Jak utworzyć identyfikator dla swojego profilu na Instagramie

Instagram wprowadził Nametags, które są w zasadzie wersją Snapcodes na Instagram. To naprawdę była tylko kwestia czasu, zanim ta konkretna funkcja zostanie skopiowana. To naprawdę zaskakujące, że zajęło to tak dużo czasu, odkąd Facebook Messenger go miał od dawna. Oto, jak możesz utworzyć identyfikator dla swojego profilu na Instagramie i zeskanować tag, który został Ci udostępniony.

Wygląda na to, że ta funkcja została dodana w ostatniej aktualizacji aplikacji, chociaż informacje o wersji nie wspominają o niej. Niezależnie od tego upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji aplikacji Instagram.

Utwórz plakietkę

Otwórz aplikację Instagram i przejdź do zakładki swojego profilu. Stuknij ikonę hamburgera w prawym górnym rogu, aw szufladzie nawigacji powinieneś zobaczyć opcję Nametag.

Istnieją trzy różne typy tagów nazw, które możesz utworzyć, a według typu oznacza to, że tło będzie miało twój kod. Te trzy typy to emoji, selfie i kolor.

Tryb pojawia się u góry. Dotknij, aby zmienić tryby. Tryb Emoji pozwala wybrać emoji jako tło. Tryb Selfie umożliwia zrobienie selfie i użycie go jako tła dla Twojego identyfikatora. Tryb koloru zapewnia kolorowe tło. Kod się nie zmienia. Gdy masz już kod, dotknij przycisku udostępniania u góry i udostępnij komuś kod.

Zeskanuj identyfikator

Aby zeskanować identyfikator, otwórz szufladę nawigacji i dotknij Nametag. U dołu ekranu etykiety z nazwą zobaczysz opcję Skanuj etykietę. Dotknij go i skieruj telefon na plakietkę z imieniem. Jeśli masz etykietę zapisaną w rolce z aparatu, dotknij miniatury obrazu w prawym górnym rogu, aby uzyskać do niej dostęp. Wybierz obraz, a Instagram go przeskanuje. Otworzy się profil, do którego należy przywieszka.

Przydadzą się oczywiście plakietki z imionami. W świecie online, w którym uzyskanie określonej nazwy użytkownika jest trudne i istnieje wiele profili o tej samej nazwie, znalezienie konkretnego profilu może być trudne. Jeśli Twoja nazwa użytkownika nie jest łatwa do zapamiętania lub masz dość popularne imię, znalezienie swojego profilu nie może być łatwe. Jednak etykieta z imieniem to upraszcza, jesteśmy zaskoczeni, że Instagram poszedł z imieniem, a nie czymś bardziej markowym, jak Instatag.

Możesz zmienić tryb etykiety z nazwiskiem w dowolnym momencie. Stary kod będzie nadal działał, ponieważ aplikacja skanuje tylko bit wewnątrz pudełka.