Lista rzeczy do zrobienia to dobry sposób na zapamiętanie rzeczy, które musisz zrobić. Wszystko, co musisz zrobić, to pamiętać, aby skonsultować się z nim we właściwym czasie. Inteligentna lista rzeczy do zrobienia może przypomnieć Ci o określonej godzinie lub w określonej lokalizacji, że masz coś do zrobienia. Jeśli masz zestaw zadań, które musisz wykonać przed zamknięciem komputera Mac i często zapominasz o ich wykonaniu, potrzebujesz listy rzeczy do zrobienia, która uruchamia się po wyłączeniu. beforeShutdown to aplikacja do pracy.

Zamknij listę rzeczy do zrobienia

Pobieranie i biegnij przed Shutdown. Wprowadź zadanie w polu u dołu i kliknij Dodaj. Dodawaj zadania, a gdy skończysz, zamknij listę. beforeShutdown przejdzie do paska menu.

Sprawdź -   Jak bezpłatne VPN sprawiają, że użytkownicy stają się częścią botnetu - dlaczego warto ich unikać

Po zamknięciu komputera Mac, a ściślej po wydaniu polecenia Zamknij, aplikacja zostanie zablokowana. Zobaczysz monit z informacją, że jest kilka rzeczy, które musisz zrobić przed zamknięciem. Jeśli już to zrobiłeś, możesz kliknąć przycisk „Zabij aplikację” i kontynuować zamykanie. Jeśli ich nie zrobiłeś lub przeoczyłeś kilka rzeczy, możesz kliknąć przycisk „Och, czekaj!”. Umożliwi to anulowanie zamknięcia i przejście do listy rzeczy, które musisz zrobić.

beforeShutdown jest bezpłatny, ale dostępna jest opcjonalna funkcja e-mail, która wymaga subskrypcji 1 USD miesięcznie. Pozwala uzyskać listę zadań do wykonania przez e-mail po zamknięciu systemu. Nie jest konieczne, jeśli potrzebujesz tylko przypomnień na pulpicie.

Sprawdź -   Jak zainstalować Blender w systemie Linux

Aplikacja ma całkiem niezłą koncepcję; wiele osób musi przejrzeć listę zadań przed zamknięciem systemu. Jeśli zapomną, będą musieli ponownie włączyć system, być może otworzą kilka aplikacji, a może nawet kilka plików, zanim będą mogli przejść do listy rzeczy, które muszą zrobić. beforeShutdown pozwala zaoszczędzić sporo kłopotów i trochę czasu. Może także pomóc zapamiętać rzeczy, o których możesz zapomnieć, ponieważ nie jest to tylko narzędzie zapobiegające wyłączeniu.

Elementy na liście można sprawdzić, jeśli są na bieżący dzień, lub możesz je odznaczyć, jeśli chcesz wykonywać określone zadanie codziennie pod koniec dnia, np. Wysłać e-mail lub przesłać plik.

Sprawdź -   Jak wyświetlić podgląd czcionek w wierszu poleceń w systemie Linux

Jeśli chodzi o funkcje, przedShutdown zrobi to jedną sztuczkę. Obsługuje zarówno jasny, jak i ciemny motyw i jest kompatybilny z Cataliną.