iOS

Jak utworzyć starsze kontakty w systemie iOS 15

Udostępnij teraz w social media:

Wszyscy w końcu umrą. Wszyscy inaczej przygotowujemy się do śmierci, a przygotowania zaczynają się w różnych momentach naszego życia. Niektórzy ludzie zaczynają przygotowywać się do śmierci po NDE, podczas gdy inni czekają, aż dorosną. Spośród wielu rzeczy, o które musimy zadbać w tym zakresie, nasza cyfrowa tożsamość jest czymś nowym.

Starsze kontakty w systemie iOS 15

Technologia przeniosła wiele rzeczy do sieci i przybrała miękką formę. Ważne informacje są wysyłane na konta internetowe, skrzynki odbiorcze lub dyski w chmurze, z których wszystkie są zablokowane za pomocą nazwy użytkownika i hasła. Apple ID to jedna z najczęściej używanych form uwierzytelniania. Pojedynczy Apple ID otwiera dostęp do wielu informacji, dlatego w przypadku śmierci może być potrzebny do uporządkowania swoich spraw.

  Jak naprawić błąd nie można zainstalować aktualizacji na iOS

iOS 15 ma funkcję o nazwie Kontakty starszego typu, która pozwala wybrać zaufane kontakty, które będą mogły uzyskać dostęp do Twojego Apple ID po Twojej śmierci.

Utwórz starsze kontakty iOS 15

Starsze kontakty zostały wdrożone w iOS 15.2, więc upewnij się, że zaktualizowałeś swoje urządzenie do najnowszej wersji iOS, zanim spróbujesz utworzyć starszy kontakt. Po zaktualizowaniu telefonu wykonaj poniższe czynności, aby utworzyć starszy kontakt.

Otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie.
Stuknij swój Apple ID u góry.
Wybierz Hasło i zabezpieczenia> Starszy kontakt.
Stuknij Dodaj starszy kontakt.

Wybierz kontakt ze swoich kontaktów.
Wybierz, w jaki sposób chcesz udostępnić swój klucz dostępu (możesz go wydrukować i dołączyć do dowolnego papierowego dokumentu, takiego jak testament, lub wysłać wiadomość).
Po udostępnieniu klucza dostępu zostanie on zapisany w ustawieniach starszego kontaktu.

  Jak drukować wiadomości e-mail z Gmaila na iOS

Usuń starszy kontakt na iOS 15

Poprzedni kontakt możesz usunąć w dowolnym momencie (przed śmiercią). Aby go usunąć, wykonaj następujące kroki.

Otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie.
Stuknij swój Apple ID u góry.
Przejdź do Hasło i zabezpieczenia>Starszy kontakt.
Wybierz kontakt, który chcesz usunąć.
Stuknij Usuń kontakt.
Potwierdź, że chcesz usunąć kontakt.

Wniosek

Apple nie jest pierwszą firmą technologiczną, która wpadła na pomysł starszych kontaktów. Facebook ma podobną funkcję, która umożliwia zapamiętywanie twojego konta. To ostateczny koniec, który nadchodzi, gdy tak wiele naszych tożsamości przenosi się do sieci. W przeciwieństwie do starszej funkcji kontaktu Facebooka, Apple nadal daje swoim użytkownikom możliwość udostępnienia papierowej kopii klucza dostępu. Jeśli wydrukujesz kopię papierową, możesz zachować ją razem z innymi ważnymi dokumentami, które zostaną udostępnione Twojej rodzinie, gdy Cię nie będzie.

  Jak pozbyć się złośliwie wstrzykniętych reklam w Chrome na iOS

x