Jak uzyskać dostęp do konsoli internetowej w Chrome na Androida

Chrome ma konsolę internetową, która jest niezwykle przydatna do debugowania witryn. Dostęp do niego na komputerze jest naprawdę łatwy, ale wydaje się, że nie ma wersji Chrome na Androida. W rzeczywistości debugowanie witryn w mobilnej przeglądarce internetowej staje się skomplikowane, ponieważ niewiele przeglądarek ma wbudowaną konsolę internetową do debugowania. Jeśli używasz Chrome na urządzeniu z Androidem, możesz uzyskać dziennik konsoli dla dowolnej witryny. Jedynym haczykiem jest to, że będziesz musiał do tego użyć pulpitu. Wszystko tu idzie; Windows, Linux lub macOS, ale na komputerze musi być zainstalowana przeglądarka Chrome.

Na telefonie z Androidem

Na telefonie z Androidem musisz zrobić trzy rzeczy;

  1. Zainstaluj Chrome.
  2. Włącz opcje programisty. Możesz to zrobić, przechodząc do aplikacji Ustawienia, znajdując System i dotykając numeru kompilacji siedem razy.
  3. Włączyć debugowanie USB. Przejrzyj opcje dla programistów i włącz tam debugowanie USB.

Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności otwórz Chrome na telefonie i podłącz telefon do komputera za pomocą kabla do transmisji danych. Jeśli pojawi się monit, zezwól na debugowanie USB w telefonie. Przejdź do strony, którą chcesz debugować.

Na pulpicie

Otwórz Chrome na pulpicie. Wklej następujące elementy na pasku adresu URL i naciśnij Enter.

chrome://inspect/#devices

Twój telefon z Androidem pojawi się tutaj. Kliknij opcję Sprawdź pod kartą, dla której chcesz wyświetlić konsolę internetową.

Otworzy się nowe okno. Możesz wchodzić w interakcję z przeglądarką Chrome na telefonie z Androidem za pomocą lewego panelu w tym oknie lub z urządzeniem na urządzeniu, o ile nie odłączysz go od komputera.

W prawym dolnym rogu zobaczysz konsolę. Gdy skończysz już z nim współdziałać i będziesz gotowy do zapisania dziennika konsoli, kliknij prawym przyciskiem myszy wewnątrz konsoli i wybierz opcję zapisywania. Plik dziennika jest zapisywany jako plik LOG, ale można go wyświetlić za pomocą dowolnego edytora tekstowego.

Działa to tylko między przeglądarkami Chrome, a nie między przeglądarkami opartymi na Chromium. Przeglądarki oparte na chromie mogą mieć wewnętrzną stronę dla urządzeń, ale szanse na wykrycie Chrome na telefonie z Androidem lub dowolnej innej przeglądarce na telefonie z Androidem są niewielkie. Jeśli chcesz przetestować witrynę w określonej przeglądarce opartej na Chromium, możesz wypróbować tę sztuczkę i sprawdzić, czy masz szczęście, ale w większości jest to funkcja Chrome.