Udostępnij teraz w social media:

W systemie macOS dysk twardy lub dysk SSD, w zależności od tego, co masz, jest zwykle pojedynczym dyskiem. Nie partycjonujesz dysku na komputerze Mac, tak jak na komputerze PC, ale to niekoniecznie oznacza, że ​​nie możesz utworzyć dodatkowych woluminów na tym samym dysku na komputerze Mac. Możesz. W rzeczywistości Apple dodał możliwość tworzenia woluminu AFPS (wolumin Apple File System) w High Sierra. Oto jak.

Utwórz wolumin AFPS

Wolumin AFPS jest czymś, co najlepiej nadaje się na dysk SSD, jednak równie łatwo można go utworzyć na dysk twardy. Proces jest taki sam.

Sprawdź -   Jak zmienić kształt za pomocą punktów edycji w programie Microsoft PowerPoint

Otwórz Narzędzie dyskowe i kliknij przycisk Partycja. W menu, które zostanie otwarte, kliknij opcję „Głośność”.

W następnym panelu wprowadź nazwę nowego woluminu. Jeśli chodzi o tworzenie woluminu AFPS, to naprawdę wszystko, co musisz zrobić, ale staramy się ograniczyć rozmiar woluminu. Aby to zrobić, kliknij przycisk „Opcje rozmiaru” na tym panelu.

W drugim panelu, który zostanie otwarty, zarezerwujesz rozmiar woluminu. Zarezerwowany rozmiar to minimalny rozmiar woluminu. Twój główny dysk nigdy nie będzie mógł wykorzystać miejsca przydzielonego temu woluminowi w zarezerwowanym rozmiarze. Drugim opcjonalnym rozmiarem, który można ustawić dla woluminu, jest jego przydział. Limit to maksymalny rozmiar, jaki może być wolumin. Jeśli spróbujesz dodać pliki do woluminu przekraczającego ten rozmiar, nie będziesz w stanie tego zrobić. W przypadku braku limitu rozmiar woluminu zmieni się proaktywnie. Kliknij OK, a wolumin zostanie utworzony.

Sprawdź -   Jak utworzyć szablon Arkuszy Google

Wolumin zostanie zamontowany domyślnie.

Usuń wolumin APFS

Aby usunąć wolumin APFS, najpierw należy odmontować / wysunąć go. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy na lewym pasku w Finderze i wybierz opcję odmontowania / wysunięcia. Ponownie otwórz Narzędzie dyskowe i kliknij prawym przyciskiem myszy utworzony wolumin APFS. Wybierz „Usuń wolumin APFS”, a zostanie on usunięty. Wszystkie pliki w woluminie znikną po usunięciu. Zwolnione miejsce zostanie dodane z powrotem do głównego dysku. Przestrzeń zostanie w zasadzie zwolniona. Po usunięciu woluminu nie można go odzyskać, a plików nie ma.

Możesz utworzyć dowolną liczbę woluminów APFS, ale zawsze warto ograniczyć ich rozmiar.