Jak utworzyć niestandardową siatkę do wyświetlania w systemie Windows 10

Windows 10 umożliwia przyciąganie okien aplikacji do dowolnej strony ekranu. Ta funkcja działa niezależnie od tego, czy masz ekran o średniej wielkości, czy też masz bardzo szeroki ekran. Jedynym problemem jest to, że niezależnie od rozmiaru ekranu, domyślnie można go podzielić tylko na dwie kolumny. Jeśli chcesz utworzyć niestandardową siatkę na ekranie, do której możesz następnie przyciągać okna, musisz użyć bezpłatnej aplikacji o nazwie WindowGrid.

Niestandardowa siatka do wyświetlania

Pobierz WindowGrid i wyodrębnij. Po uruchomieniu EXE zapyta, czy chcesz go zainstalować, czy użyć wersji przenośnej. Wersja przenośna, co zrozumiałe, ma mniej funkcji, ale niczego wielkiego nie brakuje.

Zanim będziesz mógł z niego korzystać, chcesz go skonfigurować. Przejdź do zakładki Ustawienia i utwórz swoją siatkę. Wymiary siatki to kolumny po rzędach, więc konfiguracja, którą widzisz poniżej, podzieli ekran na trzy kolumny i jeden wiersz.

Skonfiguruj żądaną siatkę, a następnie zmień jej skróty klawiaturowe w panelu wprowadzania po prawej stronie. Skonfigurowane klawisze będą używane, gdy klikniesz lewym przyciskiem myszy i przytrzymasz okno, więc nie martw się, że będą zakłócać inne skróty.

Po skonfigurowaniu wszystkiego kliknij Zapisz.

Aby przyciągnąć okno, kliknij i przytrzymaj je lewym przyciskiem myszy. Stuknij klawisz skrótu skojarzony z poleceniem przenoszenia, a następnie przyciągnij okno do miejsca, w którym chcesz. Zobaczysz siatkę na ekranie, w której możesz przyciągnąć okno, a okno będzie oczywiście trzymać się kolumny / wiersza, do którego je przenosisz.

Ta aplikacja jest świetna dla każdego, kto ma szeroki ekran, ale jeśli masz duży, niekoniecznie szeroki ekran, może pomóc ci lepiej wykorzystać przestrzeń ekranu. Aplikacja działa świetnie z wieloma wyświetlaczami, więc jeśli używasz więcej niż jednego ekranu, możesz przyciągać okna w tej samej konfiguracji na wszystkich ekranach.

Aby było jasne, możesz ustawić tylko jedną konfigurację siatki i zostanie ona zastosowana do każdego ekranu indywidualnie. Na przykład, jeśli utworzysz siatkę 2 × 2 w konfiguracji z dwoma monitorami, każdy monitor będzie mógł przyciągać okna do siatki 2 × 2. Dwa wyświetlacze nie utworzą jednego, szerszego wyświetlacza. Będą od siebie niezależne, ale zostanie do nich zastosowana ta sama konfiguracja sieci.

x