Jak usunąć tło wideo w systemie Windows 10

Jeśli chcesz mieć puste tło podczas przesyłania strumieniowego lub nagrywania z kamery internetowej, potrzebujesz zielonego ekranu. Zielony ekran umożliwia oprogramowaniu kamery internetowej dokładne narzucenie dowolnego tła w miejsce oryginału. Ustawienie zielonego ekranu jest tanie, ale nie każdy ma na to miejsce. Jeśli chcesz usunąć tło wideo, ale nie możesz skonfigurować zielonego ekranu, masz kilka opcji oprogramowania, których możesz użyć.

Powinniśmy już teraz powiedzieć, że wyniki z zielonym ekranem zawsze będą lepsze, bez względu na to, jak świetne jest oprogramowanie. Ponadto jakość kamery internetowej będzie miała znaczenie, chociaż pokazujemy wyniki z kamery podstawowej i są one rozsądne dla używanej kamery.

Środowisko nagrywania

Aby uzyskać rezultaty, które osiągnęliśmy, zachęcamy do przyciemniania lub wyłączania świateł oświetlających tło. To dobry pomysł, jeśli w pomieszczeniu jest generalnie ciemno. Oczywiście będziesz potrzebować światła na pulpicie, aby oświetlić twarz.

Możesz użyć małej lampy biurkowej lub, jeśli masz bardzo napięty budżet, możesz umieścić białe tło na ekranie. To nie zadziała, jeśli planujesz transmitować grę na żywo, ponieważ gra zajmie wtedy cały ekran.

Pomaga, jeśli nosisz jaśniejszy kolor, aby łatwiej było odróżnić je od ciemnego tła. Miałem na sobie ciemnoszary i nadal działało dobrze, ale jeśli chcesz uzyskać dobre rezultaty, spróbuj założyć kolor, który nie łączy się z ciemnym tłem. Nie ubieraj się na zielono.

Usuń tło wideo

Przetestowaliśmy dwie aplikacje, które mogą usuwać tło wideo na żywo. Żadna z tych aplikacji nie jest bezpłatna, ale obie mają bezpłatną wersję, która dodaje znak wodny do filmu. Dwie testowane przez nas aplikacje to;

Chromacam i XSplit VCam.

Chromacam

Chromacam jest darmowy, a znak wodny, który dodaje, nie jest taki zły. Jeśli nie transmitujesz na żywo, prawdopodobnie większość z nich możesz wyciąć w postprodukcji. Wersja płatna kosztuje 20 USD, co jest dość tanie.

XSplit VCam

XSplit VCamDarmowa wersja dodaje znaki wodne, które będą zasłaniać twoją twarz, więc darmowa wersja jest trudna w użyciu. Wersja płatna kosztuje 50 USD.

Zalecamy wypróbowanie darmowych wersji obu aplikacji z dowolną kamerą internetową. Jakość kamery internetowej i środowisko nagrywania będą miały wpływ na wyniki. W tym samouczku pokażemy, jak możesz nagrywać na żywo za pomocą obu aplikacji za pośrednictwem Open Broadcast Studio, które jest standardem dla większości użytkowników.

Przesyłaj strumieniowo przez OBS

Jeśli nie wiesz, jak skonfigurować OBS do nagrywania z kamery, przeprowadzimy Cię przez to. Zainstaluj jedną lub obie zalecane przez nas aplikacje. To od Ciebie zależy, który z nich chcesz spróbować. Kroki dla obu są takie same. Różnica polega naprawdę na instalacji aplikacji.

Zainstaluj i uruchom OBS. Zobaczysz następujący ekran. Kliknij przycisk plus pod źródłami, jak wskazano poniżej.

W otwartym menu kliknij opcję Urządzenie do przechwytywania wideo. Nadaj źródłu nazwę, ale nie zmieniaj niczego więcej na pierwszym ekranie, który zobaczysz. Gdy zobaczysz następujący ekran, otwórz listę rozwijaną Urządzenie. Wybierz nazwę aplikacji, której chcesz użyć, np. Wybierz Chromacam lub XSplit VCam.

W przypadku XSplit zobaczysz następujące okno po uruchomieniu aplikacji po raz pierwszy. Z listy rozwijanej Filtr wybierz opcję Usuń tło.

W przypadku Chromacama tło jest już ustawione na usunięcie, więc nie musisz nic robić, aby je skonfigurować.

Następnie poczekaj, aż aplikacja się załaduje. Możesz zobaczyć wyniki dla Chromacam poniżej. Sam nałożyłem rozmycie twarzy. To nie jest aplikacja.

A dla XSplit VCam tak wygląda strumień wideo po usunięciu tła.

Obie aplikacje działają mniej więcej tak samo, chociaż w niektórych przypadkach okazało się, że Chromacam jest znacznie lepszy. Jeśli chodzi o używaną przez nas kamerę internetową, ma ona rozdzielczość 1280 x 720 i może nagrywać 30 klatek na sekundę, co nie jest bynajmniej kamerą wysokiej jakości.