01/18/2022

Jak uzyskać alert po zakończeniu zadania w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Zaplanowane zadania w systemie Windows 10 są tworzone przez system operacyjny, a także przez użytkowników. Zadania, które tworzy system Windows 10, służą do uruchamiania podstawowych usług, sprawdzania dostępności aktualizacji i okresowego sprawdzania / zapewniania, że ​​system Windows 10 jest aktywowany. Jeśli kiedykolwiek przejrzysz listę zaplanowanych zadań w aplikacji Harmonogram zadań, zobaczysz, że jest ich sporo i wszystkie działają cicho. Rzadko zdarza się, aby zadanie wskazywało, że zostało uruchomione. Dopiero gdy się nie powiedzie, możesz zobaczyć powiadomienie, ale nawet to nie jest dane. Jeśli chcesz otrzymać alert po zakończeniu zadania, musisz dodać go ręcznie.

Sprawdź -   Jak pobrać obraz ISO systemu Windows 10 bez narzędzia do tworzenia multimediów

Ponieważ musisz ręcznie dodać alert o zakończeniu zadania, nie możesz tego zrobić dla wszystkich zadań za jednym razem. Musisz ręcznie dodać alert jako akcję dla każdego zadania.

Utwórz alert

Alert, który zobaczysz, będzie zasadniczo wyświetlany w wierszu polecenia. Nie możesz łatwo przekierować go przez centrum akcji systemu Windows 10, ale jest nieco skomplikowana praca, jeśli chcesz, aby alert również dobrze wyglądał.

Najpierw utwórz zadanie, dla którego chcesz otrzymać alert. Gdy skończysz, przejdź do karty Akcje i dodaj nową akcję. Ta czynność powinna być ostatnią na liście.

Kliknij przycisk Nowy u dołu zakładki Akcja i wybierz „Uruchom program” z listy rozwijanej Akcja. W polu Program / Skrypt wpisz „cmd”.

Sprawdź -   Jak uzyskać dostęp do ustawień personalizacji w Panelu sterowania w systemie Windows 10

W polu Dodaj argumenty użyj następującego szablonu;

/C TITLE Title-of-alert &ECHO.&ECHO.&ECHO Message-of-alert &ECHO.&ECHO.&TIMEOUT alert-duration

Musisz się zmienić;

Tytuł ostrzeżenia
Komunikat ostrzegawczy
czas trwania alertu

Pola, które musisz zmienić, są dość oczywiste, z wyjątkiem pola „Czas trwania alertu”. Określa w sekundach, jak długo okno wiersza polecenia pozostaje otwarte przed automatycznym zamknięciem. Możesz go również zamknąć, dotykając dowolnego klawisza.

Korzystanie z alertów systemu Windows 10

Pokazywanie alertu za pośrednictwem alertów systemu Windows 10, tj. Powiadomienie o toastach wymaga użycia skryptu PowerShell, a skrypt będzie wymagał modułu PowerShell do działania. Szczegółowo opisałem cały proces instalacji modułu BurntToast i jak go wykorzystać do utworzenia powiadomienia toastowego. Możesz zobaczyć, że skonfigurowanie go wymaga znalezienia ikony, jeśli chcesz, aby też dobrze wyglądała.

Sprawdź -   Jak uruchomić system Linux z dysku flash USB

Gdy masz gotowy skrypt PowerShell, musisz utworzyć skrypt wsadowy, który może go uruchomić, ponieważ skrypty PowerShell nie mogą być uruchamiane automatycznie w systemie Windows 10. Ten skrypt wsadowy jest tym, co musisz dodać jako akcję dla zadania.

x