Jak usunąć trendy z Twittera

Niektórzy użytkownicy lubią śledzić trendy na Twitterze, podczas gdy inni uważają to za irytujące. Wielu korzysta z platformy jako źródła codziennych wiadomości, podczas gdy inni interesują się innymi tematami.

Jeśli przestałeś oglądać telewizję, ponieważ nie interesujesz się celebrytami, polityką i plotkami, zrozumiałe jest, że nie chcesz też oglądać tych tematów na Twitterze. Niestety nie ma możliwości usunięcia trendów z Twittera jednym kliknięciem. Pokażemy Ci, co możesz zrobić.

Opcja 1: automatycznie ukryj trendy na Twitterze

W wielu przypadkach użytkownicy skarżą się, że „Trendy dla Ciebie” są całkowicie nieistotne. Ta sekcja ma zawierać informacje i pokazywać tweety, które mogą Ci się spodobać, i jest oparta na najgorętszych wydarzeniach, które dzieją się wokół Ciebie. Twitter uważa, że ​​nie powinno niczego przegapić! Ale co, jeśli po prostu nie jesteś zainteresowany?

Twoja lokalizacja i osoby, które obserwujesz, mają największy wpływ na sekcję „Trendy dla Ciebie”. Czasami ten scenariusz jest irytujący. Jeśli używasz Twittera do komunikowania się z ludźmi na całym świecie, prawdopodobnie nie interesuje Cię lokalny dramat dziejący się w Twojej społeczności.

Algorytm Twittera nie jest doskonały i czasami pokazuje ci nieistotne rzeczy. Nikt nie może powiedzieć na pewno, jak to działa. Istnieje jednak sposób na ukrycie irytujących tweetów i zapewnienie sobie spokoju. Oto jak to zrobić.

  • Wejdź na Twittera i przejdź do „Ustawienia”.
  • Kliknij „Trendy dla Ciebie”.
  • Tam zobaczysz wszystkie trendy zalecane przez algorytm Twittera. Kliknij opcję „Pokaż więcej”.
  • Wyłącz „Trendy dla Ciebie” za pomocą prostego przesunięcia przycisku.

Masz to! Nie będziesz już widzieć trendów opartych na Twojej lokalizacji, ale nadal będziesz widzieć trendy światowe.

Opcja 2: Wycisz tweety na podstawie słów kluczowych

Jeśli nie chcesz ukrywać wszystkich trendów, a tylko te, które Cię nie interesują, oto jak możesz to zrobić.

  • Przejdź do „Ustawienia”, a następnie do opcji „Wycisz”. Oprócz użytkowników możesz wyciszyć określone słowa kluczowe.
  • Wpisz słowa lub frazy, które chcesz wyciszyć. Czasami jedno słowo kluczowe nie wystarczy, aby wyciszyć wszystkie tweety na określony temat. Możesz wpisać tyle słów, ile chcesz.
  • Wybierz, jak długo chcesz wyciszyć tweety zawierające wybrane słowa. Twoje opcje obejmują jeden dzień, jeden tydzień i jeden miesiąc. Oczywiście, jeśli masz już dość, możesz je też ukryć na zawsze!

Opcja 3: Rozszerzenia Chrome do ukrywania trendów na Twitterze

Kilka lat temu pojawiło się rozszerzenie Chrome, które pozwalało ukryć trendy na Twitterze. Nazywał się „Hide Twitter Guff” i można go było pobrać bezpłatnie. Teraz jest rozszerzenie zatytułowane „Ukryj trendy na Twitterze” przez 'moath.dev.’

Podsumowując, Twitter to świetne miejsce do zabawy i otrzymywania informacji o bieżących wydarzeniach. Nie musisz jednak ciągle śledzić nowości i hashtagów, które Cię nie interesują. Opisane powyżej metody to jeden ze sposobów na zawężenie tego, co widzisz w Trendach na Twitterze.