Jak uzyskać dostęp do konsoli internetowej w Chrome na Androida

Udostępnij teraz w social media:

Chrome ma konsolę internetową, która jest niezwykle przydatna do debugowania witryn. Dostęp do niego na komputerze jest naprawdę łatwy, ale wydaje się, że nie ma wersji Chrome na Androida. W rzeczywistości debugowanie witryn w mobilnej przeglądarce internetowej staje się skomplikowane, ponieważ niewiele przeglądarek ma wbudowaną konsolę internetową do debugowania. Jeśli używasz Chrome na urządzeniu z Androidem, możesz uzyskać dziennik konsoli dla dowolnej witryny. Jedynym haczykiem jest to, że będziesz musiał do tego użyć pulpitu. Wszystko tu idzie; Windows, Linux lub macOS, ale na komputerze musi być zainstalowana przeglądarka Chrome.

Na telefonie z Androidem

Na telefonie z Androidem musisz zrobić trzy rzeczy;

  1. Zainstaluj Chrome.
  2. Włącz opcje programisty. Możesz to zrobić, przechodząc do aplikacji Ustawienia, znajdując System i dotykając numeru kompilacji siedem razy.
  3. Włączyć debugowanie USB. Przejrzyj opcje dla programistów i włącz tam debugowanie USB.

Po wykonaniu wszystkich powyższych czynności otwórz Chrome na telefonie i podłącz telefon do komputera za pomocą kabla do transmisji danych. Jeśli pojawi się monit, zezwól na debugowanie USB w telefonie. Przejdź do strony, którą chcesz debugować.

Na pulpicie

Otwórz Chrome na pulpicie. Wklej następujące elementy na pasku adresu URL i naciśnij Enter.

chrome://inspect/#devices

Twój telefon z Androidem pojawi się tutaj. Kliknij opcję Sprawdź pod kartą, dla której chcesz wyświetlić konsolę internetową.

  Jak skonfigurować łącze Steam na iPhonie, iPadzie i Apple TV

Otworzy się nowe okno. Możesz wchodzić w interakcję z przeglądarką Chrome na telefonie z Androidem za pomocą lewego panelu w tym oknie lub z urządzeniem na urządzeniu, o ile nie odłączysz go od komputera.

W prawym dolnym rogu zobaczysz konsolę. Gdy skończysz już z nim współdziałać i będziesz gotowy do zapisania dziennika konsoli, kliknij prawym przyciskiem myszy wewnątrz konsoli i wybierz opcję zapisywania. Plik dziennika jest zapisywany jako plik LOG, ale można go wyświetlić za pomocą dowolnego edytora tekstowego.

Działa to tylko między przeglądarkami Chrome, a nie między przeglądarkami opartymi na Chromium. Przeglądarki oparte na chromie mogą mieć wewnętrzną stronę dla urządzeń, ale szanse na wykrycie Chrome na telefonie z Androidem lub dowolnej innej przeglądarce na telefonie z Androidem są niewielkie. Jeśli chcesz przetestować witrynę w określonej przeglądarce opartej na Chromium, możesz wypróbować tę sztuczkę i sprawdzić, czy masz szczęście, ale w większości jest to funkcja Chrome.

x