Jak uzyskać dostęp do strony Microsoft Edge about:flags

Microsoft Edge jest oparty na Chromium. Większość funkcji dostępnych w Google Chrome jest teraz dostępna w Microsoft Edge, ale z pewnymi modyfikacjami. Na przykład zamiast synchronizować dane z kontem Google, Microsoft Edge zsynchronizuje się z Twoim kontem Microsoft.

Flagi Microsoft Edge

Microsoft Edge o:flagach

Chromium ma funkcje eksperymentalne i nadchodzące funkcje. Te funkcje, zanim przejdziesz do stabilnej wersji przeglądarki, można włączyć ze strony Flagi. Flagi to w zasadzie nazwa Chromium, która nadaje te eksperymentalne funkcje. Microsoft Edge też je ma.

Uzyskaj dostęp do Microsoft Edge na temat:flagi

Dostęp do strony Flag w Microsoft Edge jest dość łatwy.

Otwórz Microsoft Edge.
Wklej tę krawędź://flagi/ w pasku adresu URL.
Dotknij Enter.
Strona z flagami zostanie załadowana.

Zmień flagę w Microsoft Edge

Możesz modyfikować flagę w Microsoft Edge. Spowoduje to włączenie i wyłączenie funkcji, do której jest przeznaczony.

Otwórz Microsoft Edge.
Przejdź do strony Edge Flags (patrz poprzedni rozdział).
Szukaj flagi.
Otwórz menu rozwijane obok flagi.
Zmień stan flagi na Włączone lub Wyłączone.
Uruchom ponownie Edge, aby zastosować zmianę.

Uwaga: Niektóre flagi mogą mieć dodatkowe opcje lub opcje inne niż Włączone/Wyłączone. Zależy to od flagi, chociaż Enabled/Disabled są najczęstsze. Przeczytaj opis flagi, aby dowiedzieć się, co robią opcje na liście rozwijanej.

Zresetuj flagi w Microsoft Edge

Flagi nie zawsze są stabilne. Możesz je włączyć lub wyłączyć, ale mogą powodować problemy z przeglądarką. Możesz zresetować flagę tak łatwo, jak możesz ją włączyć lub wyłączyć.

Otwórz Microsoft Edge.
Przejdź do strony Flagi.
Poszukaj niebieskiej kropki obok flagi. Niebieska kropka oznacza flagę, która została zmodyfikowana.
Otwórz menu rozwijane obok flagi.
Wybierz opcję Domyślna.
Uruchom ponownie Microsoft Edge, aby zastosować zmianę.
Flaga zostanie zresetowana.

Wniosek

Zmienione flagi pojawiają się u góry strony Flag. Włączenie flagi może nie zawsze uruchamiać tę funkcję. W niektórych przypadkach funkcja może być nadal włączana/wyłączana dla poszczególnych kont. Flagi pojawiają się i znikają w zależności od wersji przeglądarki. Nie ma gwarancji, że flaga stanie się stabilną funkcją. Może zostać całkowicie usunięty, niezależnie od tego, czy działa dobrze i czy podoba się użytkownikom. Flagi, które widzisz w Edge, mogą różnić się od tych, które widzisz w Chrome. Nastąpi znaczne nakładanie się, ale nie musi to oznaczać, że zawsze będą tam te same flagi. Ponadto niektóre flagi mogą zachowywać się inaczej w Edge niż w Chrome.