Jak usunąć zaufane urządzenia z iPhone’a

Możesz używać swojego Apple ID na wielu urządzeniach. Firma Apple wprowadziła uwierzytelnianie dwuskładnikowe dla identyfikatorów Apple ID w 2013 r. Po włączeniu uwierzytelniania dwuskładnikowego można zidentyfikować zaufane urządzenia dla swojego Apple ID. Te zaufane urządzenia nie wymagają kodu weryfikacyjnego, jeśli skonfigurowano uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Możesz wyświetlić wszystkie zaufane urządzenia, logując się do swojego Apple ID na pulpicie. Przyjdź na iOS 10.3, będziesz mieć nową, odnowioną aplikację Ustawienia, która pozwala skonfigurować uwierzytelnianie dwuskładnikowe i usunąć zaufane urządzenia z iPhone’a. Oto jak.

W tym momencie zakładamy, że zalogowałeś się i poprawnie skonfigurowałeś iCloud na swoich urządzeniach. Zakładamy również, że skonfigurowałeś uwierzytelnianie dwuskładnikowe i masz co najmniej jedno zaufane urządzenie.

Otwórz aplikację Ustawienia. Stuknij swoje zdjęcie profilowe na samej górze i przewiń w dół, poza sekcję iCloud oraz iTunes i App Store. Jeśli Twoje urządzenia nie pojawiają się od razu, poczekaj kilka sekund.

Kliknij urządzenie, które chcesz usunąć. Aby usunąć urządzenie, musisz odpowiedzieć na pytania zabezpieczające. Gdy to zrobisz, zostaniesz przeniesiony do ekranu Informacje o urządzeniu dla wybranego urządzenia.

Przewiń w dół i dotknij „Usuń z konta”.

Oto, co to robi; jeśli masz iPada ustawionego jako zaufane urządzenie, nie trzeba było weryfikować logowania za pomocą kodu dwuskładnikowego, gdy dokonałeś zakupu. Za każdym razem, gdy musisz zalogować się do urządzenia, nie musisz przechodzić przez proces weryfikacji dwuskładnikowej, ponieważ urządzenie było zaufane.

Po usunięciu urządzenia będziesz musiał wprowadzić kod weryfikacyjny, aby się na nim zalogować.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe nie jest nową funkcją, podobnie jak zaufane urządzenia. Są w pobliżu już od trzech lat. iOS 10.3 umożliwia po prostu usuwanie zaufanych urządzeń z iPhone’a. iOS 10.3 jest obecnie w wersji beta. Użytkownicy stabilnego kanału będą musieli poczekać kilka miesięcy na tę aktualizację.

x