Jak usunąć swoje konto LinkedIn [Trwale]

Chcesz trwale usunąć swoje konto LinkedIn? Czy znalazłeś stare konto, które nie jest już dla Ciebie istotne? Czy chcesz usunąć swoje obecne konto i zacząć od nowa? Bez względu na powód, dla którego musisz trwale usunąć swoje konto LinkedIn, ten samouczek pokazuje, jak to zrobić.

Pomimo tego, że jest siecią społecznościową, LinkedIn jest doskonałym miejscem do spędzania czasu i jest pełen pozytywnych ludzi próbujących rozwijać karierę i tworzyć sieci kontaktów zawodowych. Pomaga to, że LinkedIn jest pełen profesjonalistów, a nie przypadkowych osób, a członkami są przede wszystkim pracownicy, specjaliści z branży i tematy kariery.

Istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć usunąć swoje konto LinkedIn, od przejścia w ciemność po zresetowanie kariery. Podczas gdy większość sieci społecznościowych stara się zachować Twoje informacje, ponieważ terier będzie trzymał piłkę, LinkedIn jest inny. Swobodnie pozwoli ci hibernować lub usunąć swoje konto.

Pamiętaj, że prośba o usunięcie zawsze się powiedzie, ale zostanie uznana za prośbę, ponieważ możesz przywrócić swoje konto LinkedIn w określonym czasie.

Trwałe usuwanie konta LinkedIn

Jeśli zdecydujesz się trwale usunąć swoje konto LinkedIn, usunie to również Twój profil, zdjęcia, kontakty i wszystko, co jest związane z Twoim życiem na LinkedIn. Możesz tego użyć skrót do zamknięcia konta LinkedInktóry oznacza, że ​​masz 14 dni na przywrócenie go, a wszystkie zebrane rekomendacje i rekomendacje znikną na zawsze.

Na stronie wspomniano również, że przed próbą usunięcia konta musisz najpierw anulować swój status „Premium” i jakąkolwiek posiadaną grupę LinkedIn. Po zakończeniu tych procesów Twoje konto stanie się kontem LinkedIn Basic, które możesz usunąć.

Korzystając ze strony zamykania konta LinkedIn, kliknij przycisk u góry z napisem „Zamknij konto”, a następnie przejdziesz do kreatora zamykania, który przeprowadzi Cię przez proces usuwania konta.

Inne sposoby zamknięcia konta obejmują użycie przeglądarki lub aplikacji mobilnej. Oto jak zrobić jedno i drugie.

Jak usunąć swoje konto LinkedIn za pomocą przeglądarki?

Wielu użytkownikom łatwiej jest zamknąć swoje konto LinkedIn za pomocą przeglądarki na komputerze. Oto jak to zrobić.

 • Zaloguj się do LinkedIn i kliknij ikonę swojego profilu.
 • Wybierz „Ustawienia i prywatność”.
 • Kliknij „Preferencje konta” w menu po lewej stronie, a następnie wybierz „Zarządzanie kontem”.
 • Przewiń w dół i kliknij „Zmień” w sekcji „Zamknij konto”.
 • Z wyświetlonej listy wybierz jeden z powodów zamknięcia konta. Następnie wpisz opis przyczyny zamknięcia (jest to wymagane). Na koniec kliknij „Dalej” u dołu.
 • Wpisz hasło, aby zweryfikować swoje konto, a następnie wybierz „Zamknij konto”.

Nadal będziesz widzieć ostrzeżenie o usunięciu danych i bardzo popularne stwierdzenie „Przykro nam, że odchodzisz”, ale LinkedIn nie zrobi zbytniego zamieszania w związku z Twoim odejściem.

Jak usunąć swoje konto LinkedIn za pomocą aplikacji?

Możesz również usunąć swoje konto LinkedIn z aplikacji, jeśli tak zdecydujesz. Proces jest bardzo podobny do korzystania z przeglądarki.

 • Zaloguj się do aplikacji LinkedIn.
 • Stuknij swoją „ikonę profilu” w lewym górnym rogu.
 • Wybierz „Ustawienia” u góry.
 • Wybierz „Preferencje konta”.
 • Wybierz opcję „Zamknij konto” na dole zakładki Konto.
 • Stuknij w „Kontynuuj” i dodaj powód odejścia.
 • Wprowadź hasło, aby potwierdzić akcję, a następnie wybierz „Gotowe”.
 • Pojawia się powiadomienie informujące o utracie danych i przykro, że odchodzisz, ale Twoje konto zostanie ustawione na trwałe usunięcie, gdy będziesz kontynuować.

Jak ponownie otworzyć konto LinkedIn

Zamknięcie konta nie jest trwałe, dopóki nie upłynie 14 dni. Wcześniej konto zostaje umieszczone w sygnale do usunięcia — mechanizmie bezpieczeństwa. Od pierwszego dnia, po żądaniu usunięcia, Twoje konto znajduje się w kolejce do usunięcia. Masz do 14 dni na zmianę decyzji o zamknięciu konta LinkedIn Basic, jeśli zdecydujesz się je przywrócić. Ponownie słowo „Podstawowe” oznacza, że ​​anulowałeś już dowolny status „Premium”, licencję konta „Premium” lub grupę LinkedIn. Po upływie 14 dni Twoje konto oficjalnie zniknie na zawsze (w każdym razie po Twojej stronie)!

Jeśli zdecydujesz się ponownie otworzyć konto LinkedIn w ciągu 14 dni, wykonaj poniższe czynności.

 • Zaloguj się do LinkedIn tak jak kiedyś.
 • Wybierz opcję Reaktywuj z opcji, które zobaczysz po zalogowaniu.
 • Poczekaj na wiadomość e-mail z potwierdzeniem, którą LinkedIn wyśle ​​na Twoje zarejestrowane konto e-mail
 • Potwierdź reaktywację z wiadomości e-mail.

Po pomyślnym przywróceniu konta LinkedIn zostanie ono natychmiast ponownie aktywowane. Jeśli spróbujesz wykonać ten proces po 14 dniach od złożenia prośby o usunięcie, ponowna aktywacja nie powiedzie się i rzeczywiście trwale usuniesz swoje konto LinkedIn Basic.

LinkedIn jest odświeżająco jasny w kwestii zasad dotyczących danych i uczciwie usuwa Twoje konto i dane. Chociaż większość danych zostaje usunięta, Regulamin mówi, że niektóre z nich zostaną zachowane, ale anonimowe.

Często Zadawane Pytania

Czy mogę tymczasowo dezaktywować swoje konto?

Absolutnie! Wybierz opcję „Konto hibernacji”, zamiast zamykać konto LinkedIn. Ta opcja usuwa Twój profil, aby inni użytkownicy go nie widzieli. Jednak inne osoby mogą zobaczyć imię i nazwisko „członek LinkedIn” podczas przeglądania Twoich wiadomości lub wysyłania Ci wiadomości, przeglądania Twoich postów i komentarzy oraz wyświetlania rekomendacji i rekomendacji przez Ciebie.

LinkedIn nie podaje limitu czasu, przez jaki możesz hibernować swoje konto, ale mówi, że możesz je ponownie aktywować po 24 godzinach. Gdy będziesz gotowy do przywrócenia konta, po prostu się zaloguj. Twoje konto wychodzi ze stanu hibernacji z nienaruszonymi wszystkimi wiadomościami, zawartością i informacjami w profilu.

Jeśli trwale usunę swoje konto LinkedIn, czy mogę odzyskać jakiekolwiek informacje?

Niestety nie po 14 dniach. Jeśli po usunięciu konta uważasz, że utraciłeś ważne informacje lub chcesz je przywrócić, nie jest to możliwe po pierwszych 14 dniach.

Co dzieje się z Twoimi danymi po zamknięciu konta LinkedIn?

Większość sieci społecznościowych jest znana z gromadzenia jak największej ilości danych i bardzo niechętnie je oddaje, gdy chcesz odejść. Jeśli chodzi o LinkedIn, Sekcja 4.3 w regulaminie LinkedIn jest bardzo jasne, co się dzieje. Dane są przechowywane przez około 30 dni, a następnie usuwane.