01/18/2022

Jak uzyskać dostęp do usług iCloud na Androida

Udostępnij teraz w social media:

Użytkownicy Apple mogą przechowywać swoje notatki, zdjęcia, kontakty i ustawienia w swojej pamięci masowej iCloud i synchronizować je na wielu urządzeniach Apple. Dostęp do danych iCloud na Androidzie jest trudniejszym procesem, ale jest możliwy. Oto jak.

Po pierwsze, musisz zdawać sobie sprawę z ograniczeń. Apple z założenia nie współpracuje dobrze z innymi urządzeniami innych niż Apple. Możesz z łatwością korzystać z iCloud na Macu, iPhonie lub iPadzie, ale w najbliższym czasie nie zobaczysz oficjalnej aplikacji na iCloud na Androida.

Korzystanie z iCloud Online na Androidzie

Jedynym obsługiwanym sposobem uzyskania dostępu do usług iCloud na Androidzie jest skorzystanie z witryny iCloud. Twój dostęp jest nadal dość ograniczony – początkowo będziesz mieć dostęp tylko do zapisanych zdjęć i notatek, a także do usługi „Znajdź iPhone’a”.

Aby rozpocząć, udaj się do Witryna iCloud na urządzeniu z systemem Android i zaloguj się przy użyciu swojego Apple ID i hasła.

Jeśli skonfigurowałeś uwierzytelnianie dwuskładnikowe na swoim koncie iCloud, możesz potrzebować urządzenia z systemem macOS, iOS lub iPadOS podłączonego do konta, aby otrzymać kod umożliwiający zalogowanie się.

Wpisz kod, który pojawia się na urządzeniu Apple podczas procesu logowania w systemie Android, jeśli tak jest.

Dwuskładnikowy kod uwierzytelniający do logowania iCloud, wyświetlany na urządzeniu z systemem macOS

Witryna iCloud zapyta Cię, czy ufasz przeglądarce, której używasz do logowania. Jeśli urządzenie należy do Ciebie, naciśnij przycisk „Zaufaj” – nie musisz podawać sześciocyfrowego kodu z innego systemu iOS, iPadOS, lub urządzenie macOS, aby zalogować się ponownie.

W przeciwnym razie dotknij „Nie ufaj” lub „Nie teraz”, aby kontynuować bez ufania urządzeniu.

Sprawdź -   Jak dodawać pliki muzyczne do Lollypop w systemie Linux

Kliknij Zaufaj, aby zaufać swojemu urządzeniu po zalogowaniu się do iCloud na Androidzie

Korzystanie z iCloud Photos, Notes i Find iPhone na Androidzie

Jeśli Twoje dane logowania są poprawne, powinieneś zobaczyć (dość ograniczony) pulpit nawigacyjny iCloud na Androida.

Możesz dotknąć „Ustawienia konta”, aby uzyskać dostęp do ustawień konta Apple lub wybrać jedną z trzech wymienionych ikon, aby uzyskać dostęp do usług Notatki, Zdjęcia lub Znajdź iPhone’a.

Pulpit nawigacyjny iCloud wyświetlany w systemie Android

Są to jedyne usługi, które Apple umożliwia łatwe przeglądanie na urządzeniu z Androidem za pomocą przeglądarki mobilnej.

Dostęp do Zdjęć iCloud

Naciśnięcie ikony „Zdjęcia” spowoduje wyświetlenie zapisanych zdjęć iCloud.

Możesz kliknąć przycisk „Prześlij”, aby przesłać nowe zdjęcia. Wybierz dowolne elementy, aby wyświetlić je lub usunąć z magazynu iCloud lub pobrać jako pliki lokalne na urządzenie z systemem Android.

Sekcja Zdjęcia w witrynie iCloud, wyświetlana w systemie Android

Uzyskiwanie dostępu do iCloud Notes

Naciśnięcie ikony „Notatki” spowoduje wyświetlenie zapisanych notatek iCloud.

Podobnie jak w przypadku iCloud Photos, ta sekcja została zoptymalizowana do przeglądania mobilnego. Możesz przeglądać, edytować i usuwać istniejące notatki lub kliknąć przycisk „Dodaj” w lewym górnym rogu, aby utworzyć nową notatkę.

Notatki iCloud, wyświetlane w systemie Android przy użyciu przeglądarki Chrome

Korzystanie z funkcji Znajdź iPhone’a w systemie Android

Ostatnią usługą, do której można łatwo uzyskać dostęp w systemie Android za pomocą witryny iCloud, jest usługa Znajdź iPhone’a. Aby rozpocząć, stuknij ikonę „Znajdź iPhone’a” na głównym pulpicie iCloud.

Na tym etapie może być konieczne ponowne wprowadzenie hasła do konta Apple i podanie sześciocyfrowego kodu uwierzytelniającego.

Ekran logowania do usługi iCloud Find iPhone, wyświetlany w przeglądarce Chrome w systemie Android

Po potwierdzeniu zostanie wyświetlona lista urządzeń Apple (w tym urządzeń iOS, iPadOS i macOS) podłączonych do Twojego konta. Stuknij dowolne z wymienionych urządzeń, aby zobaczyć, gdzie były ostatnio widziane i czy są obecnie aktywne.

Naciśnij przycisk „Play Sound”, aby zlokalizować urządzenie lub „Erase iPhone”, „Erase iPad” lub „Erase Mac”, aby zdalnie wyczyścić urządzenie. Możesz także użyć funkcji trybu utraconego, aby wyświetlić komunikat na ekranie urządzenia Apple, jeśli zgubiłeś urządzenie.

Sprawdź -   5 podstawowych kroków rozwiązywania problemów w celu rozwiązania problemów z Windows 10

Aby to zrobić, naciśnij przycisk „Lost Mode”.

Usługa Znajdź iPhone'a na Androida, pokazująca urządzenie iPad

Korzystanie z innych usług iCloud w systemie Android

Chociaż możesz uzyskać dostęp do niektórych usług iCloud w aplikacjach innych firm, te aplikacje nie są oficjalne, a ich jakość i skuteczność w uzyskiwaniu dostępu do iCloud będą się różnić.

Najłatwiejszą usługą, do której można uzyskać dostęp, jest konto e-mail iCloud. Możesz skonfigurować dostęp do poczty iCloud na Androidzie za pomocą Gmaila lub innej aplikacji do obsługi poczty e-mail. Umożliwi to wysyłanie i odbieranie wiadomości e-mail z konta e-mail iCloud za pomocą urządzenia z systemem Android.

Dostęp do innych usług można uzyskać za pośrednictwem witryny iCloud, ale aby je wyświetlić, musisz przełączyć się na tryb pulpitu przeglądarki. Nie będziemy tego robić, nie jest to najłatwiejszy sposób przeglądania kalendarza lub kontaktów iCloud, nawet jeśli masz duży mobilny wyświetlacz. Powinien nadal działać, ale nie oczekuj takiego samego doświadczenia użytkownika, jakie znajdziesz na urządzeniu z systemem iOS lub iPadOS.

Aby korzystać z tych usług iCloud w systemie Android, zaloguj się do witryny iCloud za pomocą Chrome na Androida. Po zalogowaniu się stuknij ikonę menu hamburgera w prawym górnym rogu, a następnie zaznacz pole wyboru „Witryna na komputery”.

Spowoduje to anulowanie strony mobilnej i załadowanie jej odpowiednika na komputery stacjonarne w witrynie iCloud.

Kliknij opcję Witryna na komputery, aby wyłączyć przeglądanie witryn mobilnych w przeglądarce Chrome na Androida

Pojawi się pełna gama usług iCloud, chociaż strona będzie trudniejsza do odczytania. W tym momencie możesz przełączyć się na tryb poziomy na urządzeniu z Androidem, aby uzyskać lepszą nawigację.

Stąd dotknij dowolnej usługi, aby uzyskać do nich dostęp. Na przykład dotknięcie „Przypomnienia” załaduje listę zapisanych przypomnień iCloud.

Pulpit nawigacyjny iCloud w systemie Android, pokazany w trybie widoku pulpitu

Ponieważ nie jest to obsługiwany tryb widoku, funkcje tych usług w systemie Android mogą się różnić. Poruszanie się po tych usługach będzie trudne, ale powinieneś być w stanie użyć tego trybu widoku, aby uzyskać dostęp do zapisanych kontaktów, kalendarza i miejsca do przechowywania plików w iCloud Drive.

Sprawdź -   Jak sprawdzić, jaki poziom interfejsu API Camera2 obsługuje Twój telefon z systemem Android

Inne usługi, takie jak Pages i Numbers, powinny technicznie ładować i umożliwiać przeglądanie plików, ale nie będą użyteczne w żaden znaczący sposób.

Instalowanie iCloud jako progresywnej aplikacji internetowej na Androida

Jeśli chcesz regularnie korzystać z usług iCloud na Androidzie, warto dodać go do ekranu głównego jako progresywną aplikację internetową (PWA). Pozwala to otwierać stronę iCloud jak „prawdziwą” aplikację, bez konieczności wcześniejszego otwierania Chrome.

Aby to zrobić, przejdź do witryny iCloud w przeglądarce Android Chrome. Stuknij ikonę menu hamburgera w prawym górnym rogu, a następnie wybierz opcję „Dodaj do ekranu głównego”.

Naciśnij Zapisz na ekranie głównym, aby zapisać stronę jako progresywną aplikację internetową na Androida

Musisz nadać swojemu iCloud PWA odpowiednią nazwę. Użyj domyślnej nazwy „iCloud” lub zmień jej nazwę, a następnie dotknij przycisku „Dodaj”, aby potwierdzić.

Nazwij swoją aplikację iCloud PWA, a następnie stuknij przycisk Dodaj, aby dodać ją do ekranu głównego Androida

Następnie musisz długo nacisnąć i przeciągnąć ikonę, która pojawia się na ekranie głównym, umieszczając ją w miejscu, które najbardziej Ci odpowiada. Twoje instrukcje ekranowe mogą się różnić w zależności od wersji Androida.

Możesz też dotknąć przycisku „Dodaj”, aby aplikacja została automatycznie umieszczona na ekranie głównym.

Stuknij przycisk Dodaj, aby dodać aplikację iCloud PWA do ekranu głównego

Spowoduje to dodanie ikony iCloud do ekranu głównego Androida. Kliknięcie tej ikony spowoduje załadowanie iCloud w całkowicie odizolowanym środowisku podobnym do aplikacji.

Stuknij ikonę iCloud na ekranie głównym, aby załadować iCloud PWA na Androida

Nie będziesz mógł przełączyć się do trybu pulpitu za pomocą PWA, więc będziesz ograniczony do dostępu do zdjęć, notatek i usług Znajdź iPhone’a w iCloud.

Omówiliśmy listę możliwych usług iCloud, do których można uzyskać dostęp na Androidzie, ale niektóre są poza zasięgiem. Nie możesz w ogóle używać iMessage na Androidzie, ani nie można używać Apple AirDrop na Androidzie.

Będziesz musiał użyć alternatyw dla wielu platform, takich jak WhatsApp i Snapdrop jako zamiennik tych usług.

x