Jak uzyskać bogatą w funkcje przeglądarkę obrazów w przeglądarce Chrome

Chrome może otwierać popularne formaty obrazów. Możesz przeglądać pliki PNG, GIF, JPG i SVG w Chrome bez konieczności stosowania dodatkowych narzędzi. Chodzi o to, że Chrome to w zasadzie przeglądarka internetowa. Obsługuje przeglądanie wielu typów plików, ale to ułatwia jego główną funkcję, tj. Otwieranie stron internetowych. To nie jest inteligentna przeglądarka obrazów. Jeśli chcesz zrobić coś innego niż wyświetlić obraz, musisz zapisać go na pulpicie i użyć innej aplikacji, takiej jak IrfanView. Enhanced Image Viewer to rozszerzenie przeglądarki Chrome, które zapewnia bogatą w funkcje przeglądarkę obrazów w Chrome. Możesz ustawić domyślny kolor tła dla obrazu, powiększać / pomniejszać, przesuwać, obracać obraz i nie tylko.

Zainstaluj Enhanced Image Viewer i kliknij prawym przyciskiem myszy obraz w przeglądarce Chrome. Rozszerzenie dodaje opcję „Wyświetl obraz w bieżącej karcie” do menu kontekstowego. Możesz użyć tej opcji, aby otworzyć obraz lub możesz użyć domyślnej opcji „Otwórz obraz w nowej karcie”. W obu przypadkach rozszerzenie przejmie funkcję przeglądarki obrazów.

Domyślnie Enhanced Image Viewer ustawia kolor tła na biały. Wyśrodkowuje również obraz. Chrome domyślnie przyciąga obrazy w lewo. Możesz dowolnie powiększać obraz, przewijając w górę. Stuknij klawisz Q, aby obrócić go przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.

Oczywiście Enhanced Image Viewer może zrobić znacznie więcej niż to. Pozwala wybrać domyślny rozmiar, w jakim obraz zostanie otwarty. Otwórz stronę Rozszerzenia w przeglądarce Chrome i przejdź do opcji ulepszonej przeglądarki obrazów.

Lista rozwijana Rozmiar domyślny pozwala wybrać, czy obraz ma wypełniać okno, otwierać w swoim rzeczywistym rozmiarze, czy wypełniać okno tylko wtedy, gdy jest duże. Pole Kolor tła umożliwia wybór koloru tła obrazu. W przypadku jednolitego obrazu tym kolorem będzie pusta przestrzeń otaczająca obraz. W przypadku obrazu z przezroczystością ten kolor wypełni przezroczysty obszar.

Możesz zmienić domyślne wyrównanie obrazu. Chrome wyrównuje obraz do lewej, a rozszerzenie wyrównuje go na środku. Możesz wybrać wyrównanie do lewej, do środka lub do prawej. W przypadku większych obrazów można ukryć wyświetlane paski przewijania. Ulepszona przeglądarka obrazów umożliwia przesuwanie i powiększanie obrazu poprzez klikanie i przeciąganie kursora myszy.

Ulepszona przeglądarka obrazów nie pozwala na edycję obrazów. To nie jest przeznaczone. Po prostu zapewnia lepsze opcje przeglądania obrazów w Chrome. Rozszerzenie nie pozwala na przeglądanie obrazów, których Chrome nie obsługuje. Opiera się na obsłudze obrazów przez przeglądarkę i zapewnia bardziej bogatą w funkcje przeglądarkę obrazów w przeglądarce Chrome.

Zainstaluj Enhanced Image Viewer z Chrome Web Store

x