01/20/2022

Jak utrzymać Chromebooka włączonego po zamknięciu pokrywy

Udostępnij teraz w social media:

System operacyjny Chrome zwykle przełącza system operacyjny w tryb uśpienia o niskim zużyciu energii po zamknięciu pokrywy. Może to być problematyczne, jeśli podłączysz laptopa do monitora zewnętrznego. Oto, jak zapobiec zasypianiu Chromebooka po zamknięciu pokrywy.

Zanim zaczniemy, konieczne zastrzeżenie: zamknięcie pokrywy laptopa i wrzucenie go do torby, gdy jest jeszcze włączona, może spowodować poważne problemy z powodu słabego krążenia lub zablokowania otworów wentylacyjnych. Twój laptop będzie nadal działał, marnując baterię i potencjalnie nawet przegrzewając się w torbie. Będziesz musiał ręcznie uśpić laptopa lub wyłączyć go za pomocą przycisku zasilania lub opcji w menu Zasilanie, zamiast po prostu zamknąć pokrywę.

Sprawdź -   Jak przejść do czasu w filmie w VLC Player w systemie Windows 10

Dodatkowo, jeśli używasz Chromebooka w szkole lub pracy, możesz nie mieć możliwości zmiany ustawienia uśpienia. Aby uzyskać dodatkową pomoc, skontaktuj się z administratorem systemu.

Aby zmienić domyślne zachowanie systemu operacyjnego Chrome po zamknięciu pokrywy, kliknij obszar zegara, aby otworzyć zasobnik systemowy, a następnie kliknij tryb Ustawienia.

Przewiń w dół i w sekcji Urządzenie kliknij „Zasilanie”.

W sekcji Urządzenie kliknij Zasilanie

Przestaw przełącznik obok „Uśpij, gdy pokrywa jest zamknięta” do pozycji Wył.

Przełącz tryb uśpienia, gdy pokrywa jest zamknięta do pozycji wyłączenia

W przeciwieństwie do systemu Windows 10, system operacyjny Chrome nie ma osobnego ustawienia określającego, kiedy laptop jest podłączony. Jeśli więc zwykle używasz laptopa podłączonego tylko w domu, ale decydujesz się zabrać go w podróży, zawsze upewnij się, że wyłączyłeś lub przełóż go w tryb uśpienia po umieszczeniu go w torbie, aby zapobiec przegrzaniu.

Sprawdź -   Jak ręcznie przełączyć się na GPU w systemie macOS

Po wprowadzeniu zmian zamknij okno. Nie ma potrzeby oszczędzania; robi to automatycznie.

Powinieneś teraz móc zamknąć pokrywę laptopa bez przechodzenia w tryb uśpienia. Jeśli chcesz przywrócić ustawienia domyślne, wróć do Ustawienia> Zasilanie, a następnie przełącz z powrotem do pozycji Włącz.

Wróć do Ustawienia> Zasilanie, aby ponownie włączyć tryb uśpienia, gdy pokrywa jest zamknięta, jeśli nie używasz już tej funkcji ”width =” 650 ″ height = ”279 ″ onload =” pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon (this); ” onerror = ”this.onerror = null; pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon (this);”> </p><p> <! - Widgets: After Post Content -> </div><div class =

Zaktualizowano: 9 grudnia 2020 o 20:29

x