Jak usunąć swoje konto na Instagramie

Instagram jest własnością Facebooka, firmy, która wciąż dzieli opinie. To się raczej nie zmieni w najbliższym czasie, a jeśli nie ufasz Facebookowi, możesz też nie ufać Instagramowi. Oto jak usunąć swoje konto na Instagramie.

Facebook kupił Instagram w 2012 roku za fajny miliard dolarów, co w tamtym czasie uniosło brwi, ale wydaje się być okazją w obecnym klimacie mediów społecznościowych. Instagram jest jedną z najbardziej wpływowych platform mediów społecznościowych i pomimo swojego powiązania z Facebookiem nadal się rozwija. W ostatnich latach stale pojawiają się osoby opuszczające Facebooka, ale Instagram pozostał w dużej mierze niezmieniony.

Jednak niektórzy ludzie nie ufają Facebookowi na tyle, by chcieć usunąć się z wszelkich usług należących do Facebooka – w tym z Instagrama. Jeśli chcesz usunąć swoje konto na Instagramie, proces jest zaskakująco prosty, biorąc pod uwagę, że Facebook sprawia, że ​​przeskakujesz, aby usunąć tam swoje konto. Jeśli chcesz usunąć swoje konto na Instagramie, rozważ najpierw pobranie wszystkich swoich obrazów.

Uwaga: tutaj również słowo ostrzeżenia. Po zakończeniu tego procesu Twoje konto zostanie usunięte. Ta część jest oczywista, ale nie będziesz mógł również ponownie otworzyć nowego konta o tej samej nazwie, więc miej to na uwadze, jeśli uważasz, że usunięcie konta byłoby dobrym sposobem na rozpoczęcie od nowa. Nadal może tak być, ale tylko wtedy, gdy chcesz też wybrać nową nazwę.

Jak usunąć swoje konto na Instagramie

To powiedziawszy, przejdźmy dalej. Aby usunąć swoje konto na Instagramie, odwiedź Strona usuwania konta na Instagramie i zaloguj się na swoje konto.

Po zalogowaniu się z menu rozwijanego wybierz powód, dla którego chcesz usunąć konto.

Wybierz z listy powód usunięcia konta

Ponownie wprowadź hasło, aby potwierdzić, że chcesz usunąć swoje konto, a następnie kliknij „Trwale usuń moje konto”.

Wprowadź hasło.  Kliknij trwale usuń moje konto

To wszystko. Twój Instagram został usunięty.

x