chcesz użyć skrótu klawiaturowego Chromebooka do usunięcia plików, naciśnij kombinację klawiszy „Alt + Backspace” po wybraniu pliku, który chcesz usunąć. Spowoduje to natychmiastowe usunięcie pliku i przeniesienie go do Kosza.

Jak trwale usunąć pliki na Chromebooku

1. Aby trwale usunąć pliki na Chromebooku, otwórz „Kosz” na lewym pasku bocznym w aplikacji Pliki.

2. Tutaj po prostu kliknij „Opróżnij kosz teraz” u góry. Spowoduje to całkowite usunięcie wszystkich usuniętych plików i folderów z folderu Kosz, których nie można odzyskać po wykonaniu tej czynności.

Usuń pliki systemu Linux ze swojego Chromebooka

1. Podobnie możesz usuwać pliki z partycji Linux na Chromebooku. W tym celu przejdź do „Plików Linuksa” z lewego paska bocznego w aplikacji Pliki.

2. Teraz wybierz plik, który chcesz usunąć i naciśnij „Alt + Backspace” lub kliknij przycisk „Usuń” w górnym rzędzie.

3. Na koniec potwierdź akcję, klikając przycisk „Usuń” w wyskakującym okienku. Pamiętaj, że kiedy usuwasz pliki i foldery z partycji Linux, nie trafiają one do „Kosza”. Są one trwale usuwane i nie można ich później przywrócić.

Usuń pliki z Dysku Google ze swojego Chromebooka

1. Możesz także usuwać pliki zsynchronizowane z Dyskiem Google w aplikacji Pliki. Przejdź do „Dysku Google” na lewym pasku bocznym i wybierz plik lub folder w prawym okienku.

2. Następnie naciśnij „Alt + Backspace” lub kliknij plik prawym przyciskiem myszy i wybierz „Usuń”. Pamiętaj, że gdy usuniesz pliki z Dysku Google z aplikacji Pliki na Chromebooku, zostaną one również usunięte z chmury. Ponadto pliki z Dysku Google również nie trafiają do Kosza.

3. To powiedziawszy, możesz odzyskać usunięte pliki za pomocą „Kosza” w witrynie Dysku Google. Iść do drive.google.com/drive/trash w przeglądarce Chrome i możesz przywrócić pliki, klikając je prawym przyciskiem myszy.

Przywróć usunięte pliki na swoim Chromebooku

Jeśli usunąłeś pliki z folderu „Pobrane”, możesz je szybko odzyskać za pomocą folderu Kosz. Oto jak to działa:

1. Uruchom aplikację Pliki i przejdź do „Kosza” na lewym pasku bocznym. Tutaj kliknij prawym przyciskiem myszy plik lub folder, który chcesz przywrócić, i wybierz „Przywróć z kosza” z menu kontekstowego.

2. Spowoduje to przywrócenie pliku do pierwotnej lokalizacji.

3. Możesz także kliknąć przycisk „Przywróć” w prawym górnym rogu aplikacji Pliki, aby szybko odzyskać usunięte pliki.

4. Jeśli folder „Kosz” nie pojawia się w aplikacji Pliki, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem dotyczącym włączania Kosza w systemie operacyjnym Chrome.

Trwale usuń pliki i foldery na swoim Chromebooku

Cóż, w ten sposób możesz usunąć pliki na Chromebooku iw razie potrzeby przywrócić je później. Ponadto korzystne byłoby, gdyby Google zaimplementował mechanizm przywracania usuniętych plików również z partycji Linux. W każdym razie to wszystko od nas. Jeśli szukasz najlepszych emulatorów Chromebooka do uruchamiania systemu Windows, Androida i grania w gry retro, sprawdź naszą wyselekcjonowaną listę. Ponadto, jeśli dopiero zaczynasz korzystać z systemu operacyjnego Chrome i potrzebujesz pomocy w obracaniu ekranu na swoim Chromebooku, skorzystaj z naszego przewodnika, aby uzyskać pomoc. A jeśli masz jakieś pytania, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.