Udostępnij teraz w social media:

System Windows 10 ze wszystkich sił stara się, abyś korzystał z konta Microsoft. Ta opcja była już ukryta, ale teraz nie jest nawet oferowana w systemie Windows 10 Home, gdy masz połączenie z Internetem. Oto jak mimo wszystko utworzyć konto lokalne.

Przetestowaliśmy to w najnowszej stabilnej wersji systemu Windows 10. To wersja 1903, znana również jako aktualizacja z maja 2019 r. Będziesz musiał przejść przez ten proces konfiguracji po samodzielnym zainstalowaniu systemu Windows 10 lub po zakupie nowego komputera z zainstalowanym systemem Windows 10.

Windows 10 Home: odłącz się od Internetu

Wersja domowa systemu Windows 10 nie ma widocznej opcji konfigurowania systemu Windows bez konta Microsoft, gdy masz połączenie z Internetem.

Sprawdź -   Jak dodać skórkę Wiedźmina w grze Minecraft na Windows 10

Aby mimo to utworzyć konto użytkownika lokalnego, w tym momencie w tym instalatorze będziesz chciał odłączyć się od Internetu. Jeśli masz połączenie przewodowe, odłącz kabel Ethernet.

Jeśli korzystasz z Wi-Fi, możesz pominąć proces połączenia Wi-Fi na początku kreatora konfiguracji (kliknij ikonę Wstecz na górnym pasku narzędzi w konfiguracji systemu Windows 10, aby wrócić). Możesz także nacisnąć klawisz trybu samolotowego na swoim laptopie, aby się rozłączyć – może to być jeden z klawiszy funkcyjnych nad klawiszami numerycznymi na klawiaturze laptopa. Jeśli wszystko inne zawiedzie, zawsze możesz po prostu odłączyć router bezprzewodowy na minutę. To drastyczne, ale zadziała.

Sprawdź -   Jak zapisać zdjęcie ze schowka do rolki aparatu w systemie iOS

Jeśli spróbujesz utworzyć konto Microsoft po rozłączeniu, system Windows 10 wyświetli komunikat o błędzie i wyświetli przycisk „Pomiń”. Ten przycisk pominie ekran konta Microsoft i umożliwi skonfigurowanie konta użytkownika lokalnego.

Pomijanie tworzenia konta Microsoft podczas instalacji systemu Windows 10.

Windows 10 Pro: Dołącz do domeny

Jeśli używasz systemu Windows 10 Pro, możesz podobno wybrać myląco nazwaną opcję „Dołącz do domeny” w lewym dolnym rogu ekranu konfiguracji konta Microsoft, aby utworzyć konto lokalne.

Jeśli z jakiegoś powodu nie widzisz tej opcji, nie martw się – ta sama sztuczka polegająca na rozłączaniu się z Internetem, która działa w systemie Windows 10 Home, działa również w systemie Windows 10 Professional. Po rozłączeniu zostaniesz poproszony o utworzenie konta lokalnego.

Po konfiguracji: przełącz się na konto lokalne

Jeśli konto Microsoft zostało już utworzone podczas procesu instalacji, możesz później przekonwertować je na konto użytkownika lokalnego. W rzeczywistości jest to oficjalne zalecenie firmy Microsoft podczas procesu instalacji – wystarczy zalogować się na konto Microsoft i usunąć je później.

Sprawdź -   Jak używać aparatu cyfrowego jako kamery internetowej

Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia> Konta> Twoje informacje w systemie Windows 10. Kliknij „Zamiast tego zaloguj się przy użyciu konta lokalnego”, a system Windows 10 poprowadzi Cię przez przejście z konta Microsoft na lokalne konto użytkownika.

Konwersja konta Microsoft na konto lokalne w systemie Windows 10.

Jeśli lubisz konta Microsoft – świetnie, nie ma sprawy, używamy ich również na wielu naszych komputerach. Ale jeśli nie chcesz używać konta Microsoft, powinieneś mieć taką opcję. Microsoft powinien ułatwić znalezienie tej opcji i przestać ją ukrywać za pomocą ciemnych wzorów.