Jak utworzyć drugie konto na Instagramie?

Udostępnij teraz w social media:

Chcesz założyć drugie konto na Instagramie? Chcesz konto firmowe i konto dla siebie? Zarządzasz wieloma kontami dla klientów? Istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć mieć drugie lub nawet trzecie konto na Instagramie. Ten samouczek pokaże Ci, jak je tworzyć i efektywnie nimi zarządzać.

Co zaskakujące, Instagram jest otwarty dla użytkowników posiadających wiele kont. Firma ułatwia nawet przełączanie się między nimi bezpośrednio w aplikacji.

Ta funkcja jest świetna dla marketerów w mediach społecznościowych, właścicieli małych firm lub osób z wieloma pasjami. Instagram ma zwykle wąski zakres, a konto często koncentruje się na jednej niszy. Wszelkie odstępstwa od tego mogą osłabić przekaz, zwłaszcza jeśli promujesz markę lub firmę. Dlatego posiadanie wielu kont jest tak korzystne.

Z tego artykułu dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o tworzeniu i zarządzaniu wieloma kontami na Instagramie.

Tworzenie drugiego konta na Instagramie

Zaletą tej konfiguracji jest to, że nie trzeba logować się na osobne konta; możesz połączyć swoje konta na Instagramie, aby zachować porządek i porządek.

Otwórz swoje główne konto na Instagramie.

Możesz połączyć swoje konto na Facebooku z kontem na Instagramie, jeśli chcesz, ale tylko wtedy, gdy nie zrobiłeś tego dla swojego głównego konta. Niezależnie od metody używanej w kroku 7, telefonu, poczty e-mail lub Facebooka, musi ona różnić się od metody użytej dla tego konta głównego. Jeśli użyjesz tych samych danych, zobaczysz błąd informujący, że te dane są już w użyciu lub słowa w tym celu.

Łączenie drugiego konta na Instagramie

Jeśli masz już drugie konto na Instagramie, możesz połączyć je z głównym, zamiast tworzyć kolejne, jeśli wolisz. Wykorzystuje podobny proces jak powyżej. Za pomocą tej metody możesz połączyć do pięciu kont jednocześnie.

Otwórz swoje główne konto na Instagramie. Wybierz swój profil i trzywierszową ikonę menu w prawym górnym rogu.

Twoje konta na Instagramie są teraz połączone. Chociaż nic się nie zmienia w samych kontach, ułatwi to przełączanie się między nimi niż wylogowanie się z jednego i powrót do drugiego.

  Jak dodać wiele zdjęć do historii na Instagramie

Przełączanie się między kontami na Instagramie

Proces przełączania się między połączonymi kontami jest taki sam, niezależnie od tego, czy utworzyłeś nowe drugie konto, czy połączyłeś już istniejące.

Otwórz aplikację Instagram i wybierz swój profil.

W zależności od używanego telefonu wybór konta będzie menu rozwijanym lub wyskakującym. Tak czy inaczej, wybierz konto, a natychmiast się przełączysz.

Usuń połączone konto na Instagramie

Jeśli musisz usunąć połączone konto, jest to prawie odwrotność łączenia ich. Oto jak to zrobić:

Zaloguj się na konto na Instagramie, które chcesz usunąć. Wybierz swój profil i trzywierszową ikonę menu w prawym górnym rogu.

Wykonanie tych kroków spowoduje usunięcie powiązania między kontem, na które byłeś zalogowany, a tymi, z którymi był połączony. Następnie możesz odpowiednio usunąć lub zapomnieć o tym koncie.

Usuń konto na Instagramie

Usunięcie konta na Instagramie to drastyczny środek, ale jeśli już go nie używasz, jest to przydatne zadanie porządkowe. Usunięcie konta jest nieodwracalne, więc po zakończeniu to wszystko. Jeśli chcesz usunąć, oto jak.

  Jak wyłączyć komentarze w poście na Instagramie

Otwórz przeglądarkę na swoim urządzeniu i przejdź do strony usuwania konta na Instagram.Wypełnij krótki formularz z prośbą o usunięcie, podaj powód i podaj swoje hasło.

Instagram może próbować Cię zatrzymać, oferując wskazówki lub pomoc w utrzymaniu konta, ale w końcu zrobi to, o co poprosisz i usunie je.

Często Zadawane Pytania

Oto kilka odpowiedzi na Twoje pytania dotyczące Instagrama.

Ile kont na Instagramie mogę połączyć?

Każdy użytkownik może mieć do pięciu kont na Instagramie.

Czy otrzymam powiadomienia dla wszystkich moich kont?

Otrzymywane powiadomienia zależą w dużej mierze od włączenia tej funkcji na każdym koncie. Będziesz jednak otrzymywać powiadomienia tylko z ostatnio używanego konta.

x