Udostępnij teraz w social media:

Plik RMSKIN to sposób dystrybucji skór Rainmeter. Jeśli stworzyłeś skórkę na własny użytek i nie zamierzasz jej publikować, tak naprawdę nie musisz tworzyć pliku RMSKIN. Plik INI może być równie efektywny. Zaletą pliku RMSKIN jest to, że pakuje wszystkie pliki, których skóra potrzebuje do działania. Nigdy nie musisz się martwić, że przegapisz plik, gdy używasz pliku RMSKIN, dlatego nawet jeśli nie zamierzasz publikować skórki, użycie tego jest dobrym pomysłem. Oto, jak możesz utworzyć plik RMSKIN dla skórki Rainmeter.

Utwórz plik RMSKIN

Aplikacja Rainmeter może utworzyć plik RMSKIN. Do wykonania tej pracy nie potrzebujesz niczego innego niż ta jedna aplikacja. Będziesz musiał się upewnić, że wszystkie pliki Twojej skóry zostały przeniesione do jednego folderu. Dodatkowo pliki muszą być umieszczone poprawnie, np. Dodatkowe pliki potrzebne skórce muszą być umieszczone w folderze o nazwie @Resources. Jeśli nie utworzysz tego folderu, możliwe, że utworzony plik RMSKIN nie zostanie zainstalowany.

Sprawdź -   Jak przekonwertować plik PDF na PowerPoint

Po skonfigurowaniu folderu otwórz Rainmeter i na karcie Skórki kliknij przycisk „Utwórz pakiet .rmskin”.

W oknie, które się otworzy, wprowadź nazwę skóry, nazwisko autora i numer wersji. Kliknij przycisk Dodaj skórkę. W oknie, które się otworzy, wybierz opcję „Dodaj folder niestandardowy” i wybierz folder, który wcześniej utworzyłeś dla swojej skóry. Kliknij Dodaj, aby powrócić do ekranu głównego, a następnie kliknij Dalej.

Na następnym ekranie tak naprawdę nie musisz niczego zmieniać. Jeśli chcesz, możesz zmienić miejsce zapisywania pakietu, ale późniejsze przeniesienie pliku nie stanowi problemu.

Po utworzeniu pliku RMSKIN będziesz musiał go zainstalować. Ten plik jest teraz gotowy do udostępnienia komukolwiek chcesz.

Sprawdź -   Jak zmienić kolejność kolumn w Eksploratorze plików w systemie Windows 10

Zgodność

Podczas tworzenia pliku RMSKIN możesz ustawić minimalną zgodność dla karnacji. Dzięki temu użytkownicy mogą wiedzieć, czy skórka będzie działać w ich systemie i z zainstalowaną wersją Rainmetera. Nie sprawi, że skóra będzie kompatybilna z czymkolwiek. To zależy od ciebie. Jeśli nie możesz przetestować swojej skóry na starszej wersji Rainmeter i / lub Windows, zawsze ustaw wersję, w której ją opracowałeś, jako minimalną wersję potrzebną do uruchomienia skórki.