Jak uzyskać alert o przystanku autobusowym lub pociągu na swoim iPhonie

Ludzie na różne sposoby wykorzystują długie dojazdy do pracy; niektórzy czytają, inni słuchają podcastów, a inni je przesypiają. Jedynym problemem związanym ze snem podczas szczególnie długich dojazdów jest to, że możesz przegapić swój przystanek. Transitnap to bezpłatna aplikacja na iOS, która wysyła ostrzeżenie o przystanku autobusowym lub kolejowym, gdy zbliża się czas wysiadania z autobusu lub pociągu. Musisz powiedzieć aplikacji, gdzie chcesz wysiąść, a ona obudzi Cię alarmem, zanim nadejdzie pora wysiadania.

Alarm przystanku autobusowego lub kolejowego

zainstalować Transitnap i powiedz mu, gdzie chcesz wysiąść. Aplikacja nie działa z aktualnymi rozkładami jazdy autobusów i pociągów. Zamiast tego wybierasz lokalizację, do której chcesz się dostać z mapy. Ma to oczywisty efekt uboczny; pociągi i autobusy nie wysadzają Cię pod drzwi żadnego zakładu. Będziesz musiał znaleźć i oznaczyć dokładne miejsce, w którym zatrzymuje się autobus lub pociąg, aby pozostałą część drogi do celu przejść pieszo.

Po wybraniu lokalizacji aplikacja zapyta, kiedy chcesz otrzymać powiadomienie, że czas wysiąść z autobusu / pociągu. Oblicza, kiedy ostrzec Cię według odległości, ponieważ w większości krajów z wyjątkiem Japonii czas może się różnić w przypadku transportu publicznego. Możesz wybrać, jak daleko powinieneś być, gdy włączy się alarm.

Transitnap może dać Ci zarówno sygnał dźwiękowy, jak i dźwiękowy, a alarm jest wyposażony w przycisk drzemki. Powinniśmy wspomnieć, że ta aplikacja wymaga dostępu do Twojej lokalizacji i aby działała, gdy telefon śpi, musisz zezwolić aplikacji na stały dostęp do Twojej lokalizacji. Jeśli nie może uzyskać dostępu do Twojej lokalizacji, gdy działa w tle, nie będzie w stanie powiadomić Cię o zbliżającym się przystanku.

Aplikacje, które uzyskują dostęp do Twojej lokalizacji w tle, wyczerpują baterię, więc jeśli nie masz wystarczająco naładowanego telefonu, nie powinieneś używać aplikacji. Możesz włączyć specjalne ostrzeżenie o niskim poziomie naładowania baterii, tj. 20% lub 10% lub gdy sygnał spadnie / GPS jest niedostępny, i to Cię obudzi.

Dla turystów

Chociaż Transitnap świetnie nadaje się do drzemki w transporcie publicznym, jest również przydatny, jeśli jesteś turystą. Trudno jest poruszać się po drogach kraju, którego nie znasz, więc jest to świetne narzędzie, które pomoże Ci zapamiętać, gdzie wysiąść.