Jak utworzyć link do tekstu na stronie internetowej w Chrome

Niektóre strony internetowe, np. Wszystko w Wikipedii, pozwalają użytkownikom na bezpośredni link do nagłówka wpisu. Gdy taki link zostanie udostępniony, osoba otwierająca go zostanie przeniesiona do sekcji, do której został link. Nie muszą przewijać i znajdować tego, co chciałeś udostępnić. Jest to możliwe, ponieważ strony internetowe wykorzystują tagi HTML na stronie. Niewiele stron internetowych to robi i działa tylko z nagłówkami.

Jeśli używasz Google Chrome, nowe rozszerzenie Google pozwala na link do określonego bitu tekstowego na stronie. Nie są potrzebne tagi THML.

Link do tekstu na stronie internetowej

Aby utworzyć link do tekstu na stronie internetowej, wykonaj poniższe czynności.

Zainstaluj rozszerzenie Link to Text Fragment ze sklepu Chrome Web Store. Odwiedź stronę internetową, dla której chcesz wygenerować link. Zaznacz tekst kursorem, a następnie kliknij podświetlony tekst prawym przyciskiem myszy. Z menu kontekstowego wybierz „Kopiuj link do zaznaczonego tekstu”. Udostępnij link, a po otwarciu w przeglądarce opartej na Chromium przewinie stronę do połączonego tekstu. Połączony tekst zostanie podświetlony. Przeglądarka, w której link jest otwarty, nie musi mieć zainstalowanego rozszerzenia, ale musi być oparta na Chromium.

Ograniczenia

Linki nie działają w przeglądarkach innych niż Chromium, np. Firefox i Safari. Jeśli link zostanie otwarty w przeglądarce innej niż Chromium, po prostu otworzy się strona internetowa.

Rozszerzenie nie działa również z tekstem w formacie HTML, np. Jeśli tag nagłówka został zastosowany do ciągu tekstu, nie będzie można wygenerować linku do niego. Podobnie, rozszerzenie nie działa, jeśli zaznaczysz tekst w edytorze tekstu i nie będzie działać w Dokumentach Google, ponieważ menu kontekstowe kliknięte prawym przyciskiem myszy wyświetli opcje edycji dokumentu, a nie opcje menu kontekstowego Chrome.

Wniosek

To rozszerzenie modyfikuje link tagiem, który można odczytać w przeglądarkach opartych na Chromium. Nie modyfikuje strony, ale link zdecydowanie się zmienia. Na końcu każdego linku dodaje się „# menu-header-menu-1: ~: text =”, a następnie tekst, który wybrałeś. Jeśli wybierzesz wycięty wyjątkowo długi tekst, link może być dość długi. Dobrym pomysłem jest wybieranie mniejszych fragmentów tekstu. Zwykle wystarczy początek fragmentu, ponieważ będzie on wskazywał użytkownikom odpowiedni akapit i wiersz. Linki mogą być udostępniane online i mogą być wyjątkowo przydatne podczas nauczania / uczenia się online.

newsblog.pl

newsblog.pl

x