Właściciele komputerów Mac są przyzwyczajeni do tego, ale nadgorliwi dostawcy usług internetowych i rządy mogą narzucać bloki witryn, do których nawet najdelikatniejsze nowe urządzenie Apple nie ma dostępu. Jednak dzięki sieci VPN kompatybilnej z Mac OS możesz przebijać geobloki i cenzurę, aby przywrócić pełną funkcjonalność komputera Mac. Pokażemy ci, jak w dzisiejszym artykule.

Nie masz dostępu do swoich ulubionych stron? Chcesz odblokować witrynę na komputerze Mac i nie wiesz, od czego zacząć? Nie martw się, masz do wyboru wiele opcji. Dostęp do zablokowanych stron na sprzęcie Mac może być tak prosty, jak uruchomienie specjalistycznego oprogramowania przy każdym połączeniu z Internetem. Sieci VPN są szczególnie wydajne pod tym względem, ponieważ umożliwiają dostęp do zablokowanych treści bez poświęcania ogólnej prędkości. Przeczytaj poniżej nasz pełny przewodnik na temat jak odblokować strony internetowe na komputerze Mac.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Zacznij od niezawodnego VPN

Odblokowanie stron internetowych nie zawsze jest łatwym zadaniem. Trzeba wziąć pod uwagę dziesiątki barier, od zapór korporacyjnych po bloki ISP i rządową cenzurę. Na szczęście VPN są jednym z najlepszych narzędzi typu catch-all, które mogą odblokować ogromną większość stron internetowych bez dodatkowego wysiłku z Twojej strony. Po prostu zarejestruj się, zainstaluj i możesz uzyskać dostęp do zablokowanych treści!

Dlaczego potrzebujesz VPN?

Zapewnienie bezpieczeństwa danych podczas korzystania z Internetu nigdy nie było ważniejsze. Wiadomo, że rządy podejmują masową inwigilację w celu zbierania informacji i przechowywania ich do późniejszego wykorzystania. Dostawcy usług internetowych zbierają dane i sprzedają je oferentowi, który zaoferował najwyższą cenę. Nawet witryny sieci społecznościowych, których używamy do szpiegowania naszych działań online, nawet gdy przeglądamy inne strony internetowe. Łączenie się z Internetem bez jakiejkolwiek ochrony stało się odpowiedzialnością, dlatego VPN jest niezbędny.

Wirtualne sieci prywatne zapewniają bogactwo funkcji prywatności i anonimowości, wszystko przez szyfrowanie. Ten proces otacza każdy pakiet danych, który pozostawia urządzenie w warstwie niezniszczalnego kodu kryptograficznego. Nikt nie może zobaczyć, co znajduje się w tych pakietach, z wyjątkiem Twojego urządzenia i sieci VPN, tworząc bezpieczny tunel prywatności między Tobą a Internetem. Sieci VPN przypisują również nielokalny adres IP za każdym razem, gdy się łączysz, aby utrudnić śledzenie Twojej rzeczywistej lokalizacji.

Krytyczne funkcje VPN

Jeśli chodzi o dostęp do zablokowanych witryn na komputerze Mac, nie wszystkie sieci VPN są sobie równe. Poniżej znajdują się najważniejsze funkcje, które należy wziąć pod uwagę, szukając silnej sieci VPN.

 • Reputacja – Czy możesz zaufać swojej sieci VPN? Korzystanie z dobrze ugruntowanych usług, które zalecają tysiące użytkowników, jest dobrym punktem wyjścia do zapewnienia bezpieczeństwa danych.
 • Silne szyfrowanie – 256-bitowe szyfrowanie AES to branżowy standard zabezpieczania komunikacji online. Cokolwiek mniej, a możesz ryzykować odkrycie swojej tożsamości.
 • Polityka rejestrowania – Sieci VPN mogą przechowywać dzienniki Twojej działalności, podobnie jak dostawca usług internetowych. Aby tak się nie stało, skorzystaj z usługi, która ma ścisłe zasady zerowego logowania.
 • Dostępność oprogramowania – Aby uzyskać dostęp do funkcji usługi, musisz uruchomić niestandardowe oprogramowanie VPN na komputerze Mac. Jeśli nie obsługują systemu Mac OS, nie masz szczęścia.
 • Dodatki bezpieczeństwa – Czy VPN oferuje automatyczny przełącznik zabijania? Ochrona przed wyciekiem DNS? Zaciemnianie tożsamości? Pomagają one ukryć się w Internecie, a jednocześnie zapewniają dodatkowe narzędzia dostępu do zablokowanych stron internetowych.

Zalecane sieci VPN do odblokowywania witryn internetowych na komputerach Mac

Zastosowaliśmy powyższe kryteria, aby wybrać jedne z najbardziej niezawodnych usług VPN w celu uzyskania dostępu do zablokowanych stron internetowych. Używaj ich na komputerze Mac, telefonie iPhone lub dowolnym innym posiadanym urządzeniu. Za każdym razem, gdy się połączysz, będziesz cieszyć się bezpiecznym przeglądaniem.

Sprawdź -   Jak naprawić plik OST / PST programu Outlook w systemie Windows 10

1. ExpressVPN

ExpressVPN to niesamowita sieć VPN. Jest to jedna z najszybszych sieci VPN na rynku, idealna do strumieniowego przesyłania filmów i pobierania dużych plików. ExpressVPN jest również niezwykle łatwy w użyciu, oferując niestandardowe oprogramowanie i aplikacje dla szerokiej gamy platform, w tym Mac OS i iPhone. Wszystko to ma pełny dostęp do sieci ExpressVPN obejmującej ponad 3000 serwerów w 94 różnych krajach, co zapewnia szybkie połączenie bez względu na to, gdzie potrzebujesz wirtualnego adresu IP.

Po stronie prywatności ExpressVPN zapewnia silne 256-bitowe szyfrowanie AES dla wszystkich danych w połączeniu z zasadą zerowego logowania ruchu, żądań DNS i adresów IP. Oba te elementy chronią twoje dane przed wścibskimi oczami, umożliwiając dostęp do zablokowanych stron internetowych bez pozostawiania śladu bułki tartej. Otrzymujesz również ochronę przed wyciekiem DNS i funkcje automatycznego wyłączania zabójstw dzięki niestandardowemu oprogramowaniu ExpressVPN.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • OFERTA SPECJALNA: 3 miesiące za darmo (49% zniżki – link poniżej)
 • Superszybkie serwery (minimalna utrata prędkości)
 • Torrentowanie dozwolone
 • Ścisłe zasady braku logowania
 • Obsługa klienta (czat 24/7).
Cons

 • Plan miesięczny ma wysoki koszt.

2. NordVPN

NordVPN to godna zaufania, szybka i niezawodna sieć VPN, która oferuje dostęp do jednej z największych sieci w branży. Z upływem czasu lista stale rośnie, ale w momencie pisania NordVPN ma ponad 5400 serwerów w 59 różnych krajach, co oznacza, że ​​nigdy nie będziesz miał trudności ze znalezieniem szybkiego serwera w wybranym przez Ciebie miejscu. NordVPN pozwala również korzystać z niesamowitych zabezpieczeń i funkcji odblokowywania witryn, takich jak podwójne szyfrowanie, routing przez VPN przez sieć VPN i ochrona przed DDoS.

NordVPN ma również ścisłe zasady zerowego logowania, które obejmują przepustowość, ruch, znaczniki czasu i dostęp do DNS, więcej niż większość konkurentów, a wiele z nich zapewnia bezpieczeństwo wszystkich danych. Niestandardowe oprogramowanie dla systemu Mac i iOS jest również wyposażone w automatyczny przełącznik zabijania i funkcje ochrony przed wyciekiem DNS, a wszystkie dane opuszczające komputer będą zabezpieczone silnym 256-bitowym szyfrowaniem AES.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • Odblokowuje US Netflix, iPlayer, Amazon Prime i inne usługi przesyłania strumieniowego
 • Zadziwiająca liczba serwerów
 • 2048-bitowe klucze SSL i ochrona przed wyciekiem DNS
 • Ścisłe zasady dotyczące zerowych dzienników dotyczące zarówno ruchu, jak i metadanych
 • Polityka gwarancji zwrotu pieniędzy (30 dni).
Cons

 • Niektóre serwery mogą być zawodne
 • Nie można określić miasta ani prowincji w aplikacji.

3. CyberGhost

CyberGhost zapewnia bezpieczne połączenie i szybką obsługę bez względu na to, gdzie mieszkasz. Firma VPN prowadzi dużą sieć, która zapewnia błyskawiczne połączenia na komputerach Mac, PC i smartfonach. Ponad 5700 serwerów jest obecnie online, obejmując 90 krajów z dziesiątkami opcji w każdym regionie. Potrzebujesz prędkości, aby uzyskać dostęp do zablokowanych stron, a CyberGhost zdecydowanie to zapewnia.

Jeśli chodzi o prywatność, CyberGhost oferuje 256-bitowe szyfrowanie AES, branżowy standard ochrony danych przed złamaniem, w połączeniu z dokładną polityką zerowego rejestrowania ruchu, znaczników czasu i adresu IP. Ochrona przed wyciekiem DNS i automatyczny przełącznik zabijania zapewniają, że Twoja tożsamość pozostaje ukryta, bez względu na to, do których stron masz dostęp, umożliwiając surfowanie i przesyłanie strumieniowe wszystkiego, co chcesz, bez poświęcania prywatności.

Przeczytaj naszą pełną recenzję CyberGhost.

Plusy

 • NISKA CENA: 6 DODATKOWYCH miesięcy bezpłatnie (79% zniżki – link poniżej)
 • Dozwolone torrentowanie peer-to-peer (P2P)
 • Nie wykryto wycieków
 • Brak plików dziennika
 • Wsparcie 24/7 na żywo.
Cons

 • Niektórych witryn streamingowych nie można odblokować.

4. PureVPN

PureVPN zapewnia więcej niż tylko ochronę VPN. Jeśli chcesz odblokować witryny na komputerze Mac i chcesz zachować całkowite bezpieczeństwo, ta sprytna usługa oferuje cały pakiet funkcji ochrony zaprojektowanych z myślą o najwyższej niewidzialności online. Czy kiedykolwiek chciałeś wbudowanej ochrony antywirusowej na komputerze Mac? A co z osłonami przed złośliwym oprogramowaniem, blokowaniem aplikacji i filtrami witryn DNS służącymi do ochrony przed phishingiem? PureVPN ma je wszystkie i nie musisz instalować żadnych szalonych dodatków, aby je zdobyć. Wystarczy zainstalować i rozpocząć surfowanie.

Funkcje wirtualnej sieci prywatnej PureVPN są idealne do zapewnienia bezpieczeństwa danych. Każdy użytkownik ma pełny dostęp do ponad 2000 serwerów w 140 różnych krajach, każdy zablokowany 256-bitowym szyfrowaniem i zasadą zerowego logowania dla całego ruchu. PureVPN łączy również ochronę przed wyciekiem DNS i automatyczny przełącznik zabijania z każdą wersją swojego oprogramowania, tworząc niesamowitą podstawę prywatności online na komputerze Mac, telefonie iPhone lub innym urządzeniu.

Przeczytaj naszą pełną recenzję PureVPN.

Dlaczego strony są zablokowane?

W większości przypadków zablokowanych witryn możesz odzyskać dostęp po prostu instalując dobrą sieć VPN. Czasami zastosowane środki filtrowania są jednak bardziej wyrafinowane, co oznacza, że ​​możesz zostać zmuszony do podjęcia silniejszych działań. Poniżej znajdują się niektóre z najczęstszych sytuacji blokowania wraz ze wskazówkami, jak je pokonać.

Zapory korporacyjne

Niektóre firmy, uniwersytety i duże firmy blokują dostęp do niektórych stron internetowych w swoich wewnętrznych serwisach internetowych. Może to obejmować od prostych filtrów pornografii i hazardu do poważniejszych działań blokujących, które uniemożliwiają dostęp do serwisów społecznościowych. Większość z tych zapór ma charakter uproszczony, co oznacza, że ​​możesz uzyskać dostęp do zabronionych witryn na komputerze Mac bez większego wysiłku.

Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do witryny, ponieważ jest ona blokowana przez firmę lub szkołę, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z VPN. Pomaga to zaciemnić zawartość twoich pakietów danych, uniemożliwiając oprogramowaniu filtrującemu sprawdzenie, do których stron próbujesz uzyskać dostęp. Jeśli filtr nie widzi tego, co robisz, nie powstrzyma Cię przed tym, umożliwiając swobodne i prywatne surfowanie po Internecie. Pamiętaj tylko, aby zainstalować VPN na komputerze Mac przed uzyskaniem dostępu do sieci ocenzurowanej, ponieważ wiele firm nie zezwala na dostęp do pobierania VPN.

Zamki regionu

Blokowanie dostępu do treści na podstawie lokalizacji użytkownika jest zarówno powszechną, jak i całkowicie legalną praktyką. Jest to szczególnie frustrujące, gdy korzystasz z usług takich jak Netflix lub YouTube, ponieważ obie te firmy odfiltrowują treści wideo na podstawie miejsca zamieszkania. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do witryny, która jest blokowana w zależności od regionu, najlepszym rozwiązaniem jest po raz kolejny VPN.

Sieci VPN zapewniają szyfrowanie, które otacza twoje dane niezniszczalnym kodem. Usuwają również lokalny adres IP z tych danych i zastępują go adresem powiązanym z siecią VPN. Na przykład jeśli nie możesz uzyskać dostępu do Facebooka z domu, spróbuj otworzyć oprogramowanie VPN i połączyć się z serwerem w USA lub Kanadzie. Załaduj stronę ponownie i nagle strona się pojawi, wszystko dzięki wirtualnym adresom IP.

Cenzura rządowa

Jedną z bardziej agresywnych form blokowania stron internetowych jest cenzura rządowa. Kraje takie jak Chiny, Rosja, Turcja i Iran słyną ze ściśle kontrolowanego dostępu do sieci. W takich przypadkach dostęp do zablokowanych witryn na komputerze Mac jest znacznie trudniejszy. VPN może zwykle pomóc, zwłaszcza jeśli został stworzony do przełamywania barier cenzury, ale czasami stosowane metody są zbyt surowe, aby łatwo je ominąć.

Jeśli zapora cenzury rządowej lub ISP uniemożliwia ci dostęp do strony internetowej, spróbuj najpierw użyć VPN. Jeśli to się nie powiedzie, użyj jednej z alternatywnych metod opisanych poniżej.

Inne sposoby dostępu do zablokowanych stron internetowych

Dostęp do zablokowanych stron internetowych Mac

Sieci VPN są świetnymi uniwersalnymi narzędziami do uzyskiwania dostępu do większości zablokowanych stron internetowych, ale czasami po prostu nie wystarczają. Jeśli potrzebujesz dostępu do określonej witryny i nie przeszkadza ci ubrudzenie rąk przy odrobinie pracy technicznej, prawie na pewno gwarantujesz, że poniższe metody pomogą Ci przełamać barierę.

Shadowsocks (SOCKS5 Proxy)

Shadowsocks został zaprojektowany w celu otwarcia dostępu do Internetu w obszarach, w których atakowana jest wolność słowa. Wykorzystuje protokół SOCKS5 (Socket Secure 5), który przesyła pakiety danych między klientami a serwerami za pomocą serwera proxy. Prosty, ale niezwykle skuteczny. Nie powoduje tak dużego spowolnienia jak inne alternatywne metody.

Aby korzystać z shadowsocks, musisz wynająć tani serwer shadowsocks za pośrednictwem powyższej witryny, co może być kosztowne. Jeśli VPN go nie ogranicza, to zdecydowanie taka droga. Shadowsocks oferuje zarówno GUI, jak i klienta wiersza poleceń dla Mac OS.

Tunel SSH

Tunele SSH (Secure SHell) to wyjątkowa metoda owijania danych w warstwie szyfrowania SSH, która pozwala im nie wykryć usług filtrowania i cenzury. SSH jest używany przez wiele głównych usług i oprogramowania, w tym webmasterów wysyłających pliki z hostów na serwery. Z tego powodu jest bardzo mało prawdopodobne, że ruch SSH zostanie zablokowany przez jakikolwiek rząd lub podmiot gospodarczy.

Tunele SSH mogą być bardzo wolne, ale idealnie nadają się do uzyskiwania dostępu do jednej zablokowanej witryny. Nie będzie można go używać do przesyłania strumieniowego filmów ani pobierania dużych plików, ale jeśli potrzebujesz mediów społecznościowych lub witryn z wiadomościami, SSH może zadziwiająco dobrze działać. Dowiedz się więcej o tunelowaniu SSH, czytając nasz kompletny przewodnik.

Tunel SSL / TLS

Tunele SSL (Secure Socket Layer) to kolejny prawidłowy protokół, który może pomóc w dostępie do zablokowanych stron internetowych. Jeśli kiedykolwiek widziałeś witrynę z zieloną ikoną kłódki na pasku adresu przeglądarki, oznacza to, że jest zabezpieczona HTTPS. „S” wskazuje na szyfrowanie tunelowe SSL. Dostęp do zablokowanych stron internetowych przy użyciu jednego z tych protokołów jest zaskakująco prosty.

Minusem tuneli SSL jest to, że często potrzebujesz osobnego oprogramowania, aby z nich korzystać. Stunnel jest najpopularniejszy, ale nie jest dostępny na komputery Mac. Zamiast tego spróbuj użyć sieci VPN, która oferuje tunelowanie SSL jako część pakietu podstawowego. NordVPN jest jednym z najlepszych pod tym względem, więc jeśli chcesz odblokować witrynę internetową na komputerze Mac, to jest odpowiednia droga.

Przeglądarka Tor

Przeglądarka Tor może przebić się przez niemal każdy blok strony internetowej, bez względu na to, jak silny jest on i kto go wdraża. Istnieją jednak poważne zalety i wady korzystania z oprogramowania, w tym fakt, że nie można pobierać torrentów ani oglądać filmów podczas jego używania. Jeśli jednak potrzebny jest prosty dostęp do strony, Tor jest łatwym rozwiązaniem. Sprawdź naszą funkcję Jak korzystać z Tora: przewodnik, jak zacząć korzystać z Tora na komputerze Mac.

Wniosek

Bezpieczeństwo w Internecie ma kluczowe znaczenie w dzisiejszym świecie zorientowanym na prywatność. Odblokowanie stron internetowych to wspaniały efekt uboczny tego procesu. Sieci VPN to najbardziej przydatne narzędzia, które można wdrożyć w tym zakresie. Pomagają ci uzyskiwać dostęp do zablokowanych witryn, przesyłać strumieniowo filmy z innych krajów i chronić twoją prywatność bez względu na to, co robisz w Internecie.