Jak utworzyć niestandardowy układ klawiatury dla systemu Windows 10

Układy klawiatury są zwykle dostosowane do klawiatur z klawiszami ułożonymi w określony sposób lub do języka, w którym będą używane do pisania. Na przykład układ klawiatury do pisania pinyin w języku francuskim, hiszpańskim lub chińskim będzie inny niż typowy angielski układ klawiatury QWERTY. Litery i ich pozycja mogą być mniej więcej takie same na niektórych klawiaturach, ale na niektórych klawiaturach będzie można między innymi wpisywać znaki akcentowane. Windows 10 zawiera dużą bibliotekę układów klawiatury dla różnych języków i możesz dodać dowolny układ klawiatury, którego potrzebujesz. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniego układu klawiatury odpowiadającego Twoim potrzebom, niezależnie od tego, jakie one są, zawsze możesz utworzyć niestandardowy układ klawiatury. Stworzenie go jest zaskakująco łatwe.

Aby utworzyć niestandardowy układ klawiatury, potrzebujesz aplikacji o nazwie Microsoft Keyboard Layout Creator. Jest to bezpłatna aplikacja opracowana przez firmę Microsoft, której prawie każdy może użyć do stworzenia niestandardowego układu klawiatury. Jest niesamowicie łatwy w użyciu, a utworzony układ można udostępnić każdemu, kto chce go zainstalować we własnym systemie. Ściągnij Kreator układów klawiatury Microsoft, zainstaluj i uruchom aplikację.

Niestandardowy układ klawiatury

Otrzymasz podstawowy układ klawiatury bez dedykowanej klawiatury numerycznej. Klawisze są oznaczone kolorami. Wszystkim białym klawiszom można przypisać, a ciemnoszarym nie. Ciemnoszare klawisze reprezentują klawisze takie jak Tab, Shift, Caps itp.

Kliknij wewnątrz przypisywalnego klawisza iw oknie, które zostanie otwarte, wprowadź klawisz / znak, który chcesz wprowadzić po naciśnięciu tego konkretnego klawisza. Spowoduje to wprowadzenie domyślnego znaku dla tego klucza. Jeśli chcesz zarejestrować znak stanu przesunięcia dla klucza, kliknij przycisk Wszystkie w tym samym polu.

Nagrywanie klawisza Shift jest tak samo łatwe, jak nagrywanie domyślnego klawisza stanu, ale nie jest obowiązkowe. Możesz to pominąć, jeśli chcesz. Możesz także sparować klawisze z klawiszami Ctrl i Alt.

Kiedy skończysz, przejdź do Project> Build DLL and Setup Package. Zobaczysz monit z pytaniem, czy chcesz sprawdzić właściwości tworzonego układu klawiatury i zdecydowanie powinieneś. Tam możesz nadać układowi klawiatury właściwą nazwę i opis.

Spowoduje to utworzenie pliku MSI i pliku EXE, z których każdy można uruchomić, aby zainstalować niestandardowy układ klawiatury. Stworzyłem podstawowy, który wpisuje wszystkie Caps i nazwałem go zły. Po zainstalowaniu pozwoliło mi to wpisać wszystkie Caps bez przytrzymywania klawisza Shift. W przypadku bardziej skomplikowanych układów klawiatury utworzenie go zajmie więcej czasu, ale narzędzie jest nadal łatwe w użyciu i potrzebujesz tylko czasu, aby go używać.