Jak utworzyć tekst na tapecie w jednolitym kolorze

Tapety nie zawsze są piękne krajobrazy, fajne grafiki czy plakaty filmowe. Tekst w jednolitym kolorze często może stanowić dobrą tapetę. Ładny, inspirujący cytat lub dowcipna jedna linijka wygląda równie dobrze. Możesz zrobić prosty tekst na tapecie w jednolitym kolorze za pomocą programu Paint, ale Paint nie jest najlepszym narzędziem do tego zadania. Po pierwsze, po wyjściu z pola tekstowego nie można wrócić i edytować go ponownie. Jeśli potrzebujesz czegoś prostego, wypróbuj tapetę tekstową. Jest to prosta aplikacja stworzona wyłącznie do tworzenia tekstu na jednolitej kolorowej tapecie.

Tekst na tapecie w jednolitym kolorze

Tapeta tekstowa daje ograniczone opcje kolorów do wykorzystania w tapecie. Odwiedź aplikację i wybierz kolor tła. Kliknij wewnątrz domyślnego tekstu i wpisz jakikolwiek inspirujący cytat lub dowcipny jeden wiersz, który chcesz zobaczyć na pulpicie.

Otwórz pole koloru obok narzędzia do rozmiaru tekstu i wybierz kontrastowy kolor tekstu. Narzędzie tekstowe pozwala zwiększyć rozmiar tekstu, ale niestety nie można zmienić rozmiaru czcionki.

Gdy już sprawisz, że będzie wyglądał tak, jak chcesz, kliknij przycisk pobierania i zapisz obraz na pulpicie. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Ustaw jako tło pulpitu lub użyj aplikacji Ustawienia i ustaw obraz jako tapetę z grupy ustawień Personalizacja.

To narzędzie jest ograniczone na kilka sposobów; to tylko dla komputerów stacjonarnych, masz ograniczone dostępne kolory i nie ma opcji dla czcionki. Aplikacja jest nadal prosta w użyciu, a jeśli chcesz często aktualizować tapetę za pomocą tego samego rodzaju tapety, tj. Tekstu w jednolitym kolorze, ta aplikacja jest najwygodniejszym sposobem na zrobienie tego.

Jeśli szukasz więcej opcji kolorów lub czcionek, może być konieczne użycie innej aplikacji do edycji obrazu. Zalecamy użycie programu Paint lub Paint.net. Paint.net jest w rzeczywistości lepszą opcją, ponieważ obsługuje warstwy i znacznie ułatwia edycję obrazu. Ponadto łatwiej jest wyśrodkować tekst lub wyrównać go w Paint.net.

Jeśli chcesz, możesz użyć obrazu jako tła i dodać do niego tekst w Paint.net. Będziesz oczywiście musiał znaleźć odpowiedni kolor tekstu, aby był czytelny na bardziej zajętym tle. Z reguły biały tekst z czarną obwódką jest zwykle widoczny na dowolnym tle, niezależnie od tego, jak bardzo jest zajęty.