01/26/2022

Jak utworzyć tekst na tapecie w jednolitym kolorze

Udostępnij teraz w social media:

Tapety nie zawsze są piękne krajobrazy, fajne grafiki czy plakaty filmowe. Tekst w jednolitym kolorze często może stanowić dobrą tapetę. Ładny, inspirujący cytat lub dowcipna jedna linijka wygląda równie dobrze. Możesz zrobić prosty tekst na tapecie w jednolitym kolorze za pomocą programu Paint, ale Paint nie jest najlepszym narzędziem do tego zadania. Po pierwsze, po wyjściu z pola tekstowego nie można wrócić i edytować go ponownie. Jeśli potrzebujesz czegoś prostego, wypróbuj tapetę tekstową. Jest to prosta aplikacja stworzona wyłącznie do tworzenia tekstu na jednolitej kolorowej tapecie.

Tekst na tapecie w jednolitym kolorze

Tapeta tekstowa daje ograniczone opcje kolorów do wykorzystania w tapecie. Odwiedź aplikację i wybierz kolor tła. Kliknij wewnątrz domyślnego tekstu i wpisz jakikolwiek inspirujący cytat lub dowcipny jeden wiersz, który chcesz zobaczyć na pulpicie.

Sprawdź -   Jak włączyć / wyłączyć czcionki w systemie Windows 10

Otwórz pole koloru obok narzędzia do rozmiaru tekstu i wybierz kontrastowy kolor tekstu. Narzędzie tekstowe pozwala zwiększyć rozmiar tekstu, ale niestety nie można zmienić rozmiaru czcionki.

Gdy już sprawisz, że będzie wyglądał tak, jak chcesz, kliknij przycisk pobierania i zapisz obraz na pulpicie. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Ustaw jako tło pulpitu lub użyj aplikacji Ustawienia i ustaw obraz jako tapetę z grupy ustawień Personalizacja.

To narzędzie jest ograniczone na kilka sposobów; to tylko dla komputerów stacjonarnych, masz ograniczone dostępne kolory i nie ma opcji dla czcionki. Aplikacja jest nadal prosta w użyciu, a jeśli chcesz często aktualizować tapetę za pomocą tego samego rodzaju tapety, tj. Tekstu w jednolitym kolorze, ta aplikacja jest najwygodniejszym sposobem na zrobienie tego.

Sprawdź -   Jak połączyć dwa foldery w systemie Windows 10

Jeśli szukasz więcej opcji kolorów lub czcionek, może być konieczne użycie innej aplikacji do edycji obrazu. Zalecamy użycie programu Paint lub Paint.net. Paint.net jest w rzeczywistości lepszą opcją, ponieważ obsługuje warstwy i znacznie ułatwia edycję obrazu. Ponadto łatwiej jest wyśrodkować tekst lub wyrównać go w Paint.net.

Jeśli chcesz, możesz użyć obrazu jako tła i dodać do niego tekst w Paint.net. Będziesz oczywiście musiał znaleźć odpowiedni kolor tekstu, aby był czytelny na bardziej zajętym tle. Z reguły biały tekst z czarną obwódką jest zwykle widoczny na dowolnym tle, niezależnie od tego, jak bardzo jest zajęty.

x