Jak usunąć zepsute mody z folderu modyfikacji w grze Your Sims 4

Jeśli twoje mody nie działają poprawnie w Sims 4, istnieje kilka bezpłatnych narzędzi stworzonych przez społeczność moderów, które pomogą Ci znaleźć i usunąć pliki. Proces może być żmudny, ale najlepszym sposobem jest użycie Sims 4 Studio (bezpłatne narzędzie do tworzenia niestandardowych treści) i Sims 4 Tray Importer.

Czy mody powodują problem?

Istnieje kilka ostrzegawczych oznak, że mody powodują problemy w grze. Jeśli korzystasz z modów w swojej grze, powinieneś zawsze uruchamiać i testować The Sims 4 z wyłączonymi modami po aktualizacji. Jeśli gra działa płynnie z wyłączonymi modami, ale po włączeniu modów coś wydaje się być nie tak, to czas poszperać w folderze Mods.

Na przykład pobrałem modyfikację do The Sims 4 University, dzięki której czesne było droższe, a niektóre kariery w grze wymagały pewnych stopni. To było zero Uniwersytet kosztuje więcej mod oprócz niej Wymagany stopień mod.

Po wydaniu przez Electronic Arts aktualizacji gry moi Simowie, którzy studiowali na uniwersytecie po raz drugi, ukończyli studia i stracili poprzedni dyplom. Na początku zacząłem szukać, aby dowiedzieć się, czy Simowie mogą mieć więcej niż jeden stopień, a okazuje się, że mogą. Wtedy zacząłem podejrzewać, że mod powoduje nieprawidłowe działanie mojej gry.

Na tym szaleństwo się nie skończyło. Pasek wyników moich uniwersyteckich Simów nagle się zmienił, a kiedy zapisałem ich na następny semestr, odkryłem, że kursy się nie liczą i musiałem powtórzyć semestr.

Jest to bardzo powszechne w przypadku modów, ponieważ mogą one stać się nieaktualne w przypadku najnowszych aktualizacji gier. Jeśli gra działa po usunięciu folderu Mods, oznacza to, że co najmniej jeden z modów i / lub zawartości niestandardowej stał się nieaktualny i będzie musiał zostać usunięty lub zastąpiony. EA / Maxis nie ponosi odpowiedzialności za zepsute mody / cc. Poszczególni twórcy powinni naprawiać własne mody.

Co robić, gdy modyfikacje psują Twoją grę

Pierwsza metoda jest żmudna, jeśli masz dużą ilość niestandardowych treści, ale jest również niesamowicie niezawodna, gdy próbujesz wyodrębnić zepsute mody w swojej grze. Zwykle zawartość niestandardowa, taka jak przedmioty CAS (Stwórz Sima) (włosy, ubrania itp.) Nie zepsuje całkowicie gry, ponieważ nie są one modyfikacjami rozgrywki.

Jeśli przedmioty CAS są zepsute, Twoi Simowie mogą pojawić się łysi, nadzy lub lekko oszpeceni, ale nie spowoduje to awarii Twojej gry. Więc porozmawiamy o usunięciu CAS i elementów Build / Buy później. Na razie porozmawiamy o usunięciu większych modów do gry, takich jak mod uniwersytecki, o którym wspomniałem wcześniej.

Utwórz kopię zapasową folderu modów

Najpierw zamknij grę, a następnie przenieś folder Mods na pulpit.

Przenieś swoje mody z powrotem jeden po drugim

Metoda 1: Po zamknięciu klienta gry i przeniesieniu folderu Mods na pulpit, zacznij przenosić pliki z powrotem do folderu Mods w katalogu gry pojedynczo. Powinieneś przenosić mody do gry z folderu Mods, a nie CAS lub elementy Build / Buy.

Na szczęście dla mnie wiedziałem, że tak Uniwersytet Zero kosztuje więcej mod, ponieważ był to jedyny uniwersytecki mod do gry, który zainstalowałem. Kiedy pierwotnie pobrałem jej mod, trafił do własnego folderu, dzięki czemu mogłem go później łatwo zlokalizować. Dlatego ważne jest, aby pliki w folderze Mods były uporządkowane.

W końcu wyodrębnisz uszkodzony mod i możesz go usunąć z folderu Mods. Dobrym pomysłem jest skontaktowanie się z twórcą modyfikacji w celu uzyskania przyszłych aktualizacji i wykorzystania Kanał MCCC Discord wywnioskować o znalezieniu podobnych modów.

Uwaga: jeśli będziesz postępować zgodnie z tym procesem eliminacji, powinieneś zacząć od najnowszego moda i cofnąć się, jeśli to możliwe.

Metoda 2: Zacznij od usunięcia wszystkich modów. Utwórz dwa podfoldery w katalogu kopii zapasowych modów i przenieś połowę modów do jednego, a połowę do drugiego (nie ma znaczenia, gdzie się znajduje, po prostu spróbuj zrobić z grubsza równy podział). Wybierz jeden z folderów, aby spróbować najpierw, i przenieś go do katalogu gry.

Uruchom grę. Jeśli błąd zniknął, problematyczny mod znajduje się w drugiej połowie folderu. Jeśli błąd występuje, oznacza to, że problematyczny mod znajduje się gdzieś w zestawie przeniesionym z powrotem do folderu Mods. Niezależnie od tego, który zestaw modów ma zły mod, możesz po prostu powtórzyć proces ponownie: podziel pozostałe mody na dwie połowy i wypróbuj każdy po kolei.

Jak znaleźć i usunąć inne mody

Załóżmy, że pobrałeś mnóstwo niestandardowych treści Build / Buy i zdecydowałeś, że nie chcesz ich już w swojej grze, ale po prostu nie możesz dowiedzieć się, jak nazywa się plik w folderze modów. Korzystając z kilku bezpłatnych narzędzi od społeczności moderskiej, możemy łatwo zlokalizować i usunąć te mody.

Pobraliśmy kilka elementów budowania / kupowania, aby pomóc w stworzeniu szczegółowego procesu działania tego narzędzia. Oba te mody są kompatybilne z grą podstawową.

Ponadto zestaw Simkea ma „oddzielną” wersję do pobrania, która pozwala nam wybierać, które mody zachować. Jeśli uważasz, że podoba Ci się cały zestaw, po prostu pobierz „scalony” zestaw; jeśli nie, wybierz „oddzielony” plik do pobrania. Na potrzeby tego samouczka pobierz „oddzielony” plik.

Pakiet akcesoriów „Simkea” Nielogicznych Simów
Pakiet prezentów Harrie’s 5k Follower Plants

Sims 4 Tray Importer

To najlepsze narzędzie do lokalizowania plików i usuwania ich z folderu Mods. Pierwszy, pobieranie The Sims 4 Tray Importer, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami.

Przenieś mody do swojego folderu modów

Stworzyliśmy folder samouczków modów w katalogu Mods i umieściliśmy w nim mody „Simkea Pack” i „Harrie’s Plants”.

Uruchom grę i usuń niechciane modyfikacje

Następnie uruchom The Sims 4. Teraz zadaj sobie pytanie „Jakie mody chcę odrzucić?” Aby dowiedzieć się, które mody chcesz zachować z tych pakietów, znajdź pustą parcelę w menu świata i wybierz „Buduj”. Może to być dowolna pusta parcela. Po załadowaniu na pustą parcelę zacznij umieszczać na niej zawartość niestandardową.

Umiejscowienie zawartości niestandardowej The Sims 4

Przejrzyj pakiet i wybierz przedmioty, których nie lubisz. Pamiętaj, że możesz filtrować całą swoją zawartość niestandardową w trybie budowania / kupowania w prawym dolnym rogu ekranu, po prostu poszukaj małej strzałki, aby wyświetlić opcje filtrowania.

Filtr zawartości niestandardowej The Sims 4

Kiedy już zdecydujesz, które przedmioty chcesz usunąć z gry, usuń te, które chcesz zachować z parceli, tak aby jedynymi umieszczonymi przedmiotami były te, które chcesz usunąć z gry. Następnie kliknij przycisk „Zapisz w mojej bibliotece” na pasku u góry ekranu.

The Sims 4 Zapisz w mojej bibliotece

Pojawi się małe menu i będziesz chciał kliknąć ikonę, która wygląda jak dom. Pojawi się nowy ekran z podglądem parceli. W prawym dolnym rogu tego ekranu znajduje się przycisk pobierania z napisem „Zapisz działkę w mojej bibliotece”.

Przycisk Biblioteki The Sims 4

Kliknij ten przycisk, aby zamknąć ekran szczegółów parceli. W prawym górnym rogu pojawi się powiadomienie, że parcela została zapisana w Twojej bibliotece. Następnie zapisz i wyjdź z The Sims 4.

The Sims 4 Tray Importer Krok 1

Po zamknięciu klienta gry The Sims 4 otwórz narzędzie Importer tacy The Sims 4. Moduł Importer tacy The Sims 4 domyślnie ładuje elementy zapisane w bibliotece. Po lewej stronie programu pojawią się wszystkie elementy biblioteki. Poszukaj zapisanego elementu na samej górze tej listy – jest to Twój najnowszy przesłany plik, który powinien być partią, którą właśnie umieściłeś niestandardową zawartość.

The Sims 4 Tray Importer Krok 2

Po prawej stronie ekranu będą trzy kategorie: „Ogólne”, „Pliki” i „DW”. Kliknij „CC”, a każdy przedmiot pozostawiony na parceli pojawi się tutaj. Mamy nadzieję, że zostawiłeś tylko elementy, które chciałeś usunąć. Ale jeśli nie, to w porządku, ponieważ tuż pod nazwami plików znajduje się okno dialogowe podglądu każdego elementu.

Następnie kliknij każdy element prawym przyciskiem myszy i wybierz „Pokaż folder zawierający”.

Otworzy się folder Mods i automatycznie podświetli plik wybrany w Sims 4 Tray Importer. Po prostu kliknij plik prawym przyciskiem myszy i usuń go. The Sims 4 Tray Importer automatycznie usunie pliki z folderu Mods, ale tylko wtedy, gdy pobierzesz oddzielny plik .package zamiast scalonego. Jeśli pobrałeś scalony plik .package, wszystkie mody zostaną usunięte.

Sims 4 Tray Importer Krok 3

Jak usunąć elementy CAS w The Sims 4 Tray Importer

Aby usunąć przedmioty CAS, takie jak włosy, ubrania itp., Uruchom The Sims 4 i wybierz „Stwórz nowy dom”. Filtruj zawartość niestandardową i wybierz elementy, które chcesz usunąć z folderu Mods, w tym wszelkie uszkodzone mody w grze. Aby było to bardzo łatwe, ubieraj swojego Sima tylko w przedmioty, które chcesz usunąć.

Zapisz swoje gospodarstwo domowe w bibliotece, korzystając z tej samej metody co powyżej (u góry ekranu „Stwórz Sima” znajduje się folder), a następnie zapisz grę i wyjdź z niej. Po uruchomieniu The Sims 4 Tray Importer utworzony przez Ciebie dom zostanie wyświetlony na górnym pasku po lewej stronie.

Kliknij gospodarstwo domowe i zakładkę „CC”, a pliki zostaną wyświetlone tak, jak na powyższym obrazku. Po kliknięciu pliku zostanie wyświetlony podgląd elementu na dole okna dialogowego. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy, aby otworzyć folder plików i usunąć go.

Jak usunąć uszkodzoną zawartość niestandardową za pomocą narzędzia do importowania zasobników The Sims 4

Jeśli zawartość niestandardowa sprawiła, że ​​Twój Sim zniknął lub zamienił się w demoniczną otchłań ciemności ze znakiem zapytania na czole, prawdopodobnie masz zepsutą zawartość niestandardową.

Istnieje proste rozwiązanie tego problemu, korzystając z narzędzia Importer tacy The Sims 4. Najpierw przejdź do ekranu „Stwórz Sima” i usuń wszystko z tej samej kategorii ze wszystkich strojów. Naszym celem jest posiadanie tylko domyślnych przedmiotów. Klikając „X” w każdej kategorii odzieży, możesz usunąć z Sima wszystkie elementy wyposażenia.

Następnie zlokalizuj zepsute przedmioty i połóż jak najwięcej na jednym Simie. Powinien to być losowy Sim, który właśnie wygenerowałeś. Jeśli jakakolwiek część Twojego Sima znika po nałożeniu części CC, zostaw ją włączoną.

Skorzystaj z instrukcji z poprzedniej sekcji, aby uruchomić The Sims 4 Tray Importer i usunąć zepsutą zawartość z gry.

The Sims 4 Studio

Alternatywną metodą dla importera tacy The Sims 4 jest The Sims 4 Studio. To narzędzie prześle całą pobraną przez Ciebie zawartość niestandardową i umożliwi podgląd elementów i ich usunięcie. Pierwszy, pobierz The Sims 4 Studio, następnie postępuj zgodnie z instrukcjami.

The Sims 4 Studio CC

Aplikacja zainstaluje aktualizację, a po zakończeniu kliknij „My CC”. Jeśli masz dużo niestandardowej zawartości w folderze Mods, załadowanie może zająć trochę czasu.

Uwaga: The Sims 4 Studio nie uruchomi „My CC”, dopóki gra nie zostanie zamknięta.

Rozwiń folder Sims 4 Studio

Otworzy się ekran z listą wszystkiego w folderze The Sims 4 Mods. Przejdź do folderu Mods i kliknij strzałkę rozwijania. Każdy element można kliknąć, aby wyświetlić podgląd po prawej stronie. Na podglądzie możesz obracać element.

Sims 4 Studio Usuń próbkę

The Sims 4 Studio daje również możliwość usunięcia kolorów próbek dla poszczególnych modów. Po prawej stronie ekranu pojawią się kolory próbek, które można usunąć indywidualnie.

Pole opisu zawiera informacje, takie jak nazwisko twórcy, cena przedmiotu i nie tylko. Cena przedmiotu może zostać zmieniona tutaj, a jeśli chcesz przenieść przedmiot do innej kategorii budowania / kupowania w grze, możesz to również zmienić tutaj.

Przycisk Usuń w The Sims 4 Studio

Jeśli chcesz usunąć element, kliknij przycisk „Usuń” u dołu. Kliknij „Tak”, a The Sims 4 Studio usunie element z twojego folderu Mods.

Jak zawsze pamiętaj, aby okresowo tworzyć kopie zapasowe folderu Sims 4, zwłaszcza przed zainstalowaniem aktualizacji do gry.

x