Udostępnij teraz w social media:

Karteczki samoprzylepne w systemie Windows 10 zostały niedawno poddane przeglądowi. Windows 10 1809 nadal nie jest jeszcze dostępny, ale nowa aplikacja Sticky Notes jest dostępna, nawet jeśli używasz starszej wersji systemu Windows 10. Nowa aplikacja ma sporo funkcji i możesz teraz uzyskać dostęp do Windows 10 Sticky Notes online.

Windows 10 Sticky Notes Online

Aby uzyskać dostęp do notatek z Sticky Note online, musisz zalogować się do aplikacji Sticky Notes za pomocą swojego konta Microsoft. Aby to zrobić, otwórz aplikację Sticky Notes i kliknij przycisk więcej opcji na karteczce. Wybierz opcję Wszystkie notatki. Spowoduje to otwarcie panelu z przyciskiem koła zębatego u góry. Kliknij go i kliknij opcję Zaloguj się.

Sprawdź -   Jak korzystać z Lupy w systemie Windows 10

Jeśli masz dużo notatek, poczekaj kilka sekund, zanim przejdziesz do trybu online, aby je przejrzeć. Tutaj możesz uzyskać dostęp do swoich notatek z Sticky Notes online.

Wszystkie notatki utworzone na komputerze są synchronizowane online. Kiedy tworzysz nową notatkę i edytujesz ją, zobaczysz ikonę synchronizacji na pasku tytułu notatki. Synchronizacja notatki nie zajmuje dużo czasu, ale będzie można ją złapać.

Jest jednak pewien haczyk; jeśli wylogujesz się z aplikacji Sticky Note, żadna z Twoich notatek nie będzie już dostępna w aplikacji. Możesz wylogować się z aplikacji, a notatki zostaną zapisane w systemie, ale po zalogowaniu się wszystkie notatki z pulpitu zostaną zsynchronizowane z wersją online. Jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się wylogować, nie będziesz już mieć dostępu do tych notatek na pulpicie.

Sprawdź -   Jak zmienić wysokość lub szerokość paska zadań w systemie Windows 10

Jest to prawdopodobnie najbardziej szalony sposób działania dowolnej aplikacji do robienia notatek, niezależnie od tego, czy jest to bogata w funkcje i zorientowana na produktywność, czy też alternatywa dla notatnika. Możliwe, że jest to przeoczenie ze strony Microsoftu i takich nie brakuje przez ostatnie kilka miesięcy. Być może w końcu to naprawią. Może znieść wskazówkę z aplikacji Notatki na iOS i macOS. Możesz nie tylko synchronizować notatki między komputerem a iPhonem, ale możesz także uzyskać do nich dostęp z iCloud online, a jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się przestać synchronizować je z iCloud, nadal będziesz mieć do nich dostęp na komputerze i telefonie. Nic z tego nie jest trudne do rozgryzienia, ale wydaje się, że Microsoft mimo wszystko grzebał w tym.

Sprawdź -   Jak wyłączyć zmianę kolejności elementów paska zadań w systemie Windows 10