Jak utworzyć pusty plik ikony w systemie Windows 10

Tworzenie ikony nie jest trudne, jeśli wiesz, jak korzystać z podstawowego edytora obrazów, który może zapisać plik w formacie PNG. Własne funkcje edytora obrazów określą wygląd ikony. Paint lub Paint.net utworzą podstawowe obrazy, podczas gdy Photoshop może służyć do tworzenia znacznie lepiej wyglądających. Jeśli nie masz zestawu umiejętności potrzebnych do utworzenia obrazu, możesz znaleźć bezpłatne obrazy PNG i przekonwertować je na ikonę. To powiedziawszy, jeśli potrzebujesz tylko pustego pliku ikony dla systemu Windows 10, Paint.net jest więcej niż wystarczający, aby wykonać zadanie.

Utwórz pusty obraz PNG

Utworzymy pusty obraz PNG, a następnie przekonwertujemy go na plik ikony.

Ściągnij, zainstaluj i uruchom Paint.net. Przejdź do Warstwy i wybierz opcję Dodaj nową warstwę. Ponadto pod przyciskami Minimalizuj, Maksymalizuj i Zamknij zobaczysz przycisk pokazujący okno warstw. Kliknij, aby włączyć okno warstw.

Po dodaniu nowej warstwy użyj skrótu klawiaturowego Ctrl + A i zaznacz wszystko na warstwie. Stuknij Usuń na klawiaturze, aby usunąć wszystko. Następnie w oknie warstw odznacz pole obok warstwy Tło.

To wszystko, co musisz zrobić. Przejdź do menu Plik i zapisz plik jako PNG.

Konwertuj PNG na plik ICO

To prawie wszystko, co zostało zrobione. Teraz wszystko, co musisz zrobić, to przekonwertować plik PNG na plik ICO, który będzie działał z systemem Windows 10. Zalecamy użycie IcoConverter. Prześlij swój obraz PNG do tej aplikacji internetowej, a następnie przewiń do samego końca. Kliknij przycisk Convert ICO, a następnie przycisk Download your icons. Nie zmieniaj żadnych ustawień aplikacji.

Obraz, który masz, to pusty plik ikony. Możesz go używać do wszystkiego, co pozwala zmienić ikonę. Poniższy zrzut ekranu pokazuje Chrome, z wyjątkiem tego, że ikona została zmieniona na pusty plik ikony, który został właśnie utworzony.

Plik ikony zawiera wiele rozmiarów obrazu, dzięki czemu będziesz mógł go używać do niemal wszystkiego w systemie Windows 10, co sprawia, że ​​IcoConverter jest świetną aplikacją.

Pamiętaj, do czego używasz pustego pliku ikony. Jeśli zapomnisz i zauważysz, że czegoś „brakuje”, ustalenie, co jest nie tak, będzie wymagało znacznego wysiłku. Przenieś również plik w miejsce, o którym wiesz, że go nie usuniesz, zanim zaczniesz go do czegoś używać.