Jak usunąć rozmowę Skype dla pojedynczego kontaktu w systemie Windows

Nie ma wątpliwości, że Skype to najbardziej niesamowite usługi VoIP. Codziennie używają go setki milionów ludzi i jest obsługiwany przez prawie wszystkie platformy mobilne i stacjonarne. Ale podobnie jak wiele najlepszych rozwiązań technicznych, Skype nie jest pozbawiony wad. Jeśli używasz Skype w systemie Windows, prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę, że nie pozwala on usunąć historii czatu tylko jednego kontaktu, a jedynym (oficjalnym) sposobem jest usunięcie go poprzez wyczyszczenie całej historii czatów z Preferencji. Nie masz jednak szczęścia, ponieważ istnieje sposób na usunięcie rozmowy Skype jednego użytkownika, jeśli chcesz. W tym przewodniku pokażemy, jak to zrobić. Więc bez zbędnych ceregieli przejdźmy od razu do tego.

Skype zasadniczo przechowuje wszystkie rozmowy tekstowe z kontaktami w pliku bazy danych SQL o nazwie „main.db”, który jest przechowywany w folderze Roaming systemu Windows. Ten plik bazy danych zawiera również inne informacje związane z ustawieniami i opcjami przechowywanymi przez użytkownika. Na szczęście istnieje sposób, aby uzyskać dostęp do tych informacji za pośrednictwem narzędzia open source o nazwie SQLite. Za pomocą tego narzędzia można uzyskać dostęp do głównego pliku bazy danych i usunąć wszelkie niepotrzebne wpisy danych.

Ostrzeżenie: upewnij się, że wykonałeś kopię zapasową pliku „main.db” przed wykonaniem poniższych kroków. Ten plik znajduje się w C: Users’Windows_username’AppDataRoamingSkype’skype_username ’

Usuń kopię zapasową rozmów Skype

Najpierw pobierz przeglądarkę bazy danych SQLite z Sourceforge i rozpakuj zawartość archiwum ZIP do łatwo dostępnej lokalizacji. SQLite jest narzędziem przenośnym, co oznacza, że ​​działa bez żadnej instalacji.

Uruchom program i przejdź do „Otwórz bazę danych” z menu „Plik”, jak pokazano na poniższym zrzucie ekranu.

Usuń otwartą rozmowę Skype

Teraz musisz przejść do pliku bazy danych „main.db”, o którym wspomniałem wcześniej. Przejdź do następującego katalogu:

C: Users’windows_username’AppDataRoamingSkype’skype_username ’

Wybierz „main’db” z dostępnych plików i kliknij „Otwórz”.

Usuń rozmowę Skype Otwórz główną bazę danych

W programie SQLite kliknij zakładkę „Przeglądaj dane”, a następnie w menu rozwijanym Tabela kliknij „Rozmowa”.

Usuń rozmowę Skype _ Convesation

Spowoduje to otwarcie wpisów danych konwersacji przechowywanych w bazie danych odnoszących się do każdego identyfikatora użytkownika w kontaktach Skype. Dzięki temu możesz łatwo znaleźć rozmowę, którą chcesz usunąć, identyfikując identyfikator użytkownika.

Aby usunąć wpis, wystarczy kliknąć powiązany z nim wiersz, a następnie kliknąć „Usuń rekord” w prawym górnym rogu. W podobny sposób możesz podświetlić i usunąć wiele rekordów. Po usunięciu niepotrzebnych wpisów kliknij Zapisz na pasku narzędzi i zamknij SQLite.

Usuń rozmowę Skype Wybierz

Może się wydawać, że to dużo pracy, ale jest to jedyny działający sposób usunięcia rozmowy Skype z jednym kontaktem. Należy zauważyć, że ta metoda usunie historię konwersacji tylko z Twojego komputera, a nie z systemu odbiorcy.