Jak uzyskać Asystenta Google na telefonie z Androidem

Asystenci osobiści są coraz bardziej popularną funkcją w smartfonach. Siri był pierwszym osobistym, aktywowanym głosem asystentem wprowadzonym na smartfonie. Od tego czasu zarówno smartfony, jak i komputery stacjonarne zostały zaktualizowane o funkcję osobistego asystenta. macOS ma Siri, a Windows ma Cortanę. Teraz jest kwestia tego, który osobisty asystent jest lepszy. Android ma własnego osobistego asystenta, który powoli dogania możliwości Siri. Android rozpoczął się od „Ok Google”, funkcji aktywowanej głosem, która może informować o pogodzie i warunkach drogowych. Od tego czasu Google opracował Asystenta Google, bardziej wyrafinowanego osobistego asystenta dla Androida. Asystent Google był pierwotnie dostępny na telefonach Pixel i urządzeniach Nexus. Jest teraz dostępny dla każdego urządzenia z Androidem Nougat lub Android Marshmallow. Oto, jak możesz pobrać Asystenta Google na swój telefon.

Zgodność z systemami operacyjnymi

Musisz mieć system Android (Marshmallow) lub Android 7 (Nougat) na swoim urządzeniu. Jeśli używasz starszej wersji lub uaktualniłeś za pomocą niestandardowej pamięci ROM, możesz lub nie być w stanie uzyskać Asystenta Google.

Zaktualizuj aplikację Google

Asystent Google jest wprowadzany wraz z wersją beta aplikacji Google 6.14. Google App to aplikacja na telefon z Androidem oznaczona ikoną „G” w charakterystycznych dla Google kolorach. Używasz go do wyszukiwania w Internecie lub na swoim urządzeniu. Jedynym problemem jest to, że musisz pobrać wersję beta, aby uzyskać Asystenta Google. Wersja beta nie jest oficjalnie dostępna. Będziesz musiał poszukać APK online. Powinniśmy ostrzec, aby nie pobierać i nie instalować APK z niezaufanego źródła.

Jeśli nie chcesz instalować nieoficjalnego pliku APK, musisz go zaktualizować w sklepie Google Play. Jeśli używasz Nougata lub Marshmallow za pośrednictwem niestandardowej pamięci ROM, nie będziesz mieć zbyt wielu problemów ze znalezieniem APK.

Użyj Asystenta Google

Przesuń w prawo, aby przejść do ekranu Google Now na swoim urządzeniu. Naciśnij i przytrzymaj przycisk ekranu głównego na swoim urządzeniu. Pojawi się monit informujący, że masz nowego asystenta. Dotknij opcji Kontynuuj na dwóch kolejnych ekranach i możesz rozpocząć korzystanie z Asystenta Google.

Kliknij przycisk mikrofonu, by poprosić Asystenta Google o najbliższą kawiarnię. Może czytać ostatnie wiadomości tekstowe i podawać prognozę pogody. Pod wieloma względami przypomina Google Now. Ma mało funkcji i funkcji, ale jest to aplikacja w wersji beta, więc spodziewaj się dodania nowych funkcji.

Wyłącz Asystenta Google

Jeśli uznasz, że Asystent Google nie jest dla Ciebie, możesz go wyłączyć. Naciśnij i przytrzymaj przycisk ekranu głównego, aby wywołać Asystenta Google. Kliknij przycisk przepełnienia i wybierz „Ustawienia” z menu, które zostanie otwarte. Spowoduje to przejście do ustawień Asystenta Google. Na samej górze znajduje się przełącznik Asystenta Google. Dotknij go, aby go wyłączyć, a na Twoim urządzeniu pozostanie tylko Google Now.

Wyłączenie Asystenta Google nie spowoduje usunięcia go z urządzenia. Po prostu wyłączy tę funkcję. Możesz go ponownie włączyć, kiedy tylko chcesz.