Jak usunąć stronę na Facebooku

Udostępnij teraz w social media:

Strona na Facebooku to bez wątpienia jeden z najskuteczniejszych sposobów łączenia się ze znajomymi lub klientami. Ale czasami możesz chcieć usunąć swoją stronę, jeśli uważasz, że nie służy już zamierzonemu celowi. W tym artykule powiemy Ci, jak usunąć swoją stronę w kilku prostych krokach.

Jak usunąć stronę na Facebooku

Usunięcie strony na Facebooku jest proste. Ale najpierw należy pamiętać, że możesz usunąć stronę tylko wtedy, gdy jesteś jej administratorem. Administrator, jak nazywa to Facebook, to osoba, która utworzyła stronę lub inny użytkownik, któremu twórca przypisał rolę.

  Jak znaleźć określone filmy na Facebooku

Jak usunąć stronę utworzoną na Facebooku

Istnieje kilka kategorii stron na Facebooku. Najważniejsze z nich to:

  • strony biznesowe;
  • strony firmowe; oraz
  • strony społeczności.

Jeśli jesteś właścicielem którejkolwiek z tych stron, możesz ją usunąć, wykonując następujące czynności:

Jak usunąć starą stronę na Facebooku

Jeśli jesteś właścicielem strony na Facebooku, ale już jej nie używasz, oto jak możesz ją usunąć.

  • Otwórz stronę, którą chcesz usunąć
  • Otwórz Ustawienia strony. Spowoduje to uruchomienie długiej listy ustawień, zaczynając od „Ogólne” i kończąc na „Wideo”.
  • Kliknij Ogólne.
  • Z wynikowej listy wybierz „Usuń stronę”

Jak usunąć stronę grupową na Facebooku

Proces usuwania grupy na Facebooku jest nieco bardziej skomplikowany niż usuwanie strony.

Dobrą rzeczą w usuwaniu grupy na Facebooku jest to, że członkowie nie są powiadamiani. Musisz jednak być administratorem, aby pomyślnie usunąć grupę. Jeśli nie jesteś głównym właścicielem grupy, właściciel musi najpierw wyrazić zgodę na przeniesienie.

  Uzyskaj ciemny motyw dla Facebook Messenger w przeglądarce Chrome

Jak usunąć polubioną stronę na Facebooku

Jeśli nie jesteś już zainteresowany żadną stroną na Facebooku, możesz technicznie „usunąć” stronę i przestać otrzymywać aktualizacje lub widząc posty związane z tą konkretną stroną. Oto jak to robisz.

  • W swoim kanale aktualności kliknij „Strony” w lewym menu. Spowoduje to wyświetlenie listy wszystkich stron, które posiadasz, a także stron, które aktualnie lubisz.
  • Z listy „Polubione strony” wybierz nazwę strony, którą chcesz usunąć.
  • Po otwarciu strony przełącz pole „Lubię to” raz, aby nie przypominać strony. Pudełko zmieni kolor z niebieskiego na czarny, co oznacza, że ​​strona Ci się już nie podoba.

Aby ponownie polubić stronę, po prostu wyszukaj stronę według nazwy i kliknij „Lubię to” w lewym górnym rogu.

  Wyskakujące okienka czatu na Facebooku Odłączają okna czatu od Facebooka [Chrome]

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak na stałe opuścić Facebooka?

Po zainicjowaniu usuwania konta Facebook daje Ci 30-dniowe okno na cofnięcie swojej decyzji. W tym czasie możesz przywrócić swoje konto do poprzedniego stanu bez utraty jakichkolwiek danych. Aby to zrobić, po prostu zaloguj się na swoje konto w normalny sposób, korzystając z dowolnej wybranej przeglądarki lub za pośrednictwem aplikacji Facebook.u003cbru003eu003cbru003ePo 30 dniach trwale tracisz konto.

Bądź zorganizowany

Dzięki tym informacjom możesz w kilka chwil usunąć dowolny rodzaj strony na Facebooku lub swoje konto osobiste. Czy doświadczyłeś jakichś wyzwań, próbując wykonać którąś z tych rzeczy? Jak je pokonałeś? Daj nam znać w komentarzach.

x