Jak usunąć wokale z dowolnego utworu za pomocą LALAL.AI?

Czy lubisz śpiewać?

Czy kiedykolwiek przyszło ci do głowy, jak usunąć wokale z piosenki, aby móc rozbujać ją swoim głosem?

Cóż, teraz jest to możliwe dzięki nowoczesnej technologii, takiej jak oprogramowanie do usuwania wokali.

Chociaż całkowite usunięcie wokali lub instrumentów instrumentalnych z utworu nigdy nie jest idealne ze względu na pewne złożoności, osiągnęliśmy daleko, aby osiągnąć doskonałe wyniki, wykorzystując zaawansowane technologie, takie jak sztuczna inteligencja, ML, sieci neuronowe itp.

To powiedziawszy, jakość dźwięku może zostać zniekształcona po usunięciu wokalu z powodu różnych złożoności dźwięku, takich jak separacja obrazu stereo, widmo częstotliwości i kompresja. Ale jeśli masz wysokiej jakości oprogramowanie do usuwania wokalu, te problemy można zminimalizować i możesz płynnie oddzielić wokal od utworu.

Tak więc, niezależnie od tego, czy chcesz usunąć wokale lub instrumentalne z utworu w celu tworzenia piosenek karaoke, samplowania utworów, tworzenia remiksów lub czegokolwiek innego, co robią entuzjaści muzyki, przyzwoite oprogramowanie do usuwania wokalu, takie jak LALAL.AI, może ci pomóc.

Zanim przejdziemy do szczegółów tego oprogramowania, zrozummy kilka rzeczy:

Jaka jest potrzeba usuwania wokali lub instrumentów z piosenek?

Ludzie mają różne powody, aby usunąć wokale lub instrumenty z utworu.

Możesz chcieć wziąć udział w konkursie śpiewu lub biorą w nim udział twoi znajomi lub członkowie rodziny. W tym celu usunięcie głosów z utworu, który Twoim zdaniem można wyciągnąć, może pomóc. Możesz uzyskać surowy plik z samą muzyką, a potem możesz śpiewać z serca.

Narzędzia takie jak LALAL.AI mogą również pomóc w usunięciu pewnych odgłosów tła z utworu, aby nie przytłaczały one głosu podczas śpiewania.

Z drugiej strony, komuś spodobałyby się instrumenty jak gitara grająca w tle i chciałby włączyć dźwięki do albumu lub prezentacji. W tej chwili mogą oddzielić instrumentalne od utworu za pomocą tego samego narzędzia.

Ponadto istnieje wiele innych scenariuszy, w których konieczne może być usunięcie wokalu lub instrumentów, takich jak:

 • Ćwiczenia śpiewu będą wymagały usunięcia wokalu z utworu
 • Samplowanie utworów może wymagać zachowania linii wokalnych lub usunięcia bębnów, aby pomóc w tworzeniu próbek działających jako podstawa do tworzenia nowych utworów.
 • Tworzenie remiksów i okładek utworów będzie wymagało manipulowania utworami
 • Tworzenie piosenek karaoke, aby bawić się z przyjaciółmi na imprezie
 • Badania muzyczne wymagają również wyizolowania wokali i instrumentów wykorzystanych w utworze

Tak więc, jeśli chcesz to zrobić, potrzebujesz oprogramowania do usuwania wokalu. Dzieje się tak dlatego, że robienie tego ręcznie może być nużące lub może wydawać się niemożliwe z powodu wielu artefaktów dźwiękowych. Zamiast przechodzić przez wszystkie te problemy, możesz skorzystać z rozwiązania do usuwania głosu opartego na sztucznej inteligencji, takiego jak LALAL.AI.

Porozmawiajmy o tym oprogramowaniu i o tym, jak może ci pomóc.

Co to jest LALAL.AI?

LALAL.AI to oparte na sztucznej inteligencji rozwiązanie do separacji źródeł muzyki, które umożliwia łatwą, szybką i dokładną ekstrakcję łodygi. Korzystając z tego narzędzia nowej generacji, możesz łatwo usunąć ścieżki wokalne, perkusyjne, gitarowe, instrumentalne i fortepianowe bez kłopotów i utraty jakości.

Jest to idealne narzędzie dla muzyków, piosenkarzy, DJ-ów, kreatywnych profesjonalistów, producentów i entuzjastów muzyki, aby pomóc im odtworzyć utwory poprzez usunięcie wokalu lub instrumentów z różnych utworów.

Możesz znaleźć wiele narzędzi do usuwania wokali z utworu, ale możesz nie być w stanie usunąć dźwięków instrumentalnych. Możesz też być sfrustrowany, gdy dźwięk instrumentalny grający w tle ma problemy z fazą lub brzmi zbyt słabo.

Ale jeśli masz LALAL.AI, nie napotkasz takich problemów. Pomoże Ci z łatwością usunąć wokale, instrumenty i inne dźwięki. A jeśli chcesz, aby dźwięk instrumentalny był używany jako tło wideo, możesz to zrobić bez problemu.

Jakie są jego cechy i zalety?

Oto niektóre funkcje i zalety LALAL.AI, aby dać Ci kolejny powód, dla którego może być dla Ciebie przydatna.

Zaawansowana technologia

LALAL.AI to wysokiej klasy narzędzie do dzielenia łodyg, zbudowane przy użyciu najnowszych i zaawansowanych technologii, takich jak sztuczna inteligencja (AI) i uczenie maszynowe (ML). W rezultacie możesz uzyskać płynne ścieżki wokalne i instrumentalne w żądanym formacie audio.

LALAL.AI wykorzystuje sieć neuronową i przez kilka miesięcy zasila ją tysiącami piosenek o jakości studyjnej, aby ją trenować. Jego twórcy wykorzystali 20 TB danych treningowych, aby uzyskać wysoką precyzję. A jego zaawansowana sztuczna inteligencja staje się coraz inteligentniejsza każdego dnia, wykonując więcej operacji, aby zapewnić bardziej precyzyjne wyniki.

Co więcej, jego algorytmy ML mogą szybciej rozpoznawać utwory i dokładnie oddzielać podkłady i wokale od plików audio, takich jak filmy, wideo, piosenki lub podcasty.

Łatwy w użyciu

Chociaż LALAL.AI może wyglądać skomplikowanie, jeśli zagłębisz się w specyfikę technologii, jego użyteczność jest dokładnie odwrotna. To narzędzie jest łatwe w użyciu dla każdego, kto ma podstawowe umiejętności obsługi komputera. Posiada przyjazny dla użytkownika interfejs z prostymi krokami, aby usunąć wokale lub dźwięki instrumentów z dowolnego utworu.

Ponadto zawierają funkcję przeciągania i upuszczania, aby jeszcze bardziej ułatwić ten proces. Możesz też skorzystać z opcji wyboru pliku z urządzenia. Dlatego wprowadzanie danych jest tak proste, jak to tylko możliwe.

Wyodrębnianie wokali lub ścieżek instrumentalnych jest szybsze w LALA.AI, które wymaga tylko kilku prostych kroków. Ponadto nie ma zniekształceń dźwięku ani różnicy faz w ścieżkach dźwiękowych, które mogłyby Cię denerwować. Wszystko, co otrzymujesz, to wysokiej jakości utwory, których możesz używać w dowolnym miejscu.

Obsługuje wiele formatów plików

LALAL.AI obsługuje wiele formatów plików, takich jak MP3, OGG, FLAC, WAV, AVI, MKV, MP4, AAC i AIFF. Najlepsze jest to, że obsługuje zarówno pliki audio, jak i wideo. Możesz również pobrać swój utwór w kolejce szybkiego przetwarzania.

Kolejną istotną rzeczą jest to, że LALAL.AI wyodrębnia ścieżki audio w tym samym formacie pliku i jakości, co plik wejściowy. Jest to ważne, ponieważ wiele innych kodeków edytora wideo lub audio nie rozpoznaje różnych typów plików, co powoduje awarie.

Tak więc, kiedy wprowadzasz format pliku, rozważ FLAC lub WAV, ponieważ mają one większe szanse na klarowność dźwięku zamiast MP3.

Zawiera narzędzia audio

LALAL.AI pozwala na włączenie do niego różnych narzędzi audio. Pomoże Ci dodać więcej elementów dźwiękowych do tworzenia dźwięku. Jest to również fantastyczna funkcja, która może okazać się bardzo przydatna, zwłaszcza jeśli jesteś muzykiem.

API

Posiadają przyjazny dla użytkownika interfejs API które można bezproblemowo zintegrować z wieloma narzędziami lub procesami. W rezultacie możesz poprawić skalowalność swoich projektów bez zwiększania złożoności.

Jak działa LALAL.AI?

Całkowite usunięcie wokali nadal nie jest możliwe, ponieważ wiąże się to z wysokim poziomem złożoności technicznej. Chociaż nie ma idealnego sposobu, LALAL.AI może zapewnić najlepsze możliwe rozwiązanie, aby usunąć wokale lub dźwięki instrumentów z utworu.

LALAL.AI to aplikacja internetowa; dlatego nie musisz pobierać go na swoje urządzenie. Oto proces krok po kroku usunąć wokale z dowolnej piosenki przy użyciu LALAL AI:

Krok 1: Odwiedź witrynę.

Odwiedź oficjalną stronę LALAL.AI w przeglądarce internetowej.

Krok 2: Wybierz poziom przetwarzania.

Na otwartej stronie znajdź sekcję z prośbą o „Wybierz plik”. Ale zanim wybierzesz plik, wybierz poziom przetwarzania. Istnieją trzy poziomy przetwarzania, które można znaleźć pod przyciskiem – „Wybierz plik”. Te poziomy przetwarzania to: łagodny, normalny i agresywny.

 • Łagodne: oznacza minimalny poziom przetworzenia, co oznacza, że ​​między łodygami wystąpią pewne zniekształcenia. Możesz uzyskać utwór zawierający pewne wady z oryginalnego utworu zmieszanego z oddzielnymi utworami.
 • Normalny: ma średni poziom przetwarzania. Gdy otworzysz stronę internetową, domyślnie zostanie ustawione normalne, co jest odpowiednie w większości przypadków użycia. Otrzymasz tor z poprawioną większością wad, ale z pewnymi rozmyciami i sztucznymi elementami.
 • Agresywny: ma najwyższy poziom przetwarzania uzyskany z algorytmu, aby zapewnić wyjątkowo precyzyjne i czyste wyjście. Z większą czułością filtruje wady.

Wybierz dowolny z trzech w oparciu o swoje wymagania.

Krok 3: Wybierz plik

Po wybraniu poziomu przetwarzania wybierz plik wejściowy. Tutaj możesz wybrać plik z komputera lub przeciągnąć i upuścić plik w obszarze wyróżnionym znakiem strzałki.

Z menu rozwijanego wybierz typ separacji kroków (wokal i instrumental, perkusja, fortepian lub bas). Wybierz ten w oparciu o rodzaj wyjścia, jaki chcesz utworzyć dla swojego utworu.

Krok 4: Poczekaj, aż wydarzy się magia.

Pozwól LALAL.AI przesłać wybrany plik audio lub wideo i przetworzyć go. W zależności od rozmiaru pliku może to zająć minutę.

Podczas przesyłania utworu możesz zobaczyć opcję anulowania przetwarzania. Jest to przydatne, jeśli zmieniłeś zdanie lub wybrałeś zły plik. Ale jeśli chcesz kontynuować, poczekaj.

Krok 5: Zapisz przetworzony plik

Po przesłaniu utworu w 100% będzie on dostępny do pobrania jako przetworzona wersja w tym samym formacie pliku wejściowego.

Dali również możliwość podglądu utworu na dwa sposoby – wokalny i instrumentalny. Teraz możesz w końcu pobrać plik. Ale jeśli podgląd nie jest satysfakcjonujący, istnieje możliwość ponownego uruchomienia procesu.

cennik

LALAL.AI oferuje plany cenowe dla wszystkich, od osób fizycznych po firmy. Na początek możesz skorzystać z bezpłatnego pakietu, a następnie uaktualnić go, jeśli uznasz to narzędzie za przydatne i wykorzystasz więcej funkcji i korzyści.

Oferują cztery plany cenowe:

 • Bezpłatnie: kosztuje 0 USD za 10 minut utworów, rozmiar/plik 50 MB i brak kolejki szybkiego przetwarzania. Obsługuje tylko wejścia audio w formatach MP3, WAV i OGG.
 • Plus: kosztuje 20 USD za 300 minut utworów, rozmiar pliku/pliku 2 GB i szybką kolejkę przetwarzania. Obsługuje zarówno pliki audio, jak i wideo w formatach MP3, WAV, OGG, FLAC, MP4, AVI, AIFF, MKV i AAC. Nadaje się dla melomanów, piosenkarzy, początkujących muzyków itp. Do tworzenia mashupów, coverów piosenek lub do celów edukacyjnych.
 • Lite: 10 USD za 90 minut utworów, rozmiar pliku/pliku 2 GB i kolejka szybkiego przetwarzania. Obsługuje zarówno pliki audio, jak i wideo w formatach MP3, WAV, OGG, FLAC, MP4, AVI, AIFF, MKV i AAC. Nadaje się do profesjonalnych potrzeb, takich jak wydobywanie głosów, podkładów, efektów filmowych, tworzenie piosenek karaoke itp.
 • Przedsiębiorstwo: Możesz skorzystać z tego planu, kontaktując się z LALAL.AI. Nadaje się dla dużych przedsiębiorstw o ​​większych potrzebach.

Wniosek

Technologia ułatwiła nam życie, dotykając niemal każdego aspektu naszego życia. Jeśli jesteś muzykiem, piosenkarzem, DJ-em, producentem muzycznym lub entuzjastą muzyki, który chce usunąć wokal lub instrumentarium z utworu, LALAL.AI jest dobrym rozwiązaniem. Ma wyjątkową technologię, łatwość obsługi i szereg przydatnych funkcji, które pomogą Ci dostosować piosenkę, aby wspierać Twoją muzyczną podróż.