Jak utworzyć, znaleźć i obserwować kanał

Zastanawiasz się, o co chodzi w nowej funkcji kanału WhatsApp? Rozszyfrujmy to.

WhatsApp stał się powszechnie znaną marką na całym świecie i jest dostępny na wszystkich platformach, od KaiOS, MacOS, Windows po Android i iOS. Od chwili jego powstania w 2009 roku wybierały go miliony osób.

Stało się to tak synonimem przesyłania wiadomości, że ludzie często po prostu mówią: „Wyślę ci WhatsApp”, gdy chcą wysłać wiadomość lub plik.

Przy szacunkowej liczbie 2,7 miliarda aktywnych użytkowników sukces WhatsApp jest niezaprzeczalny. Duża część zasługi to niezmiennie dobra obsługa i dodawanie funkcji. Ich najnowsza aktualizacja zawiera nową, fajną funkcję o nazwie „Kanał WhatsApp”, więc omówimy ją w tym poście, aby dowiedzieć się, o co w tym wszystkim chodzi.

Ciekawy? W takim razie zagłębmy się w to!

Czym są kanały WhatsApp?

Zakładając, że masz najnowszą wersję WhatsApp, zauważyłbyś brakującą zakładkę „Stan”. Dzieje się tak, ponieważ teraz zakładka brzmi „Aktualizacje” i zintegrowała w sobie nasz ukochany Status i nowe kanały. Status znajdziesz w zakładce Aktualizacje; powinna to być pierwsza zakładka od góry.

Funkcja kanałów w WhatsApp to usługa nadawania, która umożliwia użytkownikom śledzenie wybranego przez nich kanału, który może należeć do dowolnego tematu lub twórcy treści, który ich interesuje.

Jest to prywatny sposób, w jaki użytkownik może śledzić wszystkie aktualizacje od osób i tematów, na których mu zależy, a administratorzy tych kanałów mogą udostępniać swoim obserwującym aktualizacje w postaci zdjęć, wiadomości, filmów lub ankiet.

Ewolucja aplikacji do przesyłania wiadomości

Ta ostatnia aktualizacja dokonana przez WhatsApp to kolejny krok w jej ewolucji. Branża aplikacji do przesyłania wiadomości odnotowała znaczny rozwój w ostatnich latach.

Wszystkie aplikacje do przesyłania wiadomości wykonują to samo zadanie: dostarczają i odbierają wiadomości. Dlatego na takim rynku konieczne jest wyróżnienie się i zaoferowanie użytkownikom funkcji, których pragną i z których korzystają zgodnie z prawem, a WhatsApp dokonał tego dzięki kanałom.

Oto, co WhatsApp wprowadził na przestrzeni lat:

  • Wprowadzono wiadomości głosowe w 2013 roku
  • Dodano opcję dzwonienia do użytkowników w 2015 roku
  • W 2016 roku aplikacja została wprowadzona na systemy Windows i Mac

Ponadto dostępne są funkcje takie jak możliwość edytowania i usuwania wiadomości, kompleksowe szyfrowanie, łatwy transfer, tworzenie kopii zapasowych i przywracanie itp. To pokazuje, że WhatsApp stale się rozwija, starając się być Czadem w świecie wiadomości.

Funkcje i zalety kanałów WhatsApp

Źródło: MET

Istnieje wiele funkcji i zalet kanałów WhatsApp, ale oto tylko kilka z nich:

#1. Wszystkie aktualizacje w jednym miejscu

Dzięki funkcji kanałów nie musisz przeskakiwać między aplikacjami, aby uzyskać najnowsze aktualizacje na dowolny temat, o którym chcesz wiedzieć.

Zamiast przełączać się z jednej aplikacji do drugiej, możesz pozostać w WhatsApp, rozmawiać ze znajomymi i jednym przesunięciem sprawdzić, czy Twoje ulubione kanały wysłały jakieś nowe wiadomości, przesłane zdjęcia lub filmy albo mają aktywne ankiety. Schludny! Uwielbiam 😍 wygodę.

#2. Przechowywanie historii

WhatsApp zdecydował się zastosować tę samą filozofię w przypadku funkcji Kanały, co w przypadku systemu przesyłania wiadomości. Zamiast danych takich jak historia Twojego kanału, która będzie dostępna na zawsze, zostaną one usunięte z serwera WhatsApp w ciągu 30 dni. Obiecali skrócić okres przechowywania danych wraz z przyszłymi aktualizacjami.

Ponieważ coraz więcej osób jest świadomych i ostrożnych w korzystaniu z danych, dobrze jest widzieć, że WhatsApp podejmuje ten krok.

Przeczytaj także: Typowe oszustwa WhatsApp i jak się na nie przygotować

#3. Świetna platforma dla użytkowników i firm

Z ponad 2 miliardami aktywnych użytkowników WhatsApp jest potężną platformą, na której każda firma chciałaby stworzyć silną pozycję.

Kanały zapewniają administratorom (właścicielom/twórcom kanału) niezwykle prosty i skuteczny sposób informowania obserwujących o najnowszych wiadomościach na temat nich lub ich organizacji. Nawiązanie kontaktu z grupą docelową i utrzymywanie kontaktu jest konieczne, jeśli jakikolwiek twórca treści, firma lub organizacja ma nadzieję odnieść sukces.

Chociaż kanał może wysyłać najnowsze aktualizacje w formie wiadomości, zdjęć lub filmów, użytkownicy nie będą mogli odpowiedzieć, ponieważ otrzymali jedynie możliwość zareagowania. To tak, jakby zobaczyć post na Instagramie lub Facebooku i móc jedynie na niego zareagować, zamiast komentować. Możemy się spodziewać, że w przyszłości to się zmieni.

#4. Wolne od kosztów

Obecnie z utworzeniem kanału WhatsApp nie wiąże się żadna cena; to jest darmowe. Dzięki temu użytkownicy i firmy mogą w pełni wykorzystać tę metodę masowego rozpowszechniania wiadomości.

Ceny nie powinny ulec zmianie dla użytkowników, ale potencjalnie dla firm mogą w przyszłości nastąpić modyfikacje. Jednak nic nie można powiedzieć na pewno. Na razie liczy się to, że utworzenie kanału WhatsApp jest bezpłatne!

Jak utworzyć kanał WhatsApp

Możliwość utworzenia kanału WhatsApp nie jest obecnie dostępna dla wszystkich, ale powoli jest udostępniana każdemu użytkownikowi. W nadchodzących tygodniach powinna pojawić się możliwość ich utworzenia.

Jeśli jesteś jedną z osób, które otrzymały możliwość utworzenia kanału WhatsApp, wykonaj poniższe kroki:

Krok 1: Upewnij się, że masz najnowszą wersję WhatsApp.

Krok 2: Otwórz aplikację WhatsApp i przejdź do zakładki Aktualizacje.

Krok 3: Przewiń w dół i powinieneś zobaczyć Kanały. Obok znajdziesz ikonę +. Stuknij w niego i wybierz Nowy kanał.

Krok 4: Na ekranie pojawi się komunikat zawierający istotne informacje o kanałach i wskazówki. Kliknij Kontynuuj.

Krok 5: Zostaniesz poproszony o dodanie opisu (zawierającego potencjalnym obserwującym pewne informacje dotyczące Twojego kanału) i ikony (w zasadzie zdjęcia profilowego Twojego kanału). Możesz zdecydować się na dodanie ich również później.

Krok 6: Na koniec dotknij Utwórz kanał i gotowe!

Proces jest taki sam w przypadku Androida, iOS i WhatsApp Web. Jeśli prowadzisz firmę, do wykonania powyższych kroków potrzebujesz aplikacji WhatsApp Business.

Jak znaleźć i śledzić kanał WhatsApp

WhatsApp uczynił swój interfejs użytkownika bardzo przyjaznym dla użytkownika, więc znalezienie kanałów nie jest wcale skomplikowane. Oto jak możesz się do tego zabrać:

Krok 1: Otwórz kartę Aktualizacje w WhatsApp.

Krok 2: Przewiń w dół, aż zobaczysz sekcję Znajdź kanały. Zauważysz, że na liście znajduje się kilka kanałów.

Krok 3: Na każdym kanale na liście znajdziesz przycisk Obserwuj. Dotykając go, zaczniesz obserwować ten kanał, a kanał pojawi się w Twoich kanałach.

Możesz także stosować filtry i wyszukiwać sugestie kanałów na podstawie popularności, aktywności, daty utworzenia i regionu, co jest świetną opcją, jeśli nie masz na myśli żadnych konkretnych kanałów, które chciałbyś obserwować.

Alternatywnie, jeśli masz na myśli konkretny kanał, który chcesz wyszukać; możesz dotknąć Znajdź kanały, a następnie użyć paska wyszukiwania, aby je wyszukać.

Innym fajnym sposobem śledzenia kanału jest użycie linku. Inny użytkownik może udostępnić link do kanału, który jego zdaniem Ci się spodoba. Link do kanału będzie miał na dole przycisk „Wyświetl kanał”.

Klikając tę ​​opcję, przejdziesz do strony głównej tego kanału, skąd będziesz mógł go śledzić, jeśli chcesz, dotykając przycisku „Obserwuj” w prawym górnym rogu.

Zamykające myśli

Choć mogłoby się wydawać, że kanały WhatsApp to niepotrzebna funkcja, może się ona przydać, jeśli chcesz być na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi ulubionych twórców lub kanałów informacyjnych. Jest wciąż całkiem nowy, więc w najbliższej przyszłości możemy spodziewać się znacznie więcej ulepszeń.

Następnie wypróbuj te bramy biznesowego interfejsu API WhatsApp, aby nawiązać kontakt z klientami na dużą skalę.

x