Jak utworzyć listę odtwarzania z adresów URL w odtwarzaczu VLC

Odtwarzacz VLC może odtwarzać prawie wszystkie popularne formaty plików wideo. Oczywiście zaawansowani użytkownicy wiedzą, że odtwarzacz VLC to coś więcej niż tylko aplikacja do oglądania filmów. Ma niesamowitą obsługę funkcji odtwarzania multimediów, ale to naprawdę jeden mały aspekt tego, co może zrobić. Ma tak wiele funkcji, że prawdopodobnie nigdy nie będziesz ich potrzebować. Prawdopodobnie wiesz, że VLC może kolejkować pliki i odtwarzać je jako listę odtwarzania. Możesz tworzyć i zapisywać listy odtwarzania z plików, które masz na dysku. Dodatkowo możesz także tworzyć listy odtwarzania z mediów online. Wszystko, czego potrzebujesz, to adres URL do pliku i możesz utworzyć listę odtwarzania z adresów URL.

Otwórz odtwarzacz VLC. Idź do Widok> Podczas odtwarzania lub po prostu dotknij skrótu klawiaturowego Ctrl + L.

Przejdziesz do interfejsu listy odtwarzania VLC. Tutaj możesz dodawać pliki i tworzyć listy odtwarzania. Kliknij prawym przyciskiem myszy w okienku przeglądania listy odtwarzania. Z menu kontekstowego wybierz opcję „Zaawansowane otwieranie”.

Otworzy się drugie okno o nazwie „Open Media”. Umożliwia dodawanie multimediów z dysku podłączonego do sieci lub z dysku. Przejdź do karty Sieć i wklej adres URL do multimediów, które chcesz odtworzyć w polu adresu URL sieci. Kliknij „Wybierz”, a następnie powtórz wszystko od nowa, aby dodać drugi adres URL multimediów.

Po dodaniu wszystkich linków kliknij prawym przyciskiem myszy „Lista odtwarzania” w lewej kolumnie i wybierz „Odtwórz”. Lista odtwarzania nie jest zapisywana automatycznie. Jeśli zamkniesz odtwarzacz VLC, wszystkie linki na liście odtwarzania zostaną utracone. Jeśli ponownie otworzysz odtwarzacz VLC, nie wznowi on odtwarzania od miejsca, w którym zostało przerwane, ponieważ nie ma zapisu tego, co grałeś. Dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz zapisać listę odtwarzania, nawet jeśli utworzyłeś ją z adresów URL.

Aby zapisać listę odtwarzania, kliknij prawym przyciskiem myszy w okienku wyświetlania w widoku listy odtwarzania. Z menu kontekstowego wybierz opcję „Zapisz listę odtwarzania w pliku”. Nadaj swojej liście odtwarzania nazwę i zapisz ją. Zostanie zapisany jako plik XSPF. Kiedy uruchomisz ten plik, odtworzy on wszystkie linki z listy.

Powinniśmy zwrócić uwagę, że w żaden sposób nie powoduje to pobrania plików na dysk. Odtwarzacz VLC nie będzie mógł odtworzyć pliku, który został usunięty. Nie będzie również próbował rozwiązać żadnych błędów w pliku, jeśli pojawią się później. Jeśli plik multimedialny online zostanie zmieniony w jakikolwiek sposób, który uniemożliwia VLC jego odtwarzanie, aplikacja po prostu pominie plik i przejdzie do następnego.

Format pliku XSPF nie jest prawnie zastrzeżony. Jeśli masz inne aplikacje, które mogą tworzyć listy odtwarzania z adresów URL, prawdopodobnie możesz otworzyć plik XSPF za pomocą tych aplikacji. XSPF to typ pliku XML, więc aplikacje, które potrafią odczytać XML i obsługują odtwarzanie multimediów online, będą mogły go uruchomić.