Windows 10 ma wiele świetnych narzędzi do rozwiązywania problemów, które mogą naprawić uszkodzone pliki, błędy dysku i problemy z siecią w systemie. Wiele z tych narzędzi jest uruchamianych z wiersza polecenia. Dla niektórych może to być wadą, ponieważ nie każdy czuje się komfortowo przy użyciu narzędzia wiersza poleceń, ale dostęp do narzędzia można uzyskać spoza systemu Windows 10, tj. Nawet jeśli nie możesz uruchomić komputera z pulpitu, nadal możesz uzyskać dostęp do wiersza polecenia, który może być pomocne, gdy nie możesz uruchomić narzędzi GUI z pulpitu.

Uzyskaj dostęp do wiersza polecenia, gdy system Windows 10 nie uruchamia się

Istnieją dwa sposoby uzyskania dostępu do wiersza polecenia, gdy system Windows 10 nie uruchamia się. Możesz uzyskać do niego dostęp z menu Rozwiązywanie problemów lub możesz uzyskać do niego dostęp z nośnika instalacyjnego / środowiska przywracania. Metody środowiska przywracania należy używać, gdy w ogóle nie widać programu ładującego systemu Windows 10.

Sprawdź -   Jak poprawić wydajność gier w systemie Linux za pomocą Feral GameMode

1. Menu rozwiązywania problemów w systemie Windows 10

Ta metoda zakłada, że ​​po naciśnięciu przycisku zasilania na ekranie widać logo systemu Windows 10 i animację ładowania. W zasadzie utkniesz w pętli rozruchowej, w której system ciągle się restartuje.

Naciśnij przycisk zasilania w systemie Windows 10, aby go włączyć. Zaczekaj, aż pojawi się logo Windows 10. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, aby wymusić wyłączenie systemu. Ponownie włącz komputer. Powtarzaj kroki 1-4, aż zobaczysz menu Rozwiązywanie problemów. Zwykle wykonanie zadania wymaga 3 wymuszonych wyłączeń. Po wyświetleniu menu Rozwiązywanie problemów przejdź do Opcje zaawansowane> Wiersz polecenia.

2. Nośnik instalacyjny Windows 10 / Środowisko odzyskiwania

Musisz mieć pod ręką nośnik instalacyjny systemu Windows 10. Nie ma znaczenia, którą wersję instaluje nośnik, o ile ją masz.

Sprawdź -   5 najlepszych lekkich przeglądarek dla Raspberry Pi

Wyłącz system Windows 10. Włącz system i uruchom system BIOS. Ustaw pierwsze urządzenie startowe tak, aby było takie samo jak urządzenie, na którym znajduje się nośnik instalacyjny, np. USB. Wyłącz system. Podłącz nośnik instalacyjny (zwykle USB) do systemu. Włącz system. Pozwól na załadowanie początkowego ekranu instalacji systemu Windows 10. Kliknij opcję „Napraw komputer”. Przejdź do Opcje odzyskiwania systemu> Wiersz polecenia.

Wniosek

Po uzyskaniu dostępu do wiersza polecenia możesz uruchomić prawie wszystkie obsługiwane przez niego narzędzia. Obejmuje to sprawdzenie dysku, skanowanie plików systemowych i nie tylko. Jeśli wszystko wygląda źle i może być konieczne wykonanie nowej instalacji, możesz użyć wiersza polecenia, aby skopiować / przenieść ważne pliki z pulpitu do innej lokalizacji lub dysku. Zajmie to trochę czasu, ponieważ wszystko zostanie zrobione za pomocą poleceń, ale głównie będziesz używać poleceń do przełączania się między folderami i kopiowania / wklejania plików.

Sprawdź -   Jak spać ekran w systemie Windows 10

ZAPISZ SIĘ DO NASZEJ

newsblog.pl