Jak usunąć sugerowane aplikacje z menu udostępniania w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Windows 10, podobnie jak Windows 8, umożliwia udostępnianie kontekstowe. Jeśli wybierzesz pliki w Eksploratorze plików, na wstążce pojawi się karta udostępniania. Umożliwia udostępnianie plików za pośrednictwem obsługiwanych aplikacji. Aplikacje obsługujące udostępnianie kontekstowe pojawiają się w menu udostępniania. Użytkownicy nie mogą dodawać ani usuwać aplikacji z menu udostępniania. Aplikacje pojawiają się automatycznie po ich zainstalowaniu. Z biegiem czasu system Windows 10 wybiera aplikację, której wolisz udostępniać, i umieszcza ją na górze listy.

W kwietniu 2017 Microsoft dodaje sugerowane aplikacje do menu udostępniania w Aktualizacji dla twórców. Te aplikacje to aplikacje, których nie zainstalowałeś na swoim urządzeniu, ale Microsoft uważa, że ​​prawdopodobnie powinieneś. Nie trzeba dodawać, że jest to niepotrzebny bałagan. Oto, jak możesz usunąć sugerowane aplikacje z menu udostępniania w systemie Windows 10.

  Jak łatwiej uruchamiać oprogramowanie Windows w systemie Linux dzięki Butelkom?

Usuń sugerowane aplikacje (menu Udostępnij): przewodnik

Sugerowane aplikacje pojawią się dla użytkowników na kanale wersji stabilnych po wprowadzeniu Aktualizacji dla twórców. Na razie ta „funkcja” jest widoczna tylko dla użytkowników korzystających z kompilacji poufnych.

Aby usunąć sugerowane aplikacje z menu Udostępnij w systemie Windows 10, otwórz Eksplorator plików. Wybierz plik i przejdź do menu „Udostępnij” na wstążce. Kliknij niebieską ikonę udostępniania po lewej stronie karty „Udostępnij”.

Pierwsze kilka aplikacji, które zobaczysz, to aplikacje zainstalowane przez Ciebie w systemie. Sugerowane aplikacje to aplikacje z komunikatem „Zainstaluj” pod nimi. Nie zainstalowałeś tych aplikacji w swoim systemie. Jeśli wybierzesz sugerowaną aplikację, tj. Klikniesz ją, aplikacja Windows Store otworzy się na stronie produktu aplikacji.

  Jak usunąć konta z aplikacji Osoby w systemie Windows 10

Aby usunąć sugerowane aplikacje z menu udostępniania, kliknij prawym przyciskiem myszy dowolną aplikację. Menu kontekstowe będzie miało jedną opcję; Pokaż sugestie aplikacji. Będzie domyślnie włączone. Kliknij, aby wyłączyć opcję. Wyłączenie tej opcji spowoduje usunięcie sugerowanych aplikacji z menu udostępniania.

Microsoft nadal przekazuje aplikacje użytkownikom. Menu Start zawiera już jeden za dużo sugerowanych kafelków aplikacji. Windows 10 jest dostarczany z niepotrzebnymi aplikacjami, takimi jak Candy Crush. Ten nowy dodatek do menu Udostępnij to krok w dół. Samo menu udostępniania systemu Windows 10 to świetna funkcja. Jednak dodawanie do tego bałaganu nie jest najlepszym pomysłem. Wykonanie sugerowanej funkcji aplikacji jest złe; nie ma żadnego wizualnego podziału, który oddziela aplikacje zainstalowane przez użytkownika od sugerowanych.

Jest miejsce na ulepszenia, ale sugerowane aplikacje nie poprawiają sytuacji. Zamiast tego Microsoft powinien pomyśleć o zapewnieniu użytkownikom nieco większej kontroli nad tym menu. To prawda, że ​​użytkownicy nie mogą dodawać aplikacji do menu udostępniania, chyba że aplikacja obsługuje funkcję udostępniania. Użytkownicy nadal powinni mieć możliwość wyboru kolejności wyświetlania aplikacji.

  Jak naprawić błąd Bad_Module_Info w systemie Windows 10

x